Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  Kartę parkingową osobie, o której mowa w ust. 1, wydaje się na podstawie wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności:1) orzeczenia o niepełnosprawności,2) (...)

 • Kiedy droga jest drogą publiczną

  dostęp do drogi wewnętrznej (bez uchwały Rady Gminy nadającej jej kategorię drogi gminnej), następnie jest połączona z drogą wewnętrzną prywatnej własności, która dopiero łączy (...)

 • Pobór opłaty za zajęcia pasa drogowego

  kompetencji zarządcy drogi. Drogi publiczne w rozumieniu ustawy to: 1) drogi krajowe;  2) drogi wojewódzkie;  3) drogi powiatowe;  4) drogi (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o naprawe drogi gminnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o naprawe drogi gminnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

  . 14 ust. 5 ustawy), następnie kieruje do rady miasta/rady gminy wniosek o podjęcie uchwały o przystąpieniu do zmiany planu (art. 14 ust. 4 ustawy). Po rozpoznaniu wniosku rada miasta/rada (...)

 • Zaniechania przy utrzymywaniu dróg gminnych

  nadzorczych /art. 86 i 88 ustawy o samorządzie gminnym/. Zgodnie z art. 96 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym „Jeżeli powtarzającego się naruszenia Konstytucji lub ustaw dopuszcza się (...)

 • Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji

   właściwości należą sprawy z zakresu planowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg. Zarządcą drogi gminnej jest wójt. Po wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji (...)

 • Służebność drogi utworzonej z kilku działek

  on dokonany błędnie i należy wnieść do sądu wniosek o uzgodnienie stanu ujawnionego w księdze wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym. Jeżeli granice gruntów stały się sporne, a stanu (...)

 • Przejęcie działki

  wydaje decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na wniosek właściwego zarządcy drogi. Dalej przygotowanie budowy drogi przebiega zgodnie z kolejnymi wskazaniami ustawy. (...)

 • Czy straż miejska może używać fotoradarów?

  czerwca 1997 roku - Prawo o ruchu drogowym, a tym samym z art. 92 ust.1 Konstytucji. Na podstawie ustawy - Prawo o ruchu drogowym straż gminna (miejska) posiada uprawnienia do wykonywania czynności (...)

 • Przeniesienie pozwolenia na budowę na nabywcę

  skarbowej w wysokości 76 zł. Stronami w postępowaniu o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę lub o pozwoleniu na wznowienie robót budowlanych są jedynie podmioty, między którymi (...)

 • Zmiana działki na budowlaną w planie miejscowym

  uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu ogłasza w prasie miejscowej oraz przez obwieszczenie, a także w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości, o podjęciu uchwały o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane