Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  ) składanie wniosków o warunkowe zwolnienie i o odwołanie warunkowego zwolnienia, 6) składanie wniosków o zarządzenie wykonania kary, której wykonanie warunkowo zawieszono, oraz (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  ograniczeniu. Osoby do lat 15 mogą korzystać z widzeń tylko pod opieką osób pełnoletnich.§ 3. Skazani, o których mowa w art. 87a, mają prawo do dodatkowego widzenia z dziećmi.§ 4. (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  , z tym że w przypadku poboru zaliczek od emerytur i rent z zagranicy stosuje się postanowienia umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, zawartej z państwem, z którego (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o widzenie z aresztowanym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o widzenie z aresztowanym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo do widzeń z tymczasowo aresztowanym

  postępowania karnego, wówczas prokurator może odmówić zgody na widzenie z aresztantem. Jest to uprawnienie organu do dyspozycji którego osoba aresztowanego pozostaje. tymczasowe aresztowanie, (...)

 • Prawo do widzeń z tymczasowo aresztowanym

  Kto może widywać się z osobą przebywającą w areszcie śledczym i w jaki sposób można uzyskać zgodę na takie widzenie? Tymczasowo aresztowany może uzyskać widzenie po wyrażeniu zgody (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  aresztu śledczego lub zakładu karnego.§ 5. Organ, o którym mowa w § 1, zawiadamia sąd o przystąpieniu do wykonania orzeczenia oraz o zakończeniu jego wykonywania. Art. 12. O (...)

 • Zasadność zadośćuczynienia

  fakt, że konieczne jest stwierdzenie winy funkcjonariusza wyrokiem sądowym lub orzeczeniem dyscyplinarnym. Poza tym organ, który wydaje zarządzenia o zgodzie na widzenie z tymczasowo aresztowanym (...)

 • Odmowa widzenia z tymczasowo aresztowanym

  z nich, chyba że organy te zarządzą inaczej. Poza tym widzenia odbywają się pod nadzorem funkcjonariusza Służby Więziennej w sposób uniemożliwiający bezpośredni kontakt tymczasowo aresztowanego (...)

 • Prawo do odwiedzin tymczasowo aresztowanego

  widzenie po wydaniu zarządzenia o zgodzie na widzenie przez organ, do którego dyspozycji pozostaje (Sąd po wniesieniu aktu oskarżenia). Od jego decyzji zależy częstotliwość odwiedzin. (...)

 • Wycofanie się z oskarżenia

  . Teraz żona (eks) chce się wycofać z tego oskarżenia. Czy jest to możliwe na tym etapie postępowania? Ponadto nie dostaje prawa widzeń z byłym mężem, jak i nie dostają go dzieci (dorosłe). (...)

 • Odpowiedź na wniosek

  zamieszkania tego rodzica, któremu powierzono wykonywanie władzy rodzicielskiej. Niemniej jednak wniosek o uregulowanie widzeń z dziećmi może Pan zgłosić w ramach postępowania wszczętego (...)

 • Opłaty za korzystanie ze środowiska - kto i gdzie powinien je odprowadzać i czy można się z nich zwolnić?

  wielkości, rodzaju i sposobie zagospodarowania terenu, z którego odprowadzane są wody opadowe lub roztopowe, ujęte w systemy kanalizacyjne, pochodzące z powierzchni zanieczyszczonych, w tym z (...)

 • Widywanie dziecka

  LexisNexis) Oznacza to, że może Pan wnieść do sądu opiekuńczego wniosek o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Wniosek będzie rozpatrywany w postępowaniu nieprocesowym. Powinien (...)

 • Widzenia z dzieckiem a obecność konkubiny

  ciążył obowiązek takiego utrzymywania kontaktów z dzieckiem, aby nie pozostawało to w sprzeczności z postanowieniem sądowym. widzenia z dzieckiem, obecność konkubiny, zażalenie (...)

 • Apelacja od wyroku Sądu Grodzkiego

  mandatu karnego oraz w razie nie zapłacenia grzywny z mandatu zaocznego w wyznaczonym terminie organ występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie. Sąd decyduje o rozpoznaniu sprawy w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • widzenia z dzieckiem

  Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane