Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podział masy spadkowej będącej przedmiotem współwłasności – opinia prawna

  o współwłasności w częściach ułamkowych z zachowaniem przepisów niniejszego tytułu (tj. tytułu o wspólności majątku spadkowego i dziale spadku). Dział spadku (...)

 • Dział spadku sądowy a notarialny

  60 000 zł, a wartość gospodarstwa rolnego, co do którego wnioskuje się zniesienie współwłasności wynosi 50 000 zł, to wysokość wpisu od wniosku o dział spadku i (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  wniosek składa strona, o której mowa w art. 117 § 1. § 6. Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, wzór oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach (...)

 • Porada prawna na temat wniosek o dział spadku i zniesienie współwłasności wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek o dział spadku i zniesienie współwłasności wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  wniosku, jeżeli osoba ta ma przedstawiciela ustawowego.§ 3.  Wniosek o ubezwłasnowolnienie częściowe można zgłosić już na rok przed dojściem do pełnoletności osoby, której (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  IIIPrzepisy o postępowaniu Art. 26. 1. Uczestnikiem postępowania o ogłoszenie upadłości jest każdy, kto złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, oraz dłużnik.2. O (...)

 • Kodeks cywilny

  . PRZEDSIĘBIORCY I ICH OZNACZENIA Dział III Art. 44.  Mieniem jest własność i inne prawa majątkowe.Art. 44[1].  § 1. Własność i inne prawa majątkowe, stanowiące mienie (...)

 • Dział spadku a dopuszczenie do współposiadania - opinia prawna

  zostałyby rozstrzygnięte w postępowaniu o dział spadku. Wynika to z przepisów art. 688 k.c. w związku z art. 618 § 1 i § 2 k.c. Dział spadku może nastąpić (...)

 • Postępowanie o dział spadku a podział quod ad usum

  korzystania z 4/8 nieruchomości. Na ile Sąd prowadzący sprawę o quod ad usum powinien być ograniczony faktem wniesienia o dział spadku i zniesienie współwłasności? (...)

 • Dział spadku i darowizna

  zniesienia współwłasności Wniosek o zniesienie współwłasności zniesienie współwłasności, dział spadku, darowizna, podatek

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  zaocznego; zarzuty od nakazu zapłaty; interwencja główna i uboczna; wniosek: o wszczęcie postępowania nieprocesowego, o ogłoszenie upadłości, o wpis i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)

 • Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

  Witam, chciałbym się poradzić odnośnie prawa spadkowego. Jak to jest dokładnie z podziałem mieszkania własnościowego ? Dziadek zmarł ale nie pozostawił (...)

 • Podział mieszkania.Jak to rozumieć i od czego zaczać

  Chciałem się zapytac o podział mieszkania. Moi rodzice mają mieszkanie.Ja jestem tam zameldowany.Mama zmarła w tamtym roku.Wynjmuje mieszkanie ale (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane