Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  wojewódzkich. Osoby ubiegające się o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności albo o stopniu niepełnosprawności mogą zostać skierowane na badania specjalistyczne do wojewódzkiego (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  Patentowy bada, czy wniosek o wszczęcie postępowania spornego spełnia wymogi formalne, o których mowa w ust. 3 i 4. 6. Jeżeli wniosek nie spełnia wymogów formalnych, Urząd (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  sprawy powinno nastąpić nie później niż w ciągu 3 miesięcy. O każdym przypadku niezałatwienia sprawy we właściwym terminie organ podatkowy obowiązany jest Cię zawiadomić, (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o wycofanie sprawy s��dowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o wycofanie sprawy s��dowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co to jest i jak przebiega postępowanie sporne przed Urzędem Patentowym?

  jednocześnie odpis odpowiedzi na wniosek (jeżeli została udzielona). W zawiadomieniu o rozprawie określa się termin, miejsce i przedmiot rozprawy. Zawiadomienie o rozprawie powinno być (...)

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  podstawie rejestrów mieszkańców oraz rejestrów zamieszkania cudzoziemców, o których mowa w ustawie o ewidencji ludności, z uwzględnieniem decyzji wójta (...)

 • Kiedy Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wycofać Twój produkt z obrotu? - postępowanie w sprawie bezpieczeństwa produktów

  Konkurencji i Konsumentów można wnieść odwołanie, wymogi dotyczące bezpieczeństwa produktów wynikające z ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zostały opisane w poradach "Jakie wymogi (...)

 • Pozew cywilny o zwrot kosztów komorniczych

  przesądzamy z całą pewnością o wyniku sprawy) bez podważenia tego ustalenia w drodze skargi na czynności komornika, proces o odszkodowanie nie przyniesie pożądanego skutku. alimenty, (...)

 • Alimenty od wujostwa

  stosunku do uprawnionego, skoro wiec mówi o rodzeństwie, to należy przez to rozumieć rodzeństwo uprawnionego (tu; dziecka), a nie jego wujka czy ciotkę. Sąd ma prawo zobowiązać pozwanych o (...)

 • Zastaw rejestrowy - wycofanie wniosku RZ1

  wycofać wniosek i odzyskać opłatę? Z art. 44 ustawy o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów wynika, że do postępowania rejestrowego stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego (...)

 • Odwołanie cofnięcia pozwu

  zapytaniem do nieobecnej o zgodę na wycofanie pozwu. Zaraz po sprawie na piśmie złożyłem wniosek o wycofanie mojego wniosku i kontynuację sprawy. Czy istnieje możliwość (...)

 • Sfałszowanie dokumentu, a bezumowne korzystanie z przedmiotu spadkowego – opinia prawna

  , Prokurator sporządza akt oskarżenia (lub zatwierdza akt oskarżenia sporządzony przez Policję) i wnosi go do Sądu lub wydaje postanowienie o umorzeniu, o zawieszeniu albo o uzupełnieniu (...)

 • Odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań

  przestępstwem ściganym z urzędu, a składany wniosek jest jedynie zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu. Prosimy również o zapoznanie się z odpowiedzią (...)

 • Ustawienie zakazu wjazdu do lokalu przedsiębiorcy w spółdzielni - opinia prawna

  roszczenia odszkodowawczego o przywrócenie stanu poprzedniego, choć niekiedy rozgraniczenie treści obu roszczeń może być kłopotliwe. Z kolei, roszczenie o zaniechanie ma na celu doprowadzenie (...)

 • Wniosek o ściganie gwałtu

  , których czyny pozostają w ścisłym związku z czynem osoby wskazanej we wniosku, o czym należy uprzedzić składającego wniosek. Przepisu tego nie stosuje się do najbliższych osoby składającej (...)

 • Płatność po wysłaniu pozwu a nakaz zapłaty

  zaległej kwoty nie zostały uiszczone), czyli tzw. powództwo przeciwegzekucyjne w oparciu o art. 840 kpc. Kolejnym krokiem byłoby umorzenie postępowania egzekucyjnego. Odnośnie kosztów

 • Przeniesienie siedziby spółki do innego państwa Unii

  ;róság (sądu rejestrowego), wniosek o wpis przeniesienia jej siedziby do Gallarate (Włochy) i wynikającą z tego zmianę jej danych dotyczących siedziby w rejestrze handlowym. Wniosek (...)

 • Skutki prawne cofnięcia pozwu przed rozprawą

  odległego sądu skuteczny wniosek o wycofanie powództwa, ale tak, abym mógł po odebraniu dokumentów złożyć pozew w tej sprawie do sądu właściwego dla mojego miejsca zamieszkania? (...)

 • Wniosek o cofnięcie powództwa

  kierowane, oznaczenie stron postępowania, oświadczenie o cofnięciu pozwu, wniosek o umorzenie postępowania, zwięzłe uzasadnienie przyczyny cofnięcia powództwa oraz podpis wnioskodawcy. (...)

 • Wycofać pozew przeciwko pracodawcy - opinia prawna

  pozew sporządzoną przez adwokata pracodawcy, który działając w imieniu pozwanego wnosi o ddalenie powództwa w całości oraz o zasądzenie zasadzenie od powódki na rzecz pozwanego kosztów (...)

 • Cofnięcie pozwu w sprawach pracowniczych

  prawomocnie o obowiązku ich uiszczenia przez pozwanego. W razie cofnięcia pozwu poza rozprawą przewodniczący zobowiązany będzie odwołać wyznaczoną rozprawę i o cofnięciu zawiadomić pozwanego, (...)

 • Sprawowanie nadzoru nad apteką

  leczniczego wywołuje ciężkie niepożądane działanie, Główny Inspektor Farmaceutyczny, na wniosek Prezesa Urzędu, wydaje decyzję o wycofaniu produktu z obrotu. O podjętej decyzji Główny (...)

 • Cofnięcie pozwu

  cofnięcia pozwu poza rozprawą przewodniczący odwołuje wyznaczoną rozprawę i o cofnięciu zawiadamia pozwanego, który może w terminie dwutygodniowym złożyć sądowi wniosek o (...)

 • Wycofanie odwołania od decyzji ZUS

  tym przedmiocie (jeśli nie złoży takiego oświadczenia w terminie, uznaje się, że wyraża zgodę). W takim samym terminie może także złożyć wniosek o przyznanie jej kosztów od cofającego. Sąd (...)

 • Czy sprzedawane maszyny mają odpowiednie oznaczenia?

  ścigania 9 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz wniosek do UOKiK o wszczęcie postępowania administracyjnego mającego na celu wycofanie produktu z rynku. Akta (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wycofanie się z rozwodu

  Zlożyłam pozew o rozwod. Jednak postanowiliśmy z mężem jeszcze spróbować raz. Czy muszę składać jakieś wnioski aby wycofać pozew? Nie wpłacalam (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • CHCE ODWOŁAĆ ROZWÓD - co napisać do sądu???

  rok temu założyłam sprawę rozwodową, pół roku temu miałam rozprawę pojednawczą... mąż nie chiał rozwodu wiec terminu 2 rozprawy nie ustalono... (...)

 • Ratunku zlapal mnie komornik

  Stalo sie. Namierzyl mnie w pracy. Ksiegowa zadecydowala ze sciagac mi beda 900 zl z pensji ktora wynosi 3000 zl.Uwaga , umowa jest umowa o dzielo!!!!!! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane