Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana zagospodarowania przestrzennego a decyzja o rencie planistycznej - opinia prawna

  , których spełnienie decyduje o zaliczeniu opłat do podatków, w odniesieniu do opłaty z art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym należy stwierdzić, iż stosuje się do tej (...)

 • Nagroda jubileuszowa dla nauczyciela - opinia prawna

  uprawniający do nagrody. W Pana przypadku okres uprawniający do nagrody składa się z dwóch części: lat przepracowanych w zawodzie nauczycielskim, lat przepracowanych w gospodarstwie (...)

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  być przy tym orzeczone także w stosunku do jednego z rodziców. Z wyżej wymienionych przesłanek pozbawienia władzy rodzicielskiej jedyną jak się wydaje, którą można by odnieść do opisanej (...)

 • Porada prawna na temat wniosek do sanepidu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek do sanepidu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty od chorego

  . 85. 1 cytowanej ustawy Kwoty najniższej renty z tytułu niezdolności do pracy wynoszą: 1) 530,26 zł miesięcznie - dla osób całkowicie niezdolnych do pracy, 2) 407,88 zł miesięcznie - dla (...)

 • Uregulowany zawód syndyka – projekt ustawy o syndykach

  pozytywnym,nie została uznana za trwale niezdolną do pracy zgodnej z kwalifikacjami syndyka, w trybie określonym przepisami ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.EgzaminOsoba

 • Jakie informacje spółki handlowe muszą zamieszczać w pismach i zamówieniach handlowych?

  stanowi inaczej. Sąd, w którym są przechowywane akta rejestrowe podmiotu, wydaje w formie papierowej poświadczone kopie dokumentów złożonych do akt. Jak spółki mogą udostępniać informacje o wpisach (...)

 • Odpowiedź na wniosek

  2 tygodnie i chciały zostać dłużej, więc więź z całą pewnością istnieje. Czy ojciec powinien złożyć odpowiedź na ten wniosek, a jeśli nie powinien, to czy może? Czy w odpowiedzi może złożyć (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu

  terminie w trakcie trwania zwolnienia, wniosek o przywrócenie terminu zaś w ciągu 7 dni od końca zwolnienia i powrotu pełnomocnika. Sąd odrzucił wniosek bez uzasadnienia. Czy jest możliwe (...)

 • Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

  postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku wydaje sąd na wniosek. Oznacza to, że będzie Pani musiała sama wnieść pismo do sądu, w którym zwróci się o wydanie postanowienia o (...)

 • Zażalenie do prokuratury

  udowodniona zgodnie z twierdzeniem wnioskodawcy, dowód jest nieprzydatny do stwierdzenia danej okoliczności, dowodu nie da się przeprowadzić, wniosek dowodowy w sposób oczywisty zmierza (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane