Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie nieruchomości przez NZOZ w drodze bezprzetargowej - opinia prawna

  prawem pierwokupu, uprawnienie do nabycia nieruchomości w drodze bezprzetargowej na podstawie art. 37 ust. 2 pkt 1 w związku z art. 34 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Prowadzi to do wniosku, (...)

 • Kto i jakie nieruchomości gminne może nabywać w drodze bezprzetargowej – opinia prawna

  prawem pierwokupu, uprawnienie do nabycia nieruchomości w drodze bezprzetargowej na podstawie art. 37 ust. 2 pkt 1 w związku z art. 34 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Prowadzi to do wniosku, (...)

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  wzruszenia takiego wyroku, jeśli nie zachodzą podstawy do wznowienia postępowania w sprawie (wyroki powyższe przytoczone za Komentarzem do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Tadeusz Domińczyk (...)

 • Porada prawna na temat wniosek do sanepidu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek do sanepidu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwiązanie spółki z o.o. z powodów przewidzianych w umowie spółki - opinia prawna

  dniu 28.05.2006 r. Wniosek o wpis do KRS złożono 04.06.2006 r. Sąd na wniosek wspólnika-dłużnika odmówił wpisu wydając dnia 15.07.2006 r. postanowienie w tym temacie. Toczy (...)

 • Pozew o zachowek

  sporządzenie spisu inwentarza może być zgłoszony bezpośrednio komornikowi, który byłby właściwy do wykonania postanowienia sądu spadku o sporządzeniu spisu inwentarza. Spis inwentarza zmierza (...)

 • Zmiany w Ordynacji podatkowej na 2009 rok

  przypadku osoby prawnej ten warunek odnosi się do każdego członka zarządu lub osoby zarządzającej, a w przypadku spółek niemających osobowości prawnej - do każdego wspólnika, jest (...)

 • Prezydencka wersja reformy sądownictwa

  tych ustaw, także we wnioskach, które były do mnie zgłaszane na piśmie jako do prezydenta. I proponuję w związku z tym, żeby kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa, sędziów (...)

 • Wyrok z powództwa przeciwegzekucyjnego

  wyrokowi, ponieważ nie podlega on wyegzekwowaniu przez Pana, lecz Pan jako pozwany w tym procesie powinien skierować wniosek do komornika o wznowienie/wszczęcie (w tym celu należałoby zapoznać (...)

 • Egzekucja alimentów

  roszczeń alimentacyjnych za 2004 czy 2005 rok w zamian za pozostawienie jej mieszkania bez spłat na Pana rzecz.   Z opisu sytuacji, wobec jej niejasności, trudno też wyciągnąć wniosek o (...)

 • Dochodzenie alimentów z zagranicy

  współpracy organu przesyłającego i organów państwa, do którego zostaje wniosek wysłany. Do wniosku należy dołączyć tytuł zaopatrzony w klauzulę wykonalności (wyrok). Wniosek (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane