Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  otwierania i ogłaszania testamentu przez notariusza. Notariusz może więc w świetle powyższego, otwierać i ogłaszać testamenty, jednakże o dokonanym otwarciu i ogłoszeniu (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  zgodnie z wolą spadkodawcy i z ustawą.§ 2. Wykonawca testamentu może pozywać i być pozywany w sprawach wynikających z zarządu spadkiem. Może również pozywać w sprawach (...)

 • Notarialne poświadczenie dziedziczenia

  wprowadziła z kolei możliwość otwierania i ogłaszania testamentu przez notariusza. Notariusz może więc w świetle powyższego, otwierać i ogłaszać testamenty, jednakże o dokonanym (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o otwarcie testamentu i nabycie spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o otwarcie testamentu i nabycie spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Notarialny akt poświadczenia dziedziczenia

  testamentów; oświadczenia, że w odniesieniu do spadku nie zostało uprzednio wydane postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku i nie toczy się postępowanie o stwierdzenie (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  dziecka, o odebranie osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką; o przesłuchanie świadka testamentu ustnego, o otwarcie i ogłoszenie testamentu (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku

  otwarcie testamentu, a dopiero później wniosek o stwierdzenie nabycia spadku? Jakie niesie to konsekwencje? 2. Czy złożenie wniosku i testamentu do sądu po (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  uprawdopodobnione i zostali dopuszczeni przez sąd. Dział VIOrzeczenie o ogłoszeniu upadłości Art. 51. 1. Uwzględniając wniosek o ogłoszenie upadłości, sąd wydaje (...)

 • Sądowe stwierdzenie nabycia spadku - początek drogi prawnej w postępowaniu spadkowym

  stwierdzeniu nabycia spadku w pewnych sytuacjach jest jedynym dowodem, że ktoś jest spadkobiercą. Kto może wystąpić z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku do sądu? Z wnioskiem o (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  wniosku, jeżeli osoba ta ma przedstawiciela ustawowego.§ 3.  Wniosek o ubezwłasnowolnienie częściowe można zgłosić już na rok przed dojściem do pełnoletności osoby, której (...)

 • Nabywanie nieruchomości, udziałów i akcji przez cudzoziemców

  dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne. Ile trwa postępowanie w sprawie o wydanie zezwolenia na nabycie nieruchomości w Polsce? Postępowanie w sprawie o wydanie zezwolenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Wniosek o nabycie prawa do spadku

  Witam. Mam takie pytanie - wątpliwość. Sprawa ogólnie dotyczy próby odzyskania nieruchomości odebranej "dekretem Bieruta" w Warszawie moim przodkom, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane