Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyodrębnienie lokalu a warunki techniczne

  o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów, jeżeli złoży wniosek o nabycie przed upływem terminu określonego w wykazie, o (...)

 • Przeznaczenie dochodu ze zbytej nieruchomości

  lokalu albo budynku mieszkalnego lub jego części, jeżeli sprzedaż nastąpiła w wykonaniu lub w związku z wielostronną umową o zamianie tych budynków lub praw do lokali, jeżeli ich nabycie (...)

 • Zawieszenie postępowania na wniosek obu stron

  biegną dalej dopiero z chwilą podjęcia postępowania. Zatem nie ma przeszkód, abyście Państwo jako strony postępowania złożyli wniosek zgodny o zawieszenie postępowania o unieważnienie (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zniesienie współwłasności nieruchomości z nieuregulowaną sprawą spadkową - opinia prawna

  , to należy przeprowadzić postępowanie o dział spadku, do którego jednak odpowiednio stosuje się przepisy o zniesieniu współwłasności (krótko opisane powyżej). (...)

 • Gospodarstwo rolne w spadku

  Po śmierci brata (bezdzietny, kawaler) otrzymaliśmy w spadku gospodarstwo rolne wraz z zabudowaniami. Odbyło się w sądzie postępowanie o nabycie spadku. Otrzymaliśmy udział (...)

 • Chwila nabycia spadku

  Z jaką chwilą spadkobierca nabywa spadek? Spadkobiercy nabywają spadek z chwilą otwarcia spadku, nie jest ono uzależnione od złożenia oświadczenia o przyjęciu spadku, (...)

 • Opodatkowanie spadku i darowizny od różnych osób

  majątkowych ostatnio nabytych dolicza się wartość rzeczy i praw majątkowych nabytych od tej osoby lub po tej samej osobie w okresie 5 lat poprzedzających rok, w którym nastąpiło ostatnie nabycie. (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  drodze uchwały, tryb i szczegółowe warunki zwolnienia, o którym mowa w ust. 1 pkt 7.10. Z tytułu zwolnienia od podatku rolnego, o którym mowa w ust. 2 pkt 5a, jednostkom samorządu (...)

 • Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku

  to postanowienie SN z 18 lutego 1994 r., III CRN 138/92). spadek, nabycie, stwierdzenie nabycia spadku, postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, postanowienie, zawartość, (...)

 • Moment nabycia spadku przez spadkobierców

  W którym momencie spadkobiercy formalnie nabywają spadek? Spadkobiercy nabywają spadek z chwilą otwarcia spadku, nie jest ono uzależnione od złożenia oświadczenia o przyjęciu spadku, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)?

  Witam. Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)? Jest to firma która nie ma żadnych zaległości ale obecnie (...)

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane