Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawieszenie postępowania

  Jestem spadkobiercą ustawowym. Otrzymałem wezwanie z sądu na posiedzenie w sprawie nabycia spadku z ustawy. Który przepis reguluje mój wniosek do sądu, aby sąd odłożył sprawę (...)

 • Spadek otwarty za granicą

  granicą, ale podlegającego jurysdykcji sądu polskiego, wniosek o stwierdzenie nabycia spadku może złożyć polskie przedstawicielstwo dyplomatyczne lub urząd konsularny. Wydane przez (...)

 • Podatek od spadku – kto płaci a kto jest zwolniony?

  podatku od spadków i darowizn (Tekst jednolity Dz. U. 2009 r. Nr 93 poz. 768 z późn. zm.) podatek od spadku, zwolnienie, spadek, podatek, urząd skarbowy

 • Porada prawna na temat wniosek o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o nabycie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadkobiercy testamentowi a zapisobiercy

  , bądź w przypadku przyznania mu udziału niższego niż przysługujący zachowek. Roszczenie z tytułu zachowku nie przysługuje z mocy prawa i zostaje przyznane tylko na wniosek uprawnionego (...)

 • Pojęcie spadku w prawie polskim

  majątkową (spadkiem). Od tego momentu do tej masy stosuje się przepisy prawa spadkowego. O tym co wejdzie w skład spadku decyduje chwila  śmierci spadkodawcy, bowiem do spadku wchodzą (...)

 • Przejęcie pracownika przez inną firmę

  Czy istnieje możliwość dogadania się między sobą dwóch zakładów pracy, aby przekazać sobie pracownika z jednego zakładu pracy do drugiego, oczywiscie w celu zatrudnienia go z całym ''dobrodziejstwem

 • Zabezpieczenie nieruchomości przy podziale majątku

  (nie - pozwem; jest to bowiem postępowania nieprocesowe) o podział majątku.Zgodnie z art. 736 kpc wniosek o udzielenie zabezpieczenia powinien odpowiadać wymaganiom przepisanym dla (...)

 • Kiedy należy zapłacić podatek dochodowy od sprzedanej nieruchomości? - dotyczy nieruchomości nabytych do końca 2006 r.

  na cele mieszkaniowe, nie zwalnia z obowiązku złożenia deklaracji PIT-23. Zwolnione z opodatkowania są przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości nabytych w drodze spadku lub darowizny. (...)

 • Podatek od przeniesienia prawa własności domu

  o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwalania się w całości przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości, jeśli nabycie tej nieruchomości nastąpiło w drodze spadku lub darowizny. (...)

 • Ulgi podatkowe a sprzedaż lokalu mieszkalnego

  . przepisy już nie obowiązują, aktualnie miarodajne są przepisy przejściowe zawarte w ustawie z dnia 9 listopada 2000 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)?

  Witam. Czy można zrzec się prawa do części spadku (łacznie z jego zyskami i długami)? Jest to firma która nie ma żadnych zaległości ale obecnie (...)

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Darowizna domu

  Witam! Mój tato dostał w darowiźnie od swojej matki stary dom.Rozbudował go i teraz chce zrobić darowiznę na mnie. Czy w razie jego śmierci moja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane