Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania

  będzie utrudniał sprawę podziału i sąd skieruje mój wniosek do odrębnego postępowania, a skoro tak chcę zapytać: 1. Czy wobec tego mogę złożyć wniosek o rozstrzygnięcie co do (...)

 • Odzyskaj zasiłek opiekuńczy!

  musiał mu wypłacić zasiłek opiekuńczy. Kto nie nabył prawa do zasiłku opiekuńczego? Nie mają natomiast prawa do zasiłku opiekuńczego z tytułu sprawowania opieki nad zdrowym dzieckiem w (...)

 • Wezwanie do zapłaty z kancelarii za ściągnięcie polskiego filmu.

  może wystąpić do sądu z prywatnym aktem oskarżenia, natomiast to sąd decyduje, na podstawie zebranych dowodów, czy doszło do popełnienia przestępstwa, czy też nie. Odnosząc się (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek do sanepidu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek do sanepidu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak ustanowić prawo do zarządzania spadkiem po śmierci mamy?

  jemu w wysokości ½ * ¼ = 1/8 wartości spadku po matce (jeżeli nie jest trwale niezdolna do pracy). Równowartość pieniężną tej kwoty musiałaby Pani wypłacić bratu tytułem (...)

 • Na jakich warunkach następuje zwrot VAT za materiały budowlane?

  przeznaczenie kupowanych materiałów, czyli to, dla jakich celów materiał był kupowany:do wykorzystania ich dla celów realizacji inwestycji wymagającej pozwolenia na budowę (np. (...)

 • Nie ma co liczyć na "dobrą wolę" sądu

  wniosku. Strona może domagać się przywrócenia terminu do dokonania czynności sądowej jedynie wtedy, gdy jest w stanie uprawdopodobnić, że uchybienie terminu do jej dokonania nastąpiło (...)

 • Umowny zakaz konkurencji - opinia prawna

  zakresem obejmuje import lub sprzedaż hurtową artykułów gospodarstwa domowego, wyposażenia łazienek, artykułów do ogrodu, artykułów do utrzymania świeżości produktów, artykułów do (...)

 • Choroby zawodowe - zasady przyznawania świadczeń

  ;  6) renta z tytułu niezdolności do pracy - dla ubezpieczonego, który stał się niezdolny do pracy wskutek choroby zawodowej;  7) renta szkoleniowa - dla ubezpieczonego, w (...)

 • Założenie agencji pośrednictwa pracy

  podstawie wniosku podmiotu ubiegającego się o wpis do rejestru złożonego wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Wniosek, zawierać powinien następujące dane dotyczące podmiotu ubiegającego (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  refundację do swojego wojewódzkiego oddziału NFZ. DOKUMENTY DO POBRANIA - pod tym linkiem znajdziecie Państwo dokumenty niezbędne do wydania EKUZ! W jakich krajach można uzyskać (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane