Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Termin do złożenia odwołania a wprowadzenie w błąd

  , Rzecznika Praw Ubezpieczonych. Może Pani również odwołać się od decyzji sądu wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu, albowiem jego niezachowanie wynikło z błędnego przypuszczenia, (...)

 • Czego może się domagać pracownik w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę?

  dzień orzekania); w takim przypadku sąd pracy orzeka o odszkodowaniu (zobacz wzory: Odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę, Odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę). Jako przykłady (...)

 • Przywrócenie terminu procesowego

  upływie tego terminu zwrócił się, w ciągu 7 dni od dnia ustania przyczyny uchybienia terminowi, do organu o przywrócenie terminu (by mógł zapoznać się z aktami sprawy). Czy (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek o przywrócenie terminu pfron

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o przywrócenie terminu pfron, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Termin na sprostowanie świadectwa pracy

  oddalenie powództwa. Jeżeli pracownik nie dokonał bez swej winy w terminie czynności, o jakich mowa w art. 264 k.p., może wystąpić do sądu pracy o przywrócenie uchybionego terminu. (...)

 • Zażalenie na odrzucenie zażalenia

  mógłby także - zamiast trzeciego zażalenia na odrzucenie drugiego zażalenia na odrzucenie pierwszego zażalenia - złożyć wniosek o przywrócenie terminu do złożenia drugiego (...)

 • Przywrócenie terminu na wniesienie apelacji

  jednocześnie apelację od wyroku i wniosek o przywrócenie terminu. W kwestii przywrócenia terminu orzeka postanowieniem organ, przed którym należało dokonać (...)

 • Wniosek oskarżonego o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku

  Jeżeli niedotrzymanie terminu zawitego nastąpiło z przyczyn od strony niezależnych, strona w zawitym terminie 7 dni od daty ustania przeszkody może zgłosić wniosek o przywrócenie (...)

 • Przedawnienie roszczeń ze stosunku pracy

  zawieszeniu biegu przedawnienia. Istnieje natomiast możliwość przywrócenia terminu wniesienia odwołania od wypowiedzenia, jeżeli pracownik nie dochował terminu nie ze swojej winy. Wniosek (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu

  zawinienia zależy od okoliczności konkretnej sprawy i zachowania strony od której wymagana jest staranność osoby rzetelnie dbającej o swoje interesy. We wniosku o przywrócenie terminu (...)

 • Zażalenie z pominięciem I Instancji

  ;wnież wskazać, że o przywrócenie terminu wnosi się do sądu, w którym czynność miała być dokonana, w ciągu tygodnia od czasu ustania przyczyny uchybienia terminu. W piśmie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • Pomówienie (zla opinia o pracowniku)

  Krótko chce przedstawić problem otóż: Została wydana opinia przez mojego przełozonego (kierownika) o mnie, w mojm przekonaniu bardzo krzywdząca (...)

 • Odrzucenie terminu

  Witam, Miesiać temu dowiedziałam się o sprawie ( jestem stroną postępowania) ,że komornik zajął mi konto, gdy przyszedł mi jedyny list na adres (...)

 • Przywrócenie terminu

  Czy sprawa jawna o przywrócenie terminu złożenia apelacji jest jednoznaczne z odrzuceniem przez sąd tejże apelacji (złozonej po terminie)? Witam.Nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane