Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego (stan prawny do 1 marca 2004 r.)

  zmian mają oni interes prawny. Osoby takie mogą złożyć wniosek do Prezesa Urzędu, aby z kolei ten wystąpił ze stosownym powództwem do sądu powszechnego. Ustawa o zamówieniach publicznych (...)

 • Nieznany adres dłużnika

  wierzycieli i dla mnie już nic nie pozostało. W jaki sposób mam szukać tej osoby, w jaki sposób prowadzić w stosunku do niej egzekucję, czy iść od razu do komornika. W pierwszej kolejności (...)

 • Zawieszenie postępowania administracyjnego

  , gdy zachodzą ku temu przesłanki, nie może bowiem czekać z tym na wniosek strony. Organ administracji publicznej ma więc obowiązek zawiesić takie postępowanie z urzędu i tylko z urzędu, a wniosek (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek do sanepidu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek do sanepidu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skierowanie na przymusowe leczenie

  dotyczące przyjęcia do szpitala psychiatrycznego osoby, która nie wyraziła zgody na pobytu w szpitalu. Sąd opiekuńczy może rozpoznać sprawę również na wniosek tej osoby lub (...)

 • O czym sąd może orzec w wyroku rozwodowym?

  rodzicielskiej:jednemu z rodziców, (w stosunku do drugiego rodzica władza ta zostanie ograniczona do określonych obowiązków i praw do dziecka),obojgu rozwiedzionym małżonkom (...)

 • Eksmisja małżonka z wspólnego mieszkania

  mogę dołączyć go do obecnej sprawy rozwodowej? Zgodnie z art. 28 [1] kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli prawo do mieszkania przysługuje jednemu małżonkowi, drugi małżonek jest uprawniony (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego

  musiał skierować czynności egzekucyjne do wskazanego przez wierzyciela majątku (który okazał się być własnością osoby trzeciej). W takiej sytuacji właścicielowi nieruchomości przysługiwało (...)

 • KRUS i wspólne rozliczanie małżonków

  terminie określonym do złożenia zeznania za rok podatkowy, czyli do końca kwietnia następnego roku. Nieograniczony obowiązek podatkowy dotyczy osób, które mają miejsce zamieszkania (...)

 • Wobec jakich podmiotów można ogłosić upadłość? Zdolność upadłościowa

  oraz dzieci lub rodzice zmarłego, nawet wówczas, gdy nie dziedziczą po nim. Pamiętaj, że: Zdolność upadłościowa oznacza zdolność danego podmiotu do ogłoszenia w stosunku do niego upadłości, Spółka

 • Choroba a przywrócenie terminu

  , że jeśli sąd wyznacza rozprawę, to już na pewno wniosek oddali. Jest to raczej sygnał, że sąd powziął pewne wątpliwości, które - być może - da się wyjaśnić na rozprawie.Sąd oddali (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane