Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  ; obróbki blacharskie i elementy odwodnienia budynku.  Wbudowanie nowych, wymiana lub remont okien oraz drzwi zewnętrznych.  Przebudowa układu funkcjonalnego budynku, obejmująca: 

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  lub organ, o którym mowa w art. 34, o przysługującym uprawnieniu. Przepis art. 14 ust. 6 stosuje się odpowiednio. 3. Postępowanie w sprawach, o których mowa w ust. 2, jest wolne (...)

 • Kierujący pojazdami

  orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem wydanych na podstawie (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o wymiana okien

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o wymiana okien, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  porozumień, o których mowa w dziale IIa - przechowuje się w pomieszczeniach zabezpieczonych zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych. § 2. Informacje, o (...)

 • Zwrot kosztów remontu jako dochód

  . oraz art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 202, poz. 1956) - podatek dochodowy od osób, (...)

 • Jakie wsparcie można uzyskać przy termomodernizacji i remoncie?

  budynkach, w których modernizuje się wyłącznie system grzewczy, o co najmniej o 15%, w budynkach, w których po 1984 r. przeprowadzono modernizację systemu grzewczego, o co (...)

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych

  . 6) Wniosek o zwrot VAT składa się na oficjalnym formularzu. Formularz ma symbol VZM-1 i tytuł "Wniosek o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  zaistnienia zmian. Gdzie należy przesłać wniosek o aktualizację centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków? Wniosek o aktualizację (uzupełnienie) danych (...)

 • Zwrot kosztów poniesionych na wymianę okien

  Wstawiłem okna w mieszkaniu w budynku komunalnym rok temu. Przed wstawieniem okien nie wystąpiłem o zgodę na wstawienie tych okien, które jednakże są w identycznym kształcie z wcześniej (...)

 • Kto ponosi koszty naprawy kanalizacji w budynku

  przyjąć, że koszt naprawy lub wymiany obciąża wynajmującego. Także w razie wątpliwości kogo obciąża naprawa lub wymiana danego elementu, należy przyjąć, że obciąża ona wynajmującego. Ponieważ (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, które wydało prawo jazdy, o rozpoczęciu (...)

 • Zwrot kosztów wymiany okien w mieszkaniu

  na wymianę okien, zrobiła to sama na swój koszt. W chwili kiedy wystąpiła do administracji /podpierając się m.in. protokółem z 2003 r/ o zwrot kosztów otrzymała odpowiedź że wymiany okien (...)

 • Ulga podatkowa z tytułu oszczędzania w kasie

  zepsuciem. Mając powyższe na uwadze, wydaje się, iż wymiana drzwi, okien, położenie płytek ceramicznych, paneli podłogowych będą zgodne z celami systematycznego oszczędzania, natomiast (...)

 • wymiana instalacji elektrycznej w lokalu mieszkalnym

  instalacji. Wymiana taka niewątpliwie jest dosyć kosztowna, a jej wymiana zwiększy ogólną wartość lokalu, którego jest Pan właścicielem. Ponadto, zgodnie z art 6a ustawy, Wynajmujący (...)

 • Remont i nadbudowa poddasza

  budowę? pozwolenie na budowę, zgłoszenie, remont dachu, poddasze, nadbudowa, wymiana okien

 • Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

  osobistych. Wnioseko wydanie dowodu osobistego Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego wymaga osobistego stawiennictwa wnioskodawcy. Wniosek ten wygląda tak: Wniosek o wydanie (...)

 • Propozycje KE dla konsumentów i konkurencji

  wniosku chodzi przede wszystkim o uczciwość, o to, aby dać głos tym, którzy byli go pozbawieni, tym, którzy nie ze swojej winy cierpią na skutek słabej pozycji przetargowej. Proponowane (...)

 • Kto może świadczyć usługi ochrony osób i mienia?

  poświadczonych tłumaczeń wymaganych dokumentów – zob. art. 17 ustawy o ochronie osób i mienia. Natomiast wniosek o rozszerzenie zakresu koncesji o dodatkową formę (...)

 • Inaczej rozliczysz remont, a inaczej ulepszenie

  chce powiększyć efektywność środka. Wymiana okien w koszty podatkowe bezpośrednio Remont to wymiana zużytych elementów środka trwałego, która przywraca utraconą wartość użytkową (...)

 • Remont urządzenia w lokalu mieszkalnym

  czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, według którego najemcę obciąża naprawa i konserwacja: podłóg, posadzek, wykładzin (...)

 • Ochrona przeciwpożarowa budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

  ; jednokondygnacyjnych o powierzchni strefy pożarowej powyżej 10 000 m2,  wielokondygnacyjnych o powierzchni strefy pożarowej powyżej 8 000 m2;  salach widowiskowych i sportowych (...)

 • Remont w lokalu mieszkalnym

  wniosek, iż wymiana pieca kaflowego należy do właściciela (wynajmującego, czyli gminy).   najem, ochrona praw lokatorów, wynajmujący, najemca, remont

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  społeczeństwa". W oparciu o niezależne sprawozdanie, opublikowane w marcu 2018 r. przez grupę wysokiego szczebla ds. nieprawdziwych informacji i dezinformacji w internecie, jak również w (...)

 • Wymiana okien w mieszkaniu wspólnoty

  są jednomyślnie. Czy w związku z wymianą okien w swoim mieszkaniu potrzebna jest zgoda pozostałych lokatorów? Czy wymieniane okna muszą być dostosowane do ogólnego charakteru okien w kamienicy, (...)

 • Wspieranie termomodernizacji i remontów

  o zmianie Kodeksu cywilnego. W szczególności, w przypadku osoby, której przysługuje premia kompensacyjna w wysokości wyliczanej w oparciu o powierzchnię wszystkich lokali w budynku (w budynku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • skarga na czynności pracownika socjalnego POMOCY!!!!

  Moja sytuacja przedstawia się następująco. Mój ojciec od dawna znęcał się na rodziną w sposób i fizyczny i psychiczny szczególnie nad moja mamą. (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Wymiana okien

  Czy mogę w mieszkaniu bedącym moją własnością lecz znajdującym się w bloku spółdzielczym wymienić okna na inne niż były poprzednio? Konkretnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane