Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jakim czasie można wykorzystać urlop okolicznościowy - opinia prawna

  związku z urodzeniem się dziecka pracownikowi należy się urlop okolicznościowy w wymiarze 2 dni. Czy w opisanej sytuacji przysługują mi dwa dni wolne z powodu narodzin dziecka? Czy mój (...)

 • Urlop w razie pogrzebu osoby bliskiej

  Żonie pracownika zmarła babcia, czy pracownikowi należy się urlop okolicznościowy, czy też musi wypisać wniosek o urlop wypoczynkowy? Niestety, ale zwolnienia od pracy przysługujące (...)

 • Urlop okolicznościowy a śmierć dziadka żony

  zwolnień od pracy). Urlop, śmierć, zwolnienie, okolicznościowy, dziadek, żona

 • Opinia prawna na temat wniosek o urlop okolicznościowy śmierć babci druk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o urlop okolicznościowy śmierć babci druk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  przedszkolach i żłobkach.Źródło: www.sejm.gov.plPodstawa:Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (sejmowy druk nr 630);Rządowy projekt (...)

 • Wykorzystanie urlopu okolicznościowego

  pogrzebu. Zwolnienie   przysługuje więc w dniu pogrzebu. urlop okolicznościowy, śmierć, zwolnienie, zgon, babcia

 • Urlop na czas obrony pracy magistreskiej

  wypoczynkowy, w tym skorzystać z urlopu na żądanie. Ponadto, na pisemny wniosek pracodawca będzie mógł Panu jednak udzielić urlop bezpłatny (urlop ten co do zasady nie wlicza się (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  emeryturę lub rentę - zasiłek wypłaci to państwo, w którym zmarły emeryt lub rencista był zatrudniony ostatnio. 11. Gdzie składasz wniosek o świadczenia? Wniosek o przyznanie (...)

 • Urlop okolicznościowy

  rezultatu powyższych ustaleń można zastosować karę porządkową lub rozwiązać stosunek pracy bez wypowiedzenia ze względu na ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych.  urlop, wniosek

 • Proponowane macierzyńskie przywileje w Kodeksie pracy

  czasu pracy, w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu. Pracodawca będzie wówczas obowiązany uwzględnić wniosek pracownika. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 (...)

 • Stałe zamieszkiwanie a zameldowanie

  lat pozostawałam we wspólnym gospodarstwie z moją babcią. Na mój wniosek o zawarcie umowy najmu po śmierci głównego najemcy (mojej babci) w listopadzie 2001r. otrzymałam od Wydziału (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane