Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka

  tak, obowiązek alimentacyjny nie wygaśnie, jeśli zarobki dziecka nie pozwalają na opłacenie czesnego (pytanie 5). Informacje o sytuacji dziecka, na rzecz którego zasądzono alimenty, (...)

 • Czy dostanę odszkodowanie za wywłaszczenie?

  ; odszkodowanie za powstałą wskutek zwłoki szkodę. Kto wypłaca odszkodowanie? Jakkolwiek decyzję o wywłaszczeniu i o wysokości odszkodowania podejmuje starosta, to obowiązek wypłaty odszkodowania (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  wypadek, gdyby M. chciał mieszkać w owym budynku i gdyby zdrowie mu na to pozwoliło. Chcielibyśmy mieszkać w tym budynku i na posesji jak najdłużej. Wiemy o tym i wie o (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o wyciecie drzew na prywatnej posesji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o wyciecie drzew na prywatnej posesji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Protokół z posiedzenia sądu

  Sąd na rozprawie zarządził przeprowadzenie wizji lokalnej na mojej posesji. Jestem właścicielem posesji, przez którą przebiega służebność drogowa dla właścicieli dwóch działek. (...)

 • Korzystaj ze swej wolności gospodarczej

  innych ustawach, a także w aktach wydanych na ich podstawie i w celu wykonania tych ustaw).Warunki podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej, o których mowa w art. 6 (...)

 • Doprowadzenie do upadłości spółki przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego - opinia prawna

  mówią same za siebie. Biorąc pod uwagę w/w okoliczności zamierzam skierować wniosek do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Urząd Celny. Na jakie paragrafy mam się powołać (...)

 • Żądanie rozwodu przez winnego małżonka

  tę sprawę, czy ten argument ma szansę, abym otrzymał rozwód? Jak mam aktualnie możliwości prawne w tej sytuacji? Złożyłem wniosek o uzasadnienie wyroku. Odpowiedź na zadane pytanie (...)

 • Zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości

  Kto wydaje zezwolenie, o którym mowa w ustawie o ochronie przyrody, na usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości? Możliwe jest wykorzystanie regulacji zamieszczonej (...)

 • Status pokrzywdzonego przestępstwem z art. 231 kk

  pokrzywdzonego, zaś skarżący, upatrując swego „pokrzywdzenia” w tym, iż „niższe wpływy do budżetu miasta skutkują mniejszymi środkami na potrzeby mieszkańców” (...)

 • Gałęzie drzewa sąsiada nad działką

  posesji (dodam, że w tej części trzymam auto, nie mówiąc o poruszaniu się). Czy jest możliwość prawnego wymuszenia na sąsiedzie przycinki tego drzewa? Dodam, że chciałem przyciąć (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Kara za niszczenie drzew na cudzej posesji

  Witam, sprawe już zgłosiłem na policję, czekam na przyjazdy funkcjonariuszy. Sąsiad, 4 świerki na lini naszych posesji, które jednak są zasadzone (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane