Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  . 230. Przepisy dotyczące roszczeń właściciela przeciwko samoistnemu posiadaczowi o wynagrodzenie za korzystanie z rzeczy, o zwrot pożytków lub o zapłatę ich wartości oraz o (...)

 • Procedura ustanawiania służebności przesyłu

  roku o kosztach sądowych w sprawach cywilnych - wniosek podlega opłacie w wysokości 200 zł. We wniosku o ustanowienie służebności przesyłu należy wskazać właścicieli (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  łączonych nieruchomości 60 zł od wniosku o odłączenie nieruchomości lub jej części 60 zł od wniosku o sprostowanie działu I-O księgi wieczystej   60 zł od (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek o ustanowienie służebności przesyłu opłata

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o ustanowienie służebności przesyłu opłata, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  własności nieruchomości rolnej o powierzchni do 5 ha 150 zł od wniosku o wpis praw osobistych i roszczeń 150 zł od wniosku o wpis zmiany treści ograniczonych praw rzeczowych 60 (...)

 • Opodatkowanie służebności przesyłu

  . Poza tym jednakże różnic jest niewiele a przepisy dotyczące służebności gruntowej należy stosować odpowiednio do służebności przesyłu. Wyodrębnienie służebności (...)

 • Przedawnienie roszczenia przedsiębiorcy o ustanowienie służebności przesyłu

  roszczenia przedsiębiorcy o ustanowienie służebności przesyłu do takiej stabilizacji w ogóle nie doprowadzi. Nieuregulowane pozostałyby warunki korzystania z nieruchomości (...)

 • Ograniczenia związane z obecnością linii wysokiego napięcia

  gruntu. Wniosek o ustanowienie służebności przesyłu składa się do sądu właściwego ze względu na miejsce położenia nieruchomości. Reasumując, należy stwierdzić, (...)

 • Oplaty za umieszczenie w prywatnej dzialce obcych urządzeń

  żądać jej ustanowienia za odpowiednim wynagrodzeniem. § 2.Jeżeli przedsiębiorca odmawia zawarcia umowy o ustanowienie służebności przesyłu, a jest ona konieczna do korzystania (...)

 • służebność czerpania wody

  . przesyłu wody przez działkę, na której znajduję się studnia, czy wystarczy złożyć wniosek tylko o stwierdzenie nabycia służebności czerpania wody i będzie to obejmowało (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Przesył mediów przez prywatną działkę a rekompensata dla właściciela działki

  Proszę o poradę .Wraz z małżonką jesteśmy właścicielami mieszkania ( od niedawna)w dwurodzinnym domu. Właścicielem drugiego mieszkania jest jedna (...)

 • podział majątku i co dalej

  Witam Od 5 lat jestem po rozwodzie niestety relacje z byłym mężem są złe... Po czterech latach w końcu zakończyła się sprawa o podział majątku, (...)

 • słup na działce

  Dzień dobry. również jak pozostali mam problem ze słupem na swojej działce. mieszkamy w domku dwurodzinnym obok naszego domu stoją cztery takie same (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane