Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop macierzyński - ojciec może z niego korzystać

  , przysługują mu także: urlop ojcowski - 2 tygodnie (liczone łącznie z sobotą i niedzielą) i przysługuje każdemu mężczyźnie, który został ojcem. Wniosek o urlop (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  pracę ubiegają ich i składają wniosek o udzielenie urlopu wypoczynkowego. Łatwo jest ustalić datę, kiedy pracodawca może złożyć pracownikowi oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o (...)

 • Wniosek o urlop wychowawczy

  sześciomiesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia. Urlop wychowawczy udzielany jest na wniosek uprawnionego pracownika, który na dwa tygodnie przed rozpoczęciem (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o urlop

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o urlop, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o urlop ojcowski

  pracownika o taki urlop wraz z informacjami na temat samej instytucji. wniosek, urlop, urlop ojcowski, urlop macierzyński, pracownik

 • Wniosek o urlop wychowawczy

  pracownika tego wniosku. Urlop wychowawczy pracownik może wykorzystać w całości albo w częściach, nie więcej niż czterech. Wniosek o urlop wychowawczy

 • Wniosek o urlop bezpłatny

  . Wniosek musi wskazywać okres czasu, jaki urlop bezpłatny ma obejmować. Udzielenie urlopu bezpłatnego uzależnione jest od zgody pracodawcy. Wniosek o urlop bezpłatny

 • Wniosek o urlop wypoczynkowy

  wypoczynkowego, ale że przynajmniej jeden okres składający się z dni urlopowych oraz dni stanowiących dla pracownika dni wolne od pracy nie może być krótszy niż 14 dni. Wniosek o urlop (...)

 • Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  tydzień. Wniosek o urlop ojcowski  Pracownik chcący skorzystać z urlopu ojcowskiego, musi złożyć pracodawcy stosowny wniosek, nie później niż na 7 dni przez planowanym (...)

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

  (art.188 k.p.) o 2 dni opieki oraz wniosek o urlop wychowawczy na 6 miesięcy. Czy muszę udzielić urlopu wypoczynkowego i wychowawczego tej pracownicy ? Zgodnie z art. 163 § 3 kodeksu (...)

 • Karta urlopowa w prawie pracy

  . Sposoby dokumentowania udzielenia urlopu przez pracodawcę mogą być następujące: karta urlopowa, podpisany przez przełożonego wniosek pracownika o urlop lub inne formy. Dotyczy to zarówno (...)

 • Wniosek o urlop macierzyński

  w ramach rodziny zastępczej lub która przyjęła na wychowanie dziecko w ramach rodziny zastępczej. Wniosek o urolp macierzyński

 • Koniec urlopu wychowawczego

  -prawnik.pl: Wniosek o podanie numeru KRS Wniosek o wydanie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego urlop wychowawczy, składki, składka, wypowiedzenie, ZUS, KRS, Regon, odpis, (...)

 • Wniosek o urlop na żądanie

  powienin powiadomić pracodawcę o wykorzystaniu urlopu na żądanie najpóźniej w dniu kiedy z urlopu korzysta. wniosek o urlop, urlop na żądanie, urlop wypoczynkowy, (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  jedynie część tego urlopu, pracodawca nie może jej nakazać wykorzystania całego przysługującego jej urlopu wypoczynkowego. Urlop proporcjonalny wylicza się przy tym w przypadku powrotu do pracy (...)

 • Utrata zaufania do pracownika na wychowawczym

  swojej pracownicy przed złożeniem przez nią wniosku o urlop wychowawczy, to rozwiązanie umowy i tak nie może nastąpić, jeżeli pracownica złoży wniosek o urlop wychowawczy (...)

 • Wniosek o przyznanie urlopu macierzyńskiego

  porodu. Urlop macierzyński przysługuje z mocy prawa, bez składania wniosku o przyznanie urlopu macierzyńskiego przez pracownicę. W praktyce jednak, dla wyeliminowania nieporozumień, wniosek (...)

 • Kto decyduje o wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego - opinia prawna

  pracowników i to jest jedyny wpływ jaki może Pan wywrzeć na pracodawcę - złożyć wniosek o urlop w dogodnym czasie. Cała reszta zależy już od pracodawcy, trzeba jednak pamiętać, (...)

 • Urlop ojcowski - kiedy można wykorzystać i komu przysługuje

  . tuż po porodzie, aby zająć się nią i noworodkiem. Wniosek o urlop należy złożyć u pracodawcy najpóźniej 7 dni przed jego rozpoczęciem. Urlop należy wykorzystać zanim (...)

 • Dodatkowy urlop dla pracownika socjalnego

  przebywał na urlopie macierzyńskim. Pracownik socjalny w grudniu 2005 składał ustne prośby o urlop socjalny, ale mu odmawiano. W dniu 10.10.2006 złożył pisemną prośbę (wniosek) o (...)

 • Czy przysługuje odprawa po urlopie bezpłatnym?

  umowy o pracę lub urlop bezpłatny. W sytuacji rozwiązania umowy o pracę przysługiwałaby mi 2-miesięczna odprawa i 3-miesięczny okres wypowiedzenia.Czy w przypadku gdy złożę wniosek (...)

 • Odrzucenie wniosku urlopowego.

  wniosek o urlop za rok bieżący potrzebuję jakiegoś specjalnego uzasadnienia? Z jakim wyprzedzeniem w stosunku do wnioskowanego terminu urlopu jestem zobowiązany odpowiedzieć na wniosek? (...)

 • Karta Nauczyciela

  , wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 grudnia danego roku. 4. Nauczycielom spełniającym warunki, o których mowa (...)

 • Wypowiedzenie umowy w czasie urlopu wychowawczego

  Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony od czerwca 2006 r. W październiku 2007 r. urodziłam dziecko, a od maja 2008 r. do sierpnia 2009 r. złożyłam wniosek o urlop (...)

 • Wniosek o urlop dla poratowania zdrowia

  rektor na wniosek pracownika, do którego pracownik dołącza orzeczenie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, leczącego tego nauczyciela akademickiego. urlop, poratowanie zdrowia, wniosek, akademicki, (...)

 • Urlop wypoczynkowy a dyżur lekarza

  Lekarka zatrudnione w publicznym ZOZ złożyła wniosek o urlop wypoczynkowy. Jednocześnie zadeklarowała, iż zgodnie z grafikiem stawi się na dyżurze w tym szpitalu o godzinie 15 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Urlop bezpłatny

  Chciałabym uzyskać odpowiedz na dość niemiłą sytuację jaka spotkała mnie w pracy. Wzięłam urlop bezpłatny na dzień 16.08. Mój pracodawca udzielił (...)

 • Problem ze zwolnieniem

  Witam sedecznie wszystkich użytkowników i na dzień dobry proszę o pomóc w rozwianiu moich wątpliwości. Obecnie jestem zatrudniony na umowę o pracę (...)

 • kiedy nalezy złożyć wniosek o urlop

  Witam Państwa! Ostatnio otrzymałam ochrzan od szefa, że zbyt późno dostarczyłam mu wniosek o urlop. Nie dość, że mnie okrzyczał, to jeszcze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane