Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Państwowy zasób kadrowy

  ., Nr 170, poz. 1217); Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. o służbie zagranicznej (Dz. U. 2001 r., Nr 128, poz. 1403, ze zm.); Ustawa z dnia 24 sierpnia 2006 r. o służbie cywilnej (Dz. U. 2006 r., Nr (...)

 • Emerytura nauczyciela

  okresowe lub kontrolne o niezdolności nauczyciela do wykonywania dotychczasowej pracy przyznaje się odprawę pieniężną w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego ostatnio pobieranego (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony

  macierzyńskiego można wypowiedzieć umowę o pracę. Jeśli pracownica bezpośrednio po powrocie z urlopu macierzyńskiego złoży wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego, nie można takiej (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek o odprawę pracowniczą

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o odprawę pracowniczą, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Import towarów z Chin

  naliczenie opłat celnych oraz o bezzwłoczne zwolnienie przesyłki i dopuszczenie towaru do obrotu? Proszę o przytoczenie odpowiednich przepisów. Dział III Wspólnotowego Kodeksu Celnego zawiera (...)

 • Odprawa emerytalna

  odprawę, nie może otrzymać jej ponownie (art. 92[1] §2 k.p.). odprawa emerytalna, rozwiązanie umowy, emerytura, zatrudnienie

 • Staż pracy a uprawnienia świadczeniowe pracownika

  mianowania, przyznaje się odprawę pieniężną nieprzekraczającą jednak:  trzymiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, jeżeli okres pracy nauczycielskiej nie przekroczył 10 lat; 

 • Nagroda jubileuszowa a urlop bezpłatny

  jest w mojej umowie o pracę, gdyż w firmie macierzystej nagród tych również powszechnie nie wypłaca się. Ale czy po powrocie z urlopu gdy minie około 2 lata od daty uprawniającej do wypłaty nagrody

 • Podatek od ugody sądowej dot. odszkodowania

  okresu wypowiedzenia umowy o pracę, odprawy pieniężne wypłacane na podstawie przepisów o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Zgodnie (...)

 • Wysokość wynagrodzenia i odprawy z FGŚP

  świadczeń nie może odpowiednio przekraczać wysokości roszczenia skutecznego do masy upadłości (art. 14 ust. 4 ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych...).Dla ustalenia prawa do odprawy (wg ustawy (...)

 • Porozumienie a ciąża

  przeszkód prawnych do rozwiązania umowy o pracę z pracownicą w ciąży na mocy porozumienia stron. Wynika z tego, iż Pana żona skutecznie zawarła ze swoim pracodawcą porozumienie o rozwiązaniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty od dziadków kiedy można ich żądać

  Były mąż nie płaci alimentów. Komornik stwierdził, ze dług jest nieściagalny (nie pracuje, złożył oświadczenie, że nic nie ma). Prawda jest (...)

 • Odprawa

  Witam Mam pytanie pracuje w firmie około miesiąca otrzymałem wypowiedzenie do połowy kolejnego byłem zatrudniony na pół etatu i chciałem się zapytać (...)

 • Naliczona i wygrana w sądzie odprawa z tytułu likwidacji stanowiska pracy

  Witam, mój pracodawca naliczył odprawę, ale jej nie wypłacił, sąd przyznał mi (pracownikowi) rację i nakazał pracodawcy wypłacić należną odprawę (...)

 • Wypowiedzenie

  Czy ważne jest wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony jeżeli nie zostało opatrzone żadną pieczątką, ani firmową, ani imienną - podpis (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane