Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie są skutki oświadczenia woli złożonego dla pozoru?

  jednego z przedmiotowo istotnych elementów umowy sprzedaży, a co za tym idzie pogląd o nieważności tej umowy z powodu pozorności, jest chybiony.  Przykład: Przykładem pozornej (...)

 • Moment nabycia spadku przez spadkobierców

  W którym momencie spadkobiercy formalnie nabywają spadek? Spadkobiercy nabywają spadek z chwilą otwarcia spadku, nie jest ono uzależnione od złożenia oświadczenia o przyjęciu spadku, (...)

 • Czy możesz otrzymać zwrot kosztów zatrudniając osobę niepełnosprawną?

  ) zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami;5) decyzję o ewentualnym zwolnieniu z podatku akcyzowego wydaną na podstawie art. 22 lub art. 67 Ordynacji;6) sprawozdanie finansowe, na (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek o otwarcie i ogłoszenie testamentu

  Czy "wniosek o stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu" musi poprzedzać "wniosek o otwarcie i ogłoszenie testamentu", czy też nie jest to konieczne? W roku 1996 (...)

 • Podział spadku po ojcu

  , stąd wniosek, że syn matki z pierwszego małżeństwa nie jest prawnie związany z Pana ojcem, co wyklucza go z kręgu jego spadkobierców. Zgodnie z przywołanym art. (...)

 • Obowiązek wypłaty zachowku

  spadkowego (stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku - sądowy lub umowny). Dokładny opis zarówno postępowania w sprawie wydania postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku oraz (...)

 • Zawieszenie postępowania

  Jestem spadkobiercą ustawowym. Otrzymałem wezwanie z sądu na posiedzenie w sprawie nabycia spadku z ustawy. Który przepis reguluje mój wniosek do sądu, aby sąd odłożył sprawę (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  placówkę konsularną. Organy te wydają zaświadczenie o utracie dowodu osobistego, ważne do czasu wydania nowego dokumentu, oraz powiadamiają o tym przy użyciu dostępnych środków, (...)

 • Spadkobiercy testamentowi a zapisobiercy

  , bądź w przypadku przyznania mu udziału niższego niż przysługujący zachowek. Roszczenie z tytułu zachowku nie przysługuje z mocy prawa i zostaje przyznane tylko na wniosek uprawnionego (...)

 • Spadek otwarty za granicą

  granicą, ale podlegającego jurysdykcji sądu polskiego, wniosek o stwierdzenie nabycia spadku może złożyć polskie przedstawicielstwo dyplomatyczne lub urząd konsularny. Wydane przez (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)?

  Witam. Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)? Jest to firma która nie ma żadnych zaległości ale obecnie (...)

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane