Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od przeniesienia prawa własności domu

  o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwalania się w całości przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości, jeśli nabycie tej nieruchomości nastąpiło w drodze spadku lub darowizny. (...)

 • Ulgi podatkowe a sprzedaż lokalu mieszkalnego

  . przepisy już nie obowiązują, aktualnie miarodajne są przepisy przejściowe zawarte w ustawie z dnia 9 listopada 2000 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o (...)

 • Wydzielenie domu ze współwłasności

  Pani wnieść do sądu wniosek o stwierdzenie nabycia spadku na swoją rzecz. Wzór znajduje się na stronie Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Postanowienie sądu (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sąd w trakcie zawieszenia postępowania nie może być bezczynny

  postanowienia o zawieszeniu postępowania nie zgłoszą się lub nie zostaną wskazani następcy prawni zmarłej strony lub uczestnika postępowania, sąd może z urzędu zwrócić się do sądu (...)

 • Postępowanie upadłościowe

  , jeżeli przedsiębiorca złożył podanie o otwarcie postępowania układowego. Gdzie złożyć wniosek? Wniosek o ogłoszenie upadłości składa się w sądzie rejonowym - wydziale (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę

  . Zaliczkę obliczoną w sposób jw. zmniejsza się, z zastrzeżeniem art. 27b ust. 1 pkt 1 i ust. 2 o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne, opłaconej w danym miesiącu zgodnie z przepisami (...)

 • Sprzedaż nieruchomości przez gminę a pierwszeństwo

  przysługuje roszczenie o nabycie nieruchomości, jeżeli złoży wniosek o nabycie przed upływem terminu określonego w wykazie nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż. Komu (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku - testament

  siostrzenicy. Wujostwo miało dwóch synów. Jeden z synów już nie żyje. Zostawił dwoje dzieci. Czy można w jednym wniosku wystąpić o potwierdzenie praw spadkowych po wuju i po ciotce? Czy (...)

 • Uprawnienia spadkodawcy testamentowego

  majątek odrębny. Przykładowo: majątek wspólny małżonków wynosił 120, natomiast majątek odrębny matki wynosił 30. Dziedziczeniu podlegać będzie 60 z majątku wspólnego i całość (czyli 30) (...)

 • Spłata udziału spadkowego

  , możliwe jest złożenie wniosku do sądu o dokonanie działu spadku. Z wnioskiem takim może wystąpić każdy ze spadkobierców. Powinien on zawierać propozycję podziału majątku spadkowego. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)?

  Witam. Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)? Jest to firma która nie ma żadnych zaległości ale obecnie (...)

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane