Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak wyrobić paszport?

  internetowych urzędów wojewódzkich i konsulatówWniosek o wydanie dokumentu paszportowego składa się osobiście, z wyjątkiem następujących (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  matką w Niemczech, lecz zostało jej nadane moje nazwisko. W odpowiednim urzędzie potwierdziłem, że jestem ojcem dziecka. W myśl ustawy o świadczeniach rodzinnych złożyłem (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  niemusujące - 4 litry, i piwa - 16 litrów; Zwolnienie w ramach tych norm można stosować do dowolnego połączenia różnych rodzajów alkoholu i napojów (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o polski paszport w niemczech

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o polski paszport w niemczech, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  litrów, Zwolnienie w ramach tych norm można stosować do dowolnego połączenia różnych rodzajów alkoholu i napojów alkoholowych, o których (...)

 • Kodeks wyborczy

  jednostka.§ 6. Jeżeli w dniu wyborów w jednostce, o której mowa w § 4, będzie przebywać mniej niż 15 wyborców, można w niej utworzyć (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ośrodków, po jednym w każdym województwie.  Gdy rodzic przebywa w innym państwie UE i złoży tam wniosek o świadczenia rodzinne, tamtejszy organ informuje (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  Szwecji przez okres 2 lat, - w Polsce przez okres 1 roku. W czasie zatrudnienia w Polsce uległ wypadkowi przy pracy i ubiega się o rentę z tytułu niezdolności do pracy (...)

 • Jak otrzymać dokument paszportowy?

  , paszport tymczasowy, paszport dyplomatyczny, paszport służbowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. "Zwykły" paszport jest zatem jednym z rodzajów dokumentu (...)

 • Ważne zmiany dla wyrabiających paszport

  wniosek o paszport i odebrać dokument? Wniosek o paszport i paszport tymczasowy będzie można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym urzędu wojewódzkiego (...)

 • Świadczenie niektórych usług w Niemczech w ramach delegowania pracowników

  ; Firmy wysyłające na Zachód swoich pracowników muszą w pełni przestrzegać tamtejszych przepisów regulujących umowę o dzieło. W przeciwnym wypadku (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  wniosek o prawo jazdy. Otrzymasz potwierdzenie - zanieś do pokoju, w którym przyjęto wniosek o prawo jazdy. Często możesz również zrobić przelew na numer (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  sprzedaż na terytorium Niemiec. W tej sytuacji wysłanie towarów z Polski do własnego magazynu w Niemczech będzie uznawane: za WDT w Polsce za WNT w Niemczech. Spółka (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wykonywania przez niego pracy, złożyć do wojewody wniosek o wydanie zezwolenia na pracę (lub cudzoziemiec - wniosek o wydanie zezwolenia na pobyt i pracę) na prostszych zasadach. (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  inaczej.§ 3. W wypadkach, o których mowa w § 1, udział obrońcy w rozprawie jest obowiązkowy, a w posiedzeniu, jeżeli ustawa tak stanowi.§ 4. Jeżeli w wypadkach, (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  ? Kto ma złożyć wniosek w jej imieniu? Świadczenie "dobry start" co do zasady przysługuje rodzicowi na uczące się w szkole dziecko, także na dziecko pełnoletnie. W związku z (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  wpis utrzymuje w mocy albo uchyla go w całości lub w części i w tym zakresie wniosek oddala bądź odrzuca, względnie postępowanie umarza.§ 3a. W (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  ; W myśl proponowanych zapisów wnioskami o wydanie z Polski dzieci zajmie się w pierwszej instancji 11 sądów okręgowych z wyspecjalizowanymi sędziami, (...)

 • Praca za granicą

  Polski po okresie pracy w państwach UE/EOG i Szwajcarii Obywatel Polski powracający zza granicy w kraju UE/EOG, gdzie był zatrudniony i stał się bezrobotny ma prawo do (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka; w przypadku osób przebywających w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka, o (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  jeśli w danym roku cudzoziemiec nie wykonywał pracy sezonowej. Czy po przedstawieniu dokumentów, o których mowa w art. 88p ust. 7 pkt 1 i 2, w jakiś sposób (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  stanowi, wniosek państwa obcego o zastosowanie tymczasowego aresztowania osoby ściganej zastępuje wniosek o wydanie.§ 2. W wypadku, o którym mowa w (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  czasowego: w formie pisemnej w organie gminy właściwym ze względu na położenie nieruchomości, w której dotąd zamieszkuje obywatel, przedstawiając do wglądu dowód osobisty (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  ;źniej niż w terminie 3 dni od dnia dokonania wpisu.2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, do wniosku o pierwszy wpis do rejestru przedsiębiorców wnioskodawca (...)

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?

  )”. Ustawa określa zasady i tryb udziału Rzeczypospolitej Polskiej w tych systemach, w tym obowiązki organów dokonujących wpisów oraz organów uprawnionych (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  informację o warunkach, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie po wszczęciu postępowania w sprawie udzielenia koncesji.  Art. 49. 1. Wniosek o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

  Chciałbym wyrobić paszport mojemu dziecku, ma rok i 7 miesięcy, jestem w trakcie rozwodu, wniosłam o orzeczenie o winie, łącznie z zasądzeniem alimentów (...)

 • Dowód osobisty a zagranica

  Niedlugo konczy mi sie waznosc dowodu osobistego i powinienem wyrobic nowy dowód. Jestem obywatelem polskim, ale od 7 lat mieszkam na stale poza granicami (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane