Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto i w jakich okolicznościach może zostać ubezwłasnowolniony? Skutki ubezwłasnowolnienia

  ;Wniosek o ubezwłasnowolnienie częściowe można zgłosić już na rok przed dojściem do pełnoletności osoby, której dotyczy wniosek o ubezwłasnowolnienie. Kto zgłosił (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca?

  rodzaju zaburzeń psychicznych osoby fizycznej, a w przeciwnym razie sąd odrzuca wniosek1 Wniosek o ubezwłasnowolnienie może zgłosić małżonek osoby, której dotyczy (...)

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  o stanie psychicznym osoby która ma być ubezwłasnowolniona. Gdy wniosek nie zawiera takiego zaświadczenia, zgodnie z art. 552 k.p.c. sąd może jeszcze przed wszczęciem postępowania (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o uwłasnowolnienie osoby chorej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o uwłasnowolnienie osoby chorej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  dbałością o interesy konkretnej osoby), kurator nie zawsze jest przedstawicielem ustawowym osoby, dla której ustanowiono kuratelę (opiekun jest zawsze przedstawicielem ustawowym (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  Kartę parkingową osobie, o której mowa w ust. 1, wydaje się na podstawie wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności:1) orzeczenia o niepełnosprawności,2) (...)

 • Kiedy zasadny jest wniosek o ubezwłasnowolnienie? - opinia prawna

  złożyć wniosek o przesłanie kopii protokołu posiedzenia. Uzyskanie kserokopii z akt danej sprawy podlega jednak opłacie sądowej w wysokości 1 zł za każdą stronę tytułem opłaty kancelaryjnej. (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  , komisję lekarską KRUS, a w przypadku zaliczenia do znacznego stopnia niepełnosprawności – orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym wydane przez zespół do spraw orzekania o

 • Skierowanie na badania psychiatryczne

  psychiatrycznego osoby chorej bez jej zgody orzeka sąd opiekuńczy miejsca zamieszkania tej osoby - na wniosek jej małżonka, krewnych w linii prostej, rodzeństwa, jej przedstawiciela (...)

 • Ubezwłasnowolnienie częściowe a decyzja o leczeniu

  psychiatrycznym przyniesie poprawę jej stanu zdrowia. O takim przyjęciu do szpitala psychiatrycznego orzeka jednak sąd opiekuńczy miejsca zamieszkania tej osoby - na wniosek jej małżonka, (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie

  o konieczności ubezwłasnowolnienia osoby chorej psychicznie. Na podstawie art. 7 kpc wniosek o wszczęcie postępowania o ubezwłasnowolnienie może zgłosić także (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane