Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Właściwość sądu w postępowaniu o rozwód

  , ale pozew do sądu. O szczegółach warunków niezbędnych z punktu widzenia polskiego prawa można przeczytać w artykule na naszej stronie Kiedy nie dostaniesz rozwodu? oraz Rozwód. Składając (...)

 • Rozwód a prawa względem wspólnych dzieci - opinia prawna

  wniósł wniosek o rozwód z mojej winy oraz o przydzielenie mu praw rodzicielskich nad naszymi dziećmi. Mam bardzo dobry kontakt z dziećmi, regularnie dzwonię i piszę do nich i (...)

 • Rozstrzygnięcie dotyczące małoletnich dzieci w orzeczeniu rozwodowym - opinia prawna

  mąż wniósł wniosek o rozwód z mojej winy oraz o przydzielenie mu praw rodzicielskich nad naszymi dziećmi. Mam bardzo dobry kontakt z dziećmi, regularnie dzwonię i piszę do nich (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o rozwód

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o rozwód, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaspakajanie potrzeb rodziny

  od razu czy też złożyć wniosek o rozwód i czekać na zasądzenie alimentów po rozwodzie. Jakie rozwiązanie jest lepsze?Jakie są różnice? I czy jeżeli mąż otrzymuje wynagrodzenie (...)

 • Zabezpieczenie alimentacyjne dla żony

  Złożyłem wniosek o rozwód z winy małżonki (Samowolnie zmieniła miejsce zamieszkania w raz z dzieckiem i nie prowadzimy wspólnie gospodarstwa domowego). Obecnie jest na urlopie wychowawczym (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.Art. 57. § 1. Orzekając (...)

 • Alimenty na dziecko, a nie na byłą małżonkę

  Złożyłem wniosek o rozwód bez orzekania o winie, żona godzi się na takie rozwiązanie. W pozwie chciałem, aby dziecko zostało ze mną, a pozwana płaciła alimenty na dziecko. (...)

 • Zmiana miejsca pobytu dzieci bez zgody małżonka

  W trakcie trwania małżeństwa żona z małoletnimi dziećmi wyjechała z domu do innego miasta, nie informując o tym męża. Przez 30 dni nie ujawniła miejsca swojego pobytu, w dniu 31 złożyła wniosek (...)

 • Zaświadczenie komornika o bezskuteczności egzekucj

  Sąd okręgowy zabezpieczył powództwo przez zobowiązanie pozwanego pana X do płacenia alimentów na rzecz małoletnich dzieci. Natomiast wniosek o rozwód postanowił oddalić ze względu (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia za długi męża

  między nami rozdzielność majątkowa. W 2004 r. została złożony wniosek o rozwód; niestety nie otrzymałam rozwodu; w międzyczasie mąż wyjechał z kochanką do USA. Znam adres pobytu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • ŻONA MI NIE DAJE SYNA PRZED ROZWODEM

  Mam 27 lat i rozstałem się z żoną,problem jest taki że żona twierdzi że nie mogę go brać do siebie...twierdzi że założyła już sprawę o rozwód (...)

 • Po separacji rozwód?

  Czy po separacji (2 lata) automatycznie nastąpi rozwód czy trzeba pisać nowy pozew?i zakładać nową sprawę w sądzie?ŁUKASZ-proszę o odpowiedź. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane