Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zaciągnąć się do woja?

  poboru, właściwym wójtom lub burmistrzom (prezydentom miast), w celu wezwania ich do stawienia się do poboru. Ochotnika, uznanego za zdolnego do czynnej służby wojskowej, obejmuje się (...)

 • Kompetencje Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (stan prawny do 1 marca 2004 r.)

  . Właściwym w tej sprawie będzie kodeks postępowania administracyjnego. Kodeks ma zastosowanie do postępowań prowadzonych przed organami administracji państwowej w należących do właściwości (...)

 • Arbiter w zamówieniach publicznych (stan prawny do 1 marca 2004 r.)

  do rozpatrzenia odwołania? Osoby spełniające wszystkie wymagane warunki, które Prezes Urzędu w drodze decyzji administracyjnej wpisał na listę arbitrów mogą być powoływanie do rozpatrywania (...)

 • Porada prawna na temat wniosek do sanepidu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek do sanepidu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pismo do u.m.o o wykup gruntu .

  ) decydując się na wnioskowanie do starosty o wydanie decyzji w sprawie drogi musi mieć uregulowany stan prawny nieruchomości (wymóg przede wszystkim dokumentacji ze do podziału). Jak wskazujemy (...)

 • Uznawanie zagranicznych kwalifikacji i leczenie u farmaceutów

  zmieniając przy tym swojej siedziby, niecelowe jest stosowanie w stosunku do niego tych samych procedur sprawdzających (z reguły zajmujących niewspółmiernie dużo czasu w  stosunku do (...)

 • Jak uregulować podatek w drodze potrącenia?

  ), starostę lub marszałka województwa. Mają tu zastosowanie takie same zasady, jakie obowiązują w odniesieniu do potrąceń dokonywanych w stosunku do Skarbu Państwa. Co (...)

 • Prawa osób w zakresie ochrony danych osobowych

  , a więc do organów ścigania: Policji lub prokuratury. Przykładowo adres danej osoby jako sfera prywatności człowieka należy do danych osobowych. Naruszenie tej sfery sprowadza

 • Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

  na podatek wymaganych przepisami ustaw o podatkach dochodowych.Wiążąca interpretacja w zakresie składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotneZgodnie z nowelą przedsiębiorca może złożyć do właściwej

 • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

  przypadku dzieci, obowiązek ten w pierwszej kolejności ciąży na rodzicach, zaś w dalszej kolejności ciąży na dziadkach. Oznacza to, że w stosunku do dziecka ustawowo zobowiązanymi do alimentacji (...)

 • Wniosek o otwarcie i ogłoszenie testamentu

  odrzucić spadek. Jeżeli do wniosku o stwierdzenie nabycia spadku zostanie dołączony testament to sąd dokona jego otwarcia i ogłoszenia – a zatem można złożyć wniosek o stwierdzenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane