Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  wniosku, jeżeli osoba ta ma przedstawiciela ustawowego.§ 3.  Wniosek o ubezwłasnowolnienie częściowe można zgłosić już na rok przed dojściem do pełnoletności osoby, której (...)

 • Czy mogę wnioskować o ustanowienie służebności gruntowej

  ;Roszczenie o ustanowienie drogi koniecznej przysługuje w przypadku braku dostępu do drogi publicznej lub budynków gospodarskich. Chodzi tu o dostęp prawnie zagwarantowany. (...)

 • Wniosek o ustanowienie drogi koniecznej

  ? Czy powinien być złożony osobno każdy wniosek dla każdej nieruchomości, która mogłaby być obciążona służebnością drogi koniecznej do mojej działki? We wniosku (jednym) o (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek o wytyczenie drogi koniecznej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o wytyczenie drogi koniecznej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o ustanowienie drogi koniecznej

  W Sądzie złożono przeciw mnie (w czerwcu 2004) wniosek o ustanowienie drogi koniecznej na nieruchomości, której jestem właścicielem od roku 2002, który to wniosek w sierpniu (...)

 • Gdy sąsiad naruszył granice Twojej działki - opinia prawna

  dostępu do drogi publicznej poprzez zachowanie normalnej szerokości drogi dojazdowej, a uniemożliwienie sąsiadowi korzystania z zajętego pasa gruntu powodowałoby, że utraciłby on dostęp do (...)

 • Konsekwencje naruszenia cudzego gruntu – opinia prawna

  uzyskanie dostępu do drogi publicznej poprzez zachowanie normalnej szerokości drogi dojazdowej, a uniemożliwienie sąsiadowi korzystania z zajętego pasa gruntu powodowałoby, że utraciłby on (...)

 • Zakres służebności drogi koniecznej można zmienić w trybie nieprocesowym

  Sąd Rejonowy w S. oddalił wniosek Mirosława B. o zmianę prawomocnego postanowienia oddalającego wniosek o ustanowienie drogi koniecznej, złożony w sytuacji, w której (...)

 • Dysponowanie służebością na cele budowlane

  odpowiednie stosowanie przepisów o ustanowieniu drogi koniecznej do przeprowadzenia linii energetycznych, rur wodociągowych itp. na terenie nieruchomości sąsiedniej, w przypadku nieruchomości, (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  uboczna; wniosek: o wszczęcie postępowania nieprocesowego, o ogłoszenie upadłości, o wpis i wykreślenie w księdze wieczystej, o wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym i w (...)

 • Zablokowanie drogi koniecznej

  drogi koniecznej (taki na przykład Sąd Najwyższy wyraził w uchwale z 26 czerwca 2002 r., III CZP 38/2002 (OSNC 7-8/2004, poz. 97) pogląd, że postanowienie o ustanowieniu drogi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane