Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie dowodowe w sprawie o zasiedzenie

  ) oznaczenie rodzaju pisma (a więc wniosek dowodowy) 3) osnowę wniosku (dotyczy samej jego treści, będzie to więc przytoczenie okoliczności faktycznych uzasadniających wniosek, a więc (...)

 • Jakie dowody są dopuszczane w procesie karnym, a jakie nie?

  tych danych i żądania przeprowadzenia dowodu przeciwnego.  Wniosek dowodowy może być złożony ustnie do protokołu albo na piśmie. Wniosek będący pismem procesowym powinien (...)

 • Wniosek o przeprowadzenie określonego dowodu w postępowaniu karnym

  Jakie elementy powinien zawierać wniosek o przeprowadzenie określonego dowodu w postępowaniu karnym? Dowody przeprowadza się na wniosek stron, podmiotu określonego w art. 416 kpk albo z urzędu

 • Porada prawna na temat wniosek dowodowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek dowodowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wnioski dowodowe obrony

  postępowania. dowód, wniosek, dowodowy, oskarżony, oddalenie, postanowienie

 • Oddalenie wniosku dowodowego

  . Zgodnie z art. 167 kodeksu postępowania karnego dowody przeprowadza się na wniosek strony (w tym również pokrzywdzonego, który jest stroną w postępowaniu przygotowawczym) bądź z urzędu. Wniosek (...)

 • Wniosek dowodowy

  ) wniosek dowodowy w sposób oczywisty zmierza do przedłużenia postępowania. (...) Jeżeli organ prowadzący śledztwo wyda zarządzenie o przeprowadzeniu zawnioskowanego dowodu, zgodnie z (...)

 • Apelacja a błędne ustalenie stanu faktycznego

  dowodu zgłoszonego przez stronę i błędne ustalenia faktyczne. apelacja, zarzuty, błędne ustalenie, stan faktyczny, dowód, wniosek dowodowy, postanowienie

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  ) wniosek dowodowy w sposób oczywisty zmierza do przedłużenia postępowania. § 2. Nie można oddalić wniosku dowodowego na tej podstawie, że dotychczasowe dowody wykazały przeciwieństwo (...)

 • Wniosek dowodowy

  bez rozpoznania. dowód, wniosek dowodowy, postepowanie dowodowe

 • Wniosek dowodowy o załączenie akt innej sprawy

  dostarczenia. Wniosek dowodowy może być złożony ustnie do protokołu albo na piśmie. Wniosek będący pismem procesowym powinien spełniać wymagania przewidziane w art. 119 § 1 kpk a (...)

 • Dopuszczenie dowodu po zamknięciu rozprawy

  strony – nie była zatem pozbawiona obrony – nie jest to bowiem wniosek dowodowy stronie nieznany, nie jest to nowy wniosek dowodowy. Wniosek dowodowy był (...)

 • Oddalenie wniosku dowodowego

  , chociażby nie ujawniły się nowe okoliczności. dowód, odrzucenie, oddalenie, wniosek, dowodowy, strona, oskarżony, oskarżyciel, posiłkowy, nieprzydatność, sąd, wydanie, zarządzenie

 • Dołączenie akt z innego postępowania

  . Wiadome jest, ze przed sądem odbyły się już przynajmniej dwie takie same sprawy (pracowników z tego samego zakładu pracy w takich samych przypadkach). Czy można złożyć jako wniosek dowodowy (...)

 • Brak rozpoznania wniosku o przeprowadzenie dowodu

  dla rozstrzygnięcia sprawy albo jest już udowodniona zgodnie z twierdzeniem wnioskodawcy, dowód jest nieprzydatny do stwierdzenia danej okoliczności, dowodu nie da się przeprowadzić, wniosek dowodowy

 • Oddalenie dowodu przez prokuratora

  nie stoi na przeszkodzie późniejszemu dopuszczeniu dowodu, chociażby nie ujawniły się nowe okoliczności. postępowanie przygotowawcze, prokurator, wniosek dowodowy, dopuszczenie dowodu, oddalenie

 • Obalenie zeznań świadka

  sposób: poprzez wykazanie, że tak nie było lub poprzez wykazywanie nieprawdziwości przedstawionych dowodów, które udowadniały określony fakt. Dla przeprowadzenia dowodu należy zgłosić wniosek (...)

 • Dopuszczenie dowodu z opinii biegłego

  sprawy albo jest już udowodniona zgodnie z twierdzeniem wnioskodawcy, dowód jest nieprzydatny do stwierdzenia danej okoliczności, dowodu nie da się przeprowadzić, wniosek dowodowy w sposób (...)

 • Oddalenie wniosku dowodowego, zgłoszonego w postępowaniu karnym

  okoliczności, 4) dowodu nie da się przeprowadzić, 5) wniosek dowodowy w sposób oczywisty zmierza do przedłużenia postępowania. Nie można oddalić wniosku dowodowego na tej podstawie, (...)

 • Nagrania rozmów z ukrycia

  wniosek dowodowy wskazujący okoliczność, która ma zostać udowodniona oraz środek dowodowy (np. nagranie magnetofonowe). Sąd powyższym wnioskiem nie będzie jednak związany i nie musi (...)

 • Rezygnacja z powołanego świadka

  postępowania jest właśnie Pan jako oskarżony. Strona chcąc przeprowadzić określony dowód musi zgłosić wniosek dowodowy. We wniosku dowodowym należy podać oznaczenie dowodu oraz okoliczności, (...)

 • Wnioski dowodowe

  sądem w ogóle, a nie tylko dla jakiegoś typu spraw. Zarówno w postępowaniu karnym, jak i cywilnym strony tego postępowania przytaczają dowody na poparcie swych twierdzeń. Taki wniosek dowodowy (...)

 • Treść wniosku dowodowego o powołanie świadka

  Jak sformułować wniosek dowodowy na sprawę rozwodową, chodzi o świadków? Strona powołująca się na dowód ze świadków obowiązana jest dokładnie oznaczyć fakty, które (...)

 • Przeprowadzenie wniosku dowodowego

  , proces karny, postępowanie, wniosek dowodowy

 • Wniosek o powołanie biegłego

  twierdzeniem wnioskodawcy, -dowód jest nieprzydatny do stwierdzenia danej okoliczności, -dowodu nie da się przeprowadzić -wniosek dowodowy w sposób oczywisty zmierza do przedłużenia postępowania. Oddalenie

 • Zażalenie do prokuratury

  udowodniona zgodnie z twierdzeniem wnioskodawcy, dowód jest nieprzydatny do stwierdzenia danej okoliczności, dowodu nie da się przeprowadzić, wniosek dowodowy w sposób oczywisty zmierza (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane