Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  przepisów ustawy o działalności ubezpieczeniowej, z wyjątkiem funduszy emerytalnych, o których mowa w przepisach o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, 15) (...)

 • Wniosek o umorzenie zaległości podatkowej dłużnika

  Jakie przesłanki brane są pod uwagę przez organ podatkowy, który rozpatruje wniosek o umorzenie zaległości podatkowej dłużnika? Przy rozpoznaniu wniosku o umorzenie (...)

 • Uniknąć konsekwencji niepłacenia składek ZUS - opinia prawna

  Zakładem Ubezpieczeń Społecznych o rozłożeniu należności na raty. Możliwość umorzenia składek Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych zawiera także uregulowania umożliwiające umorzenie (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o umorzenie zaległości abonamentu rtv wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o umorzenie zaległości abonamentu rtv wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przesłanki umorzenia zaległości podatkowej

  zostały rozważone i ocenione, a ostateczne rozstrzygnięcie jest ich logiczną konsekwencją.Przy rozpoznaniu wniosku o umorzenie zaległości podatkowej organ podatkowy ma obowiązek brać (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  skazanego o jego prawach i obowiązkach oraz o konsekwencjach wynikających z uchylania się od odbywania kary. Art. 54. Karę ograniczenia wolności wykonuje się w miejscu zamieszkania (...)

 • Umorzenie zaległości podatkowej a współwłasność

  uiszczenia całego podatku. Nie ma podstaw do pomniejszenia go o kwotę umorzonego podatku przypadającą na udział we współwłasności tej osoby, która złożyła wniosek o umorzenie." (...)

 • Zaniechanie poboru, zwolnienie z obowiązku poboru podatku, umorzenie zaległości podatkowej

  się do organu podatkowego z wnioskiem o umorzenie zaległości podatkowej, decyzja w sprawie umorzenia jest uznaniową decyzją administracyjną.     Podstawa prawna: ustawa z (...)

 • Wstrzymanie wykonania zobowiązania podatkowego

  podatkowej stanowi, że organ podatkowy, na wniosek podatnika, w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym, może między innymi umorzyć w całości lub w części zaległości

 • Upadłość konsumencka w ustawie - Prawo upadłościowe i naprawcze

  stanie majątkowej wspólności małżeńskiej, chociażby ograniczonej, wniosek dłużnika o ogłoszenie upadłości musi dotyczyć obojga małżonków. Wniosek dotyczący tylko (...)

 • KRRiT: abonament będziemy płacić z prądem

  za zaległości w opłatach abonamentowych, określenia zasad waloryzacji poziomu tych opłat czy ujednolicenia zasad składania oświadczeń przez osoby zwolnione od płacenia abonamentu. Dariusz (...)

 • Procedury administracyjne przychylniejsze dla petenta

  prawa Unii Europejskiej tak stanowią i na zasadach określonych w tych przepisach. Wniosek o udzielenie pomocy zawiera uzasadnienie. Zmiany w ustawie - Prawo o postępowaniu przed sądami (...)

 • Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych

  ) kwota i waluta,  c) kwota zaległości,  d) termin powstania zaległości,  e) stan postępowań dotyczących zobowiązania, w tym informacja o orzeczeniach sądowych,  f) (...)

 • Umorzenie zaległości podatkowej od nieruchomości

  nieruchomości i decyzję tą doręcza dwóm współwłaścicielom. Jeden właściciel tejże nieruchomości wystąpił z wnioskiem do Prezydenta Miasta z wnioskiem o umorzenie w części zaległości (...)

 • Egzekucja alimentów

  wszystkim na fakcie wcześniejszego umorzenia egzekucji, który nie ma tu znaczenia. Dokument, o jakim mowa w uzasadnieniu postanowienia sądu, to prawdopodobnie dokument, o którym mowa  w art. (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego

  postępowanie w całości lub części na wniosek: jeżeli tego zażąda wierzyciel; jednakże w sprawach, w których egzekucję wszczęto z urzędu lub na żądanie uprawnionego organu, wniosek (...)

 • Umorzenie podatku od spadku

  zwłokę lub opłatę prolongacyjną.Podatnik zatem może złożyć do naczelnika właściwego urzędu skarbowego wniosek o umorzenie zaległości podatkowej w podatku od spadków (...)

 • Umorzenie zaległości wobec ZUS

  Prowadzę działalność gospodarczą od ponad roku, od kilku miesięcy zalegam ze składkami ZUS. Chcę złożyć wniosek o umorzenie mojego długu. Czy istnieje jakakolwiek ustawa, na którą (...)

 • Co z podatkami od zagranicznych dochodów za lata 2002-2007?

  podatku dochodowym. Projekt przewiduje, iż wniosek o umorzenie zaległości lub zwrot dotyczący 2002 r. trzeba będzie złożyć w ciągu miesiąca od dnia wejścia w życie ustawy, (...)

 • Odmowa umorzenia zaległości podatkowej

  podatkowego I instancji jest więc wykonalna i obowiązek wypływający z tej decyzji jest wymagalny. Podatnik może jednak starać się o wstrzymanie jej wykonania. Wniosek o wstrzymanie (...)

 • Będzie abolicja podatkowa dla Polaków pracujących za granicą!

  dochodów, będą mogli złożyć wniosek do urzędu skarbowego o umorzenie zaległości podatkowej wraz z odsetkami dotyczącej dochodu uzyskanego z pracy za granicą. Do wniosku (...)

 • Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną

  podatku na raty; odroczyć lub rozłożyć na raty zapłatę zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę lub odsetki określone w decyzji, o której mowa w ww. art. 53a; umorzyć (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  , kiedy wierzyciel kieruje do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji, mimo uprzedniego spełnienia świadczenia przez dłużnika. Przyjęto, że w przypadku wniosku o wykonanie zabezpieczenia (...)

 • Umorzenie zaległości zabezpieczonej hipoteką

  wpisu hipoteki przymusowej zarówno na nieruchomości jednego i drugiego wspólnika byłej spółki cywilnej. W chwili obecnej zamierzam złożyć wniosek do naczelnika urzędu skarbowego o umorzenie (...)

 • System pobierania abonamentu RTV niezgodny z konstytucją?

  opłaty abonamentowej. Rzecznik zwraca jednocześnie uwagę to, że ustawa o opłatach abonamentowych nakazuje stosować do egzekucji tych opłat przepisy ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji

 • Egzekucja należności z abonamentu RTV

  prawdą. Przepisy ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych wyraźnie przewidują, że należności z tytułu opłat abonamentowych podlegają egzekucji w trybie przepisów o postępowaniu

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!

  Mam pytanie w związku z ustawą abolicyjną. Prowadziłem własną firmę od 2004 do 2008 roku, ale jednocześnie byłem zatrudniony w innej firmie, która (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane