Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  zabezpieczeniu wygasa z dniem doręczenia decyzji o odpowiedzialności podatkowej;  2) osób, o których mowa w art. 115, 116 116a, po doręczeniu im decyzji orzekającej o odpowiedzialności (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  , o której mowa w art. 281a, albo osoby wymienionej w art. 284 § 2, kontrola podatkowa może być wszczęta po okazaniu legitymacji służbowej pracownikowi kontrolowanego lub innej (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  pracodawca lub organ rentowy) pobrał podatek nienależny lub pobrał go w wysokości wyższej od należnej. W tych sytuacjach masz prawo złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty podatku. Nadpłata, (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o stwierdzenie nadpłaty a kontrola podatkowa po okresie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o stwierdzenie nadpłaty a kontrola podatkowa po okresie , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nadpłata podatku

  . Procedura ta jest wszczynana z urzędu lub na wniosek, nie jest jednak rozumiana jako postępowanie podatkowe.   Kto może złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty? Uprawnienie (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa;   4) kontrola podatkowa - kontrolę, o której mowa w dziale VI ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  pomyłki lub nastąpiło bez wiedzy podatnika;  art. 96 ust. 9j ustawy o VAT - jeżeli podatnik, o którym mowa w art. 96 ust. 9 pkt 5 ustawy o VAT, udowodni że prowadzone przez (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  chorobowego"); zawarcie przez przedsiębiorcę w okresie pobierania zasiłku chorobowego umowy o pracę z nowym pracownikiem (wyrok SN z dnia 5 czerwca 2008 r., sygn. akt III UK 11/08: „1. (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  , albo strony uzgodnią wcześniejszy termin rozwiązania umowy. Okres od dnia śmierci pracodawcy do dnia wygaśnięcia umowy o pracę albo dokonania ww. uzgodnienia albo rozwiązania umowy o pracę (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  informację o warunkach, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie po wszczęciu postępowania w sprawie udzielenia koncesji.  Art. 49. 1. Wniosek o udzielenie (...)

 • Jak dostać zwrot nadpłaty podatku?

  przypadku prawo do ubiegania się o zwrot nadpłaty podatku.  Wniosek  Osoba ubiegająca się o zwrot nadpłaty powinna w takim przypadku złożyć wniosek o (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  dni od dnia doręczenia zawiadomienia:  1) wycofać wniosek o zawarcie porozumienia - za zwrotem połowy wniesionej opłaty;  2) zmienić wniosek o zawarcie (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  . Nr 137, poz. 926, z późn. zm. ). Art. 62. Art. 63. 1. Decyzja o zabezpieczeniu, o której mowa w art. 61, wygasa po upływie 10 dni od dnia powiadomienia dłużnika o (...)

 • Podatek u źródła (WHT)

  fizycznymi) o warunkach zwolnienia - art. 26 ust. 7 j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; WH-EMP - Oświadczenie emitenta o dochowaniu należytej staranności w poinformowaniu (...)

 • Prawo bankowe

  zarządu oraz o zmianie jego składu niezwłocznie po jego powołaniu lub po dokonaniu zmiany jego składu. Rada nadzorcza informuje Komisję Nadzoru Bankowego także o członkach zarządu, (...)

 • Nadpłata w VAT

  o stwierdzenie nadpłaty, drugi natomiast przysłał postanowienie, że zalicza ową nadpłatę na poczet zobowiązania za korygowany miesiąc, czyli nie zaakceptował dyspozycji. Wniosek (...)

 • Krąg podmiotów uprawnionych do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty podatku VAT wspólników rozwiązanej spółki cywilnej

  informację, że podatek należny w poszczególnych miesiącach 2001 r. został przez spółkę zawyżony. Małgorzata N.-W. złożyła wniosek o stwierdzenie nadpłaty, a następnie (...)

 • Projekt ustawy o zwrocie akcyzy zapłaconej od sprowadzonych samochodów osobowych

  warunkiem, że: w przypadku nabywcy wewnątrzwspólnotowego lub importera w dniu złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty lub w przypadku nabywcy na terytorium kraju w dniu złożenia (...)

 • Ustawa o zwrocie nadpłaty akcyzy od samochodów!

  . Natomiast podatnicy, którzy złożą wniosek o zwrot po upływie 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy, otrzymają odsetki od nadpłaconej kwoty liczone od dnia powstania nadpłaty (...)

 • Zaliczenie nadpłaty podatku na poczet zaległości

  podatnik złoży wniosek o zaliczenie nadpłaty w całości lub w części na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych (art. 76. § 1 O.p. – przepis ten od 1 września br. (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  rodziny złoży wniosek o rentę rodzinną po tej osobie. Przy rozpatrywaniu wniosku o rentę rodzinną po takiej osobie ZUS obliczy jej emeryturę dla celów przyznania (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  ; 1. Decyzje, od których nie służy odwołanie w administracyjnym toku instancji lub wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, są ostateczne. Uchylenie lub zmiana takich decyzji, stwierdzenie (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  instytucji finansowej przyjmującej wpłatę;4) o wysokości i datach wypłat transferowych przyjętych na IKE oszczędzającego oraz o nazwie instytucji finansowej lub o danych zarządzającego (...)

 • Zwrot nadpłaty akcyzy od sprowadzanych samochodów

  nadpłaty do 30 dnia od dnia wejścia w życie proponowanej ustawy - jeżeli wniosek o zwrot nadpłaty został złożony po upływie 30 dni od dnia wejścia wżycie niniejszej (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  środki pieniężne pozostałe po wywiązaniu się z ciążących na nim zobowiązań objętych egzekucją oraz po dokonaniu gromadzenia środków, o których mowa w art. 126 § 1.§ 3. Środki (...)

 • NSA o przedawnieniu zobowiązań podatkowych

  1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r. poz. 749), w brzmieniu nadanym przez art. 1 pkt 58 ustawy z dnia 12 września 2002 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane