Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop macierzyński - ojciec może z niego korzystać

  , przysługują mu także: urlop ojcowski - 2 tygodnie (liczone łącznie z sobotą i niedzielą) i przysługuje każdemu mężczyźnie, który został ojcem. Wniosek o urlop (...)

 • Wniosek o urlop ojcowski

  pracownika o taki urlop wraz z informacjami na temat samej instytucji. wniosek, urlop, urlop ojcowski, urlop macierzyński, pracownik

 • Wniosek o dodatkowy urlop ojcowski

  pracownicy - matce urlopu macierzyńskiego. urlop, wniosek, dodatkowy urlop, macieżyństwo, uprawnienia rodzicielskie

 • Porada prawna na temat wniosek o urlop ojcowski

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o urlop ojcowski, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  decyzję. Dopiero wniosek spełniający te wymagania będzie kompletny a pracodawca będzie zobowiązany go uznać. urlop ojcowski, tacierzyński, urlop, praca, dziecko, wychowanie, (...)

 • Jakie prawa ma ojciec?

  przysługujących mężczyznom wychowującym dzieci należą m.in.: urlop ojcowski, zwolnienie od pracy z tytułu urodzenia dziecka, urlop rodzicielski, urlop wychowawczy, możliwość (...)

 • Prawa ojca

  . Do najważniejszych uprawnień przysługujących mężczyznom wychowującym dzieci należą m.in.: urlop ojcowski, zwolnienie od pracy z tytułu urodzenia dziecka, urlop rodzicielski, (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ;zaświadczenie płatnika zasiłku o okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego przez ubezpieczoną matkę dziecka, o okresie przysługującego jej zasiłku macierzyńskiego oraz o stawce (...)

 • Świadectwo pracy wydaje się inaczej

  w ustawie z dnia 17 listopada 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. W ust. 7 pracodawca zamieszcza informację: 1) o należnościach ze stosunku pracy uznanych przez (...)

 • Urlop ojcowski - kiedy można wykorzystać i komu przysługuje

  . tuż po porodzie, aby zająć się nią i noworodkiem. Wniosek o urlop należy złożyć u pracodawcy najpóźniej 7 dni przed jego rozpoczęciem. Urlop należy wykorzystać zanim (...)

 • Nowe urlopy dla mamy i taty

  macierzyńskiego czy urlopu wychowawczego. O urlop ojcowski staramy się tak samo jak o urlop macierzyński. Pracodawca i w tym wypadku nie będzie mógł odmówić (...)

 • Ile wolnego dostanie mama po porodzie?

  Od początku 2010 roku również ojcowie mogą wziąć wolne i opiekować się potomkiem. Przysługuje im tygodniowy urlop ojcowski. Czas wolnego zostanie przedłużony do 2 tygodni w roku 2012. Jedynym

 • Dłuższe urlopy na opiekę nad dzieckiem

  wniosek do sądu o jego przysposobienie." W przypadku adopcji co najmniej dwojga dzieci jednocześnie, urlop wydłuży się nawet o trzy tygodnie. Jaka wydłużą się urlopy dla rodziców (...)

 • Urlop macierzyński - Najważniejsze informacje o urlopie macierzyńskim

  macierzyńskiego w niepełnym wymiarze jest chroniony, poprzez wprowadzenie zakazu rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o (...)

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. Urlop macierzyński dla ojca dziecka  Ponadto w przypadku rezygnacji przez pracownicę - matkę dziecka z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, urlop (...)

 • Urlop taty

  skorzystało 61,1 tys. osób, to o 2,3 tys. mężczyzn więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego (58,8 tys.). Ojcowie mogą także wykorzystać urlop rodzicielski, który trwa maksymalnie (...)

 • Karta Nauczyciela

  , wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 grudnia danego roku. 4. Nauczycielom spełniającym warunki, o których mowa (...)

 • Nowe urlopy macierzyńskie w UE?

  pragnie również zmienić inne rodzaje urlopów rodzinnych, takich jak urlop ojcowski (krótkookresowy urlop dla ojców na czas porodu lub adopcji dziecka), urlop (...)

 • Co nowego w urlopach macierzyńskich?

  , pracownik, poród, macierzyństwo, urlop ojcowski

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  wtedy, gdy nie było mowy o podwyżce podatku. PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 26 listopada 2010 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej (Dz.U. 2010 nr 238 (...)

 • Najważniejsze zmiany w prawie w Nowym Roku

  również ojcom wychowującym dzieci - od nowego roku przysługuje im bowiem tygodniowy urlop ojcowski. Ponadto mogą oni skorzystać z urlopu macierzyńskiego. Będzie to możliwe wtedy, gdy (...)

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  - wręcz przeciwnie – oczekując wypoczętego pracownika, z chwilą gdy urlop stanie się zaległy (po zakończeniu roku za który urlop przysługuje) swoją jednostronną decyzją może (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

  końca okresu, na jaki została zawarta umowa, Pracownicy, która złożyła wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego po wypowiedzeniu umowy o pracę, pracodawca udziela tego urlopu na czas (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  rachunek. 11. Wynagrodzenie za czas płatnych urlopów, o których mowa w ust. 1-5, oblicza się jak wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy. 12. Szczegółowe zasady i tryb udzielania (...)

 • Urlop ojcowski

  pracodawcy wniosek sporządzony w formie pisemnej i złożony najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem planowanego urlopu.    urlop macierzyński, urlop ojcowski, ochrona (...)

 • Mężczyźni nie wiedzą o urlopie ojcowskim

  Menstream.pl. urlop, urlop ojcowski, dziecko, urlop wychowawczy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Urlop ojcowski

  Witam wszystkich, jak to jest z urlopem ojcowskim? W pracy mojego męża poinformowano go, że może wziąć taki urlop zawsze wtedy, kiedy przedstawi (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • urlop ojcowski w zatrudnieniu na umowe zlecenie

  Witam Państwa! Czy osobie zatrudnionej na umowę zlecenie przysługuje urlop ojcowski? Jeżeli tak, jak obliczane jest wynagrodzenie za ten urlop? Jakie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane