Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Właściwość sądu w postępowaniu o rozwód

  , ale pozew do sądu. O szczegółach warunków niezbędnych z punktu widzenia polskiego prawa można przeczytać w artykule na naszej stronie Kiedy nie dostaniesz rozwodu? oraz Rozwód. Składając (...)

 • Zaspakajanie potrzeb rodziny

  od razu czy też złożyć wniosek o rozwód i czekać na zasądzenie alimentów po rozwodzie. Jakie rozwiązanie jest lepsze?Jakie są różnice? I czy jeżeli mąż otrzymuje wynagrodzenie (...)

 • Zabezpieczenie alimentacyjne dla żony

  Złożyłem wniosek o rozwód z winy małżonki (Samowolnie zmieniła miejsce zamieszkania w raz z dzieckiem i nie prowadzimy wspólnie gospodarstwa domowego). Obecnie jest na urlopie wychowawczym (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o rozwód

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o rozwód, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.Art. 57. § 1. Orzekając (...)

 • Alimenty na dziecko, a nie na byłą małżonkę

  Złożyłem wniosek o rozwód bez orzekania o winie, żona godzi się na takie rozwiązanie. W pozwie chciałem, aby dziecko zostało ze mną, a pozwana płaciła alimenty na dziecko. (...)

 • Zmiana miejsca pobytu dzieci bez zgody małżonka

  W trakcie trwania małżeństwa żona z małoletnimi dziećmi wyjechała z domu do innego miasta, nie informując o tym męża. Przez 30 dni nie ujawniła miejsca swojego pobytu, w dniu 31 złożyła wniosek (...)

 • Zaświadczenie komornika o bezskuteczności egzekucj

  Sąd okręgowy zabezpieczył powództwo przez zobowiązanie pozwanego pana X do płacenia alimentów na rzecz małoletnich dzieci. Natomiast wniosek o rozwód postanowił oddalić ze względu (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia za długi męża

  między nami rozdzielność majątkowa. W 2004 r. została złożony wniosek o rozwód; niestety nie otrzymałam rozwodu; w międzyczasie mąż wyjechał z kochanką do USA. Znam adres pobytu (...)

 • Podział zarobków w małżeństwie

  pewną bezradność trudno jest zdecydować się na wniosek o rozwód lub inne drastyczne kroki. Czy w podobnej sytuacji mąż ma obowiązek (z mocy prawa) wypłacania do dyspozycji żony comiesięcznie (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • Rozwód - wniesienie wniosku przez stronę winną

  Czy dopuszczalne jest by wniosek o rozwód wniósł małżonek winny rozkładu pożycia małżeńskiego? Niedopuszczalne jest orzeczenie rozwodu, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny (...)

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  rodzinnego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka, f) zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły lub szkoły wyższej, g) zaświadczenie z urzędu pracy o braku propozycji zatrudnienia (...)

 • Śledzenie kogoś na ulicy - naruszenie prywatności

  uzasadnić. zawiadomienie o przestępstwie, wniosek o ściganie, rozwód, dowody

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  lub wniosek o zabezpieczenie powództwa w takiej sprawie sąd przekaże sądowi, w którym toczy się sprawa o rozwód, w celu rozstrzygnięcia o nich w myśl przepisu art. 443". Zgodnie (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  wniosku, jeżeli osoba ta ma przedstawiciela ustawowego.§ 3.  Wniosek o ubezwłasnowolnienie częściowe można zgłosić już na rok przed dojściem do pełnoletności osoby, której (...)

 • Proces rozwodowy a roszczenie o alimenty

  odrębnego w sprawach rozwodowych. Przepis ten wprowadza regułę, wedle której w czasie trwania procesu o rozwód lub o separację nie może być wszczęta odrębna sprawa o zaspokojenie (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  publiczny Rozdział III Art. 20. § 1. Obwinionym jest osoba, przeciwko której wniesiono wniosek o ukaranie w sprawie o wykroczenie. § 2. Jeżeli obwiniony nie zna języka polskiego, wniosek (...)

 • Wniesienie o alimenty a rozwód

  powództwa o rozwód lub o separację. Pozew lub wniosek o zabezpieczenie w takiej sprawie sąd przekaże sądowi, w którym toczy się sprawa o rozwód lub (...)

 • Wpływ intercyzy na podział majątku

  Czy wnosząc pozew o rozwód najpierw powinnam wnieść sprawę o podział majątku, czy dopiero po rozwodzie? Czy otrzymanie rozwodu wiąże sie z późniejszym podziałem majątku? Rozwód (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  rozwód, jeśli w wyroku rozwodowym Sąd orzeknie o obowiązku alimentacyjnym Pani męża (wpis hipoteki przymusowej może nastąpić również na podstawie nieprawomocnego wyroku, zgodnie z art. (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego

  rozwodowym na wniosek jednego z małżonków o ile przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Jeśli sąd o tym nie rozstrzygnie w czasie orzekania o (...)

 • Żądanie rozwodu przez winnego małżonka

  wykazanie, że ich powołanie w postępowaniu przed sądem pierwszej instancji nie było możliwe albo że potrzeba powołania się na nie wynikła później, wniosek o zmianę lub o uchylenie (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego. Czy po złożeniu wniosku o emeryturę będzie można jeszcze dołączyć brakujące dokumenty, także te dotyczące  kapitału początkowego? Tak. Wniosek (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  przepisów o Krajowym Rejestrze SądowymArt. 28.  1. Wniosek o wpis do ewidencji podlega opłacie w wysokości 100 złotych, a jeżeli wniosek dotyczy zmiany wpisu opłata (...)

 • Umowny podział majątku z zastrzeżeniem

  Żona chce wnieść pozew o rozwód. Mówi, że nie będzie rościć żadnych roszczeń fnansowych. Czy możliwe jest sporządzenie umowy mówiącej o dokonaniu (faktycznym) podziału majątku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • ŻONA MI NIE DAJE SYNA PRZED ROZWODEM

  Mam 27 lat i rozstałem się z żoną,problem jest taki że żona twierdzi że nie mogę go brać do siebie...twierdzi że założyła już sprawę o rozwód (...)

 • Po separacji rozwód?

  Czy po separacji (2 lata) automatycznie nastąpi rozwód czy trzeba pisać nowy pozew?i zakładać nową sprawę w sądzie?ŁUKASZ-proszę o odpowiedź. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane