Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  wniosek o nadanie numeru NIP przed dokonaniem pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT lub akcyzowym albo przed złożeniem pierwszej deklaracji podatkowej (...)

 • Założenie działalności gospodarczej – sklepik

  mają obowiązek udzielania pewnych informacji dotyczących ich funkcjonowania, posługując się właśnie numerem REGON. Należy także złożyć wniosek o nadanie numeru NIP (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  nierejestrową nie otrzymuje numeru REGON. Co do zasady nie ma ona również obowiązku uzyskania numeru NIP. Może jednak (dobrowolnie) wystąpić o nadanie NIP (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o nadanie numeru nip

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o nadanie numeru nip, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  Statystycznego o nadanie numeru Regon, a następnie do urzędu skarbowego o nadanie numeru NIP. Tym samym numerem NIP oraz REGON-em posługiwać się będzie (...)

 • PESEL - czyli Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności

  pełnomocnictwo wraz z potwierdzeniem uiszczenia opłaty skarbowej od pełnomocnictwa. Zob.: wniosek o nadanie numeru PESEL. Zmiana numeru PESEL Numer PESEL jest zmieniany w przypadku:   sprostowania (...)

 • NIP i REGON w sp. z o.o. w organizacji

  przypadku nie dopuszczalności działania z punktu 2 oraz 3, jaki Nip i Regon ma używać spółka w organizacji? Spółka z o.o. w organizacji może wystąpić o nadanie numeru (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  przepisów o Krajowym Rejestrze SądowymArt. 28.  1. Wniosek o wpis do ewidencji podlega opłacie w wysokości 100 złotych, a jeżeli wniosek dotyczy zmiany wpisu opłata (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  ;zaświadczenie płatnika zasiłku o okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego przez ubezpieczoną matkę dziecka, o okresie przysługującego jej zasiłku macierzyńskiego oraz o stawce (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  po stronie nabywcy będzie zatem oznaczał niemożność zastosowania stawki 0 %. Usługi wymagające posiadania numeru unijnego Przepisy o nadaniu numeru unijnego stosuje się również do (...)

 • Uzyskanie numeru NIP i REGON

  formularzu. O nadanie numeru NIP może się starać po otrzymaniu numeru REGON. Działalność można rozpocząć bez numeru NIP, jednakże należy pamiętać, aby (...)

 • Stowarzyszenie - REGON, NIP, likwidacja

  ;asekuracyjnie już przy rejestracji stowarzyszenia ubiegać się o REGON, jak i NIP (tego drugiego nie uzyska bez pierwszego). Polecamy również: Nadanie NIP-u przez Urząd SkarbowyStowarzyszenie (...)

 • Potwierdzenie nadania numeru NIP

  skarbowego odpowiadając na wniosek może stwierdzić: że potwierdza nadanie NIP, nie potwierdza nadania NIP, nie może potwierdzić podanego NIP ze względu na podanie (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  do wybranego przez siebie urzędu skarbowego (w druku AKC-R powinien zakreślić pole A.5.3). Wniosek o zezwolenie jest jednocześnie wnioskiem o nadanie numeru akcyzowego podmiotu

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  zawieszeniu wykonywania działalności gospodarczej oraz wniosek o wpis informacji o wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej, o których mowa w art. 27a ust. 1 ustawy (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  ), nazwa firmy.  ##baner## Co daje złożenie wniosku CEIDG-1? Efektem złożenia wniosku jest: wpis do ewidencji, nadanie numeru NIP, nadanie numeru REGON, zgłoszenie (...)

 • Działalność nierejestrowa

  sprawdzić, czy przekroczony został próg 50% wysokości minimalnego wynagrodzenia. Osoba prowadząca działalność nierejestrową nie ma obowiązku występować o nadanie jej numeru (...)

 • Faktury z innych państw UE

  Firma jest płatnikiem podatku VAT, prowadzi książkę przychodów i rozchodów. Nie ma nadanego numeru NIP europejskiego, choć w najbliższym czasie zamierza złożyć wniosek do US o (...)

 • Będzie wsparcie na innowacyjność

  statusu centrum badawczo-rozwojowego.  Przedsiębiorca niebędący jednostką badawczo-rozwojową ubiegający się o nadanie statusu centrum badawczo-rozwojowego składa wniosek do ministra (...)

 • Kierujący pojazdami

  orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem wydanych na podstawie (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  zachowawczych, umowy o pracę wygasają z dniem wygaśnięcia uprawnienia do powołania zarządcy sukcesyjnego, chyba że strony uzgodniły wcześniejszy termin rozwiązania umowy o pracę. Jeśli (...)

 • Karta Nauczyciela

  , wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 grudnia danego roku. 4. Nauczycielom spełniającym warunki, o których mowa (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  . Wypełnia rubryki i pola: 01, 02, 03, 04 - o ile podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS, 05, 06.1 - o ile posiada numer PESEL, 06.2 - o ile posiada numer NIP oraz (...)

 • Zasady składania dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS przez przedsiębiorców

  działalności gospodarczej. Jego efektem będzie wydanie wpisu do ewidencji, aktualizacja lub nadanie numeru NIP, nadanie numeru REGON, a także zgłoszenie do ZUS przedsiębiorcy (...)

 • Zgłoszenie do ZUS rozpoczęcia, zawieszenia lub wznowienia wykonywania pozarolniczej działalności przez przedsiębiorców

  ewidencji działalności gospodarczej EDG - 1. Jego efektem będzie wydanie wpisu do ewidencji, aktualizacja lub nadanie numeru NIP, nadanie numeru REGON, a także zgłoszenie (...)

 • Założenie fundacji

  prokurenta. Dopiero po dokonaniu wpisu fundacji, można złożyć wniosek o nadanie numeru identyfikacyjnego “REGON” i po jego uzyskaniu składa się wniosek o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nadanie numeru nip

  witam! słyszałam, że od 1 lipca zostaje zniesione posiadanie numeru NIP dla osób fizycznych, które nie posiadają działalności gospodarczej. Ale (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Jak zakłada się spółkę z.o.o?

  Jak zaklada się spółkę z.o.o? (prezes) Etapy: 1). U notariusza sporządzasz akt założycielski, 2). Wymagany kapitał 50 000zł., 3). Występujesz (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Legitymacja prasowa

  Mam pytanie: czy żeby wyrobić sobie legitymację prasową należy gdzieś redakcję zarejestrować w sądzie ? Prowadzę popularny serwis sportowy (internetowy) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane