Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wniosek o przymusowe badanie psychiatryczne

  . postępowanie karne, świadek, przesłuchanie, dowody, badanie, badanie psychiatryczne, wniosek o badanie

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  każdym czasie; przepis art. 153 stosuje się odpowiednio.  Art. 155. § 1. O treści sprostowania zawiadamia się strony, a o odmowie sprostowania osobę, która zgłosiła wniosek (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie

  ? Co do zasady zarówno objęcie leczeniem psychiatrycznym, jak i kuracją odwykową jest dobrowolne. Jednak ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz o ochronie zdrowia psychicznego wprowadzają (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o przymusowe badanie psychiatryczne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o przymusowe badanie psychiatryczne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  nałożyć karę grzywny do wysokości tysiąca złotych (art. 545 § 4 k.p.c.) 9. Warto także wspomnieć o jeszcze jednej możliwości. Ustawa o ochronie życia psychicznego zezwala, w (...)

 • Skierowanie na badania psychiatryczne

  zwrócić się do Policji o doprowadzenie tej osoby na badanie w publicznym zakładzie psychiatrycznej opieki zdrowotnej. W uzasadnionych przypadkach badanie może odbyć się w miejscu (...)

 • Możliwość złożenia skargi konstytucyjnej

  obserwacji. W postępowaniu przygotowawczym sąd orzeka na wniosek prokuratora. Na postanowienie o skierowaniu na badania psychiatryczne przysługuje zażalenie, które sąd ma obowiązek (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie odwykowe

  biegłego albo obserwacji w zakładzie leczniczym sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie przez organ Policji. O ewentualnym skierowaniu na przymusowe leczenie nie będzie zatem decydować (...)

 • Muszę się stawić przed komisją alkoholową.

  , kieruje się na badanie przez biegłego w celu wydania opinii w przedmiocie uzależnienia od alkoholu i wskazania rodzaju zakładu leczniczego. Na badanie, o którym mowa wyżej, kieruje (...)

 • Przesłanki badań psychiatrycznych oskarżonego

  leczniczym. Orzeka o tym sąd, określając miejsce obserwacji. W postępowaniu przygotowawczym sąd orzeka na wniosek prokuratora. Obserwacja w zakładzie leczniczym nie powinna trwać dłużej niż (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  czynności z udziałem oskarżonego, o którym mowa w § 1.§ 3. Oskarżonemu, o którym mowa w § 1, postanowienie o przedstawieniu, uzupełnieniu lub zmianie zarzutów, akt oskarżenia oraz (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ubezwłasnowolnienie

  Mam problem - moja siostra jest anorektyczką i alkoholiczką (choć to podobno niemożliwe). Nie chce poddać się żadnej formie leczenia. Jest to osoba (...)

 • Uznanie dziecka

  Mam dziecko z mężatką. Z urzędu dziecko otrzymało nazwisko męża matki. Co mamy zrobić aby dziecko zostało prawnie uznane za moje? (piotr) Jestem (...)

 • zlozenie zeznan. przymusowe leczenie

  Witam! moj ojciec jest osoba chora psychicznie ( nie orzekl tego psychiatra). od jakichs dwoch lat jego zachowanie bardzo sie zmienilo, zaczal moja rodzine (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane