Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  później”. Wraz z zakończeniem roku kalendarzowego, cały urlop na jaki pracodawca nie wyraził zgody, automatycznie przekształca się w urlop zaległy. Wobec faktu, iż pracownicy (...)

 • Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

  Po rocznym łącznie urlopie macierzyńskim i rodzicielskim chciałbym wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. Czy pracodawca może mnie wtedy zwolnić, jak tego uniknąć i (...)

 • Urlop wypoczynkowy - najważniejsze zasady

  /rodzina urlop wypoczynkowy, ekwiwalent pieniężny, pracownik, pracodawca, urlop, wymiar urlopu wypoczynkowego

 • Porada prawna na temat wniosek o zaległy urlop wypoczynkowy po rodzicielskim

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o zaległy urlop wypoczynkowy po rodzicielskim, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wysłanie pracownika na urlop zaległy

  a pracownik ma go wykorzystać urlop zaległy musi być wykorzystany. Jeśli nie zostanie wykorzystany z przyczyn leżących po stronie pracownika, to pracownik traci do niego prawo. Jeśli (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  urlopie macierzyńskim, złożenie wniosku o udzielenie urlopu wypoczynkowego, a po jego wykorzystaniu, wnoszenie o udzielenie urlopu wychowawczego. Co istotne, w trakcie przebywania na każdym (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?

  Witam serdecznie, pół roku temu urodził mi się niepełnosprawny syn. Od czasu porodu jestem urlopie macierzyńskim oraz rodzicielskim, dodatkowo chciałabym wziąć zaległy urlop wypoczynkowy. (...)

 • Setki tysięcy złotych wyegzekwowanych przez inspektorów

  wynikających ze stosunku pracy: wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy oraz należności obliczanych według zasady "jak za urlop wypoczynkowy", ekwiwalentów

 • Karta Nauczyciela

  zdał egzaminu odpowiednio przed komisjami, o których mowa w ust. 1-3, może ponownie złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego po odbyciu, (...)

 • Urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym

  bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. Chodzi tu jednak o urlop bieżący jak i zaległy. urlop, wymiar urlopu, prawo do urlopu, urlop wypoczynkowy, urlop (...)

 • Nie dostałeś zaległego urlopu? Donieś na szefa

  wolne, to musimy się na to zgodzić. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl urlop, urlop zaległy, pracownik, pracodawca, zaległe urlopy, urlop wypoczynkowy, skarga, mandat, sąd pracy

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

  24.06.2007r. Pracownica 22.06.2007r. wystapiła do pracodawcy o zaległy urlop wypoczynkowy za rok 2006, który kończył się w dniu 03.08.2007r. Dnia 30 lipca przyszła do mnie i poprosiła (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  rachunek. 11. Wynagrodzenie za czas płatnych urlopów, o których mowa w ust. 1-5, oblicza się jak wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy. 12. Szczegółowe zasady i tryb (...)

 • Urlop wypoczynkowy - Ile dni urlopu?Jakie są zasady jego udzielania?

  wypoczynkowy? Do 1 stycznia 2004 r. jeśli pracownik zawarł umowę o pracę po raz pierwszy w życiu, to pierwszy urlop wypoczynkowy przysługiwał mu dopiero po przepracowaniu (...)

 • Zaległe urlopy wypoczynkowe

  może przebywać na terenie zakładu pracy. urlop, urlop zaległy, urlop wypoczynkowy, udzielenie urlopu

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  urlopu wychowawczego. Kobieta może, zamiast wykorzystać urlop wychowawczy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, złożyć pracodawcy wniosek o obniżenie jej wymiaru czasu pracy, (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania, który wniósł podanie o przeniesienie do miejscowości będącej miejscem stałego zamieszkania współmałżonka, jeżeli podanie (...)

 • Urlop macierzyński - ojciec może z niego korzystać

  wykorzystać maksymalnie po 13 tygodni urlopu. Kiedy złożyć wniosek o urlop? Wniosek o urlop ojcowski należy złożyć nie później niż 7 dni przed jego (...)

 • Skierowanie pracownika na zaległy urlop

  pracodawca może jednostronnie skierować pracownika na zaległy urlop. W związku z powyższym należy uznać, iż najlepiej, by urlop został udzielony po uzgodnieniu z pracownikiem. (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie przysposobienia dziecka lub po przyjęciu dziecka na wychowanie jako rodzina zastępcza), złoży pisemny wniosek o udzielenie po (...)

 • Dodatkowy urlop dla pracownika socjalnego

  przebywał na urlopie macierzyńskim. Pracownik socjalny w grudniu 2005 składał ustne prośby o urlop socjalny, ale mu odmawiano. W dniu 10.10.2006 złożył pisemną prośbę (wniosek) o (...)

 • W jakim czasie można wykorzystać urlop okolicznościowy - opinia prawna

  urlop wypoczynkowy powinien ulec przedłużeniu o dwa dni? Czy raczej powinienem o dwa dni wolne wystąpić do pracodawcy po zakończeniu urlopu wypoczynkowego? Czy jest to dopuszczalne? (...)

 • Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim-przerwanie

  pozostały urlop wypoczynkowy (za 2008) przerwany chorobą po zakończeniu zwolnienia, czy może mi go odmówić? Zgodnie z kodeksem pracy, na wniosek pracownicy udziela się jej (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  Patentowy bada, czy wniosek o wszczęcie postępowania spornego spełnia wymogi formalne, o których mowa w ust. 3 i 4. 6. Jeżeli wniosek nie spełnia wymogów formalnych, Urząd (...)

 • Urlop macierzyński - Karta Nauczyciela

  o udzielenie urlopu wychowawczego nauczyciel występuje do organu, który nawiązał z nim stosunek pracy. Warto przy tym zaznaczyć, iż wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego powinien (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  nauczycielowi urlopu na poratowanie zdrowia Urlop dla poratowania zdrowia udzielany jest na wniosek nauczyciela po uprzednim badaniu lekarskim. Wniosek zainteresowanego nauczyciela (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • zaległy urlop wypoczynkowy

  Witam Mam takie pytanie co sie dzieje z urlopem niewykorzystanym przez pracownika czy pracodawca może nakazać pracownikowi iść na urlop przymusowo?Z (...)

 • Urlop macierzyński i wychowaczy a urlop wypoczynkowy

  Witam!!! Mam dwa pytania: Pierwsze dotyczy rozpoczecia urlopu macierzyńskeigo:do dnia porodu moja żona była na zwolnieniu. Czy urlop macierzyński rozpoczął (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane