Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zgłoszenie o nabyciu własności SD-Z1

  nastąpić w terminie miesiąca od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku, z zastrzeżeniem ust. 2 i 4. Jak stanowi art. 4a ust. 2 ustawy, jeżeli nabywca (...)

 • Notarialny dział spadku

  wyniku spadkobrania, o ile żadne z nich spadku nie odrzuciło, stają się one współwłaścicielami mieszkania. Osoby te mogą dokonać działu spadku zarówno sądownie (...)

 • Obowiązek podatkowy od dokonanej darowizny

  rzeczy będących przedmiotem darowizny (spadku). Art. 3 wyżej powołanej ustawy określa przypadki, w których nabycie takie nie podlega podatkowi od spadków i darowizn. Nie podlega temu podatkowi (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego przed ogłoszeniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego (wyrok TK z dnia 31 stycznia 2001 r.)

  niespełnienia żadnej z przesłanek, gospodarstwo przypada jego zstępnym (tj. wnukom spadkodawcy), o ile spełniają co najmniej jedną z dwóch pierwszych przesłanek. W tej sytuacji zstępny (...)

 • Uprawnienia spadkobiercy do spadku

  złożenia przez spadkobiercę oświadczenia o przyjęciu spadku, ani od uzyskania przez niego orzeczenia odpowiedniego organu państwowego np. postanowienia sądu stwierdzającego nabycie (...)

 • Spadek i podatek

  Właśnie otrzymałem z sądu prawomocne postanowienie o nabyciu spadku po babci i dziadku (nie było rozdzielności majątkowej). W skład spadku wchodzi mieszkanie spółdzielcze własnościowe. (...)

 • Będzie wsparcie na innowacyjność

  rozwojowych; raport z badania sprawozdania finansowego, o którym mowa w pkt 4, wraz z opinią biegłego rewidenta; zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego o niezaleganiu (...)

 • Uprawnienia i obowiązki syndyka

  wymagającej koncesji albo zezwolenia, chyba że co innego wynika z ustawy lub decyzji o przyznaniu koncesji albo zezwolenia. Rozpoznając zażalenie na postanowienie sędziego-komisarza o (...)

 • Mieszkanie spółdzielcze w spadku

  pytanie: o co? - o podział spadku a może o otwarcie spadku? Kto jeszcze będzie brany pod uwagę przy podziale spadku?  Niniejsza informacja prawna zakłada, że (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku

  udziały w spadku wynoszące po ½ całości spadku. Wraz z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku można od razu wnieść wniosek o dział spadku lub (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)?

  Witam. Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)? Jest to firma która nie ma żadnych zaległości ale obecnie (...)

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane