Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skuteczność doręczenia zastępczego

  . Podkreślenia wymaga fakt, iż zgodnie z orzecznictwem, obalenie domniemań wypływających z przyjęcia dokonania doręczenia zastępczego nie prowadzi do stwierdzenia, że doręczenie nie zostało dokonane, (...)

 • Właściwość organu do złożenia wniosku z art. 209kk

  odbywa się z urzędu.  Należałoby więc w tym wypadku powiadomić pokrzywdzonego, który będzie uprawniony do złożenia wniosku o ściganie. Uprawnionym do złożenia wniosku o (...)

 • Wypłata zaległego zasiłku rodzinnego

  wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, do końca okresu zasiłkowego. GOPS nowego miejsca zamieszkania petentki, nie jest więc zobowiązany do wyrównania zasiłku za (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek do sanepidu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek do sanepidu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana decyzji wzzt

  decyzji o warunkach zabudowy. Wniosek powinien zostać złożony do organu administracji publicznej, który wydał decyzję lub do organu wyższego stopnia. Postępowanie administracyjne zostaje więc (...)

 • Oddalenie wniosku dowodowego

  prawo złożyć do Sądu Rejonowego zażalenie? Przepisy dotyczące przeprowadzania dowodów stosuje się do wszystkich organów w postępowaniu karnym, w tym również do prokuratora w postępowaniu (...)

 • Zajęcie komornicze konta firmowego

  wniesienia skargi do sądu administracyjnego, do momentu uprawomocnienia się orzeczenia sądu administracyjnego w przypadku przyjęcia na wniosek strony zabezpieczenia wykonania zobowiązania (...)

 • Naprawienie szkody w postępowaniu karnym

  pokrzywdzonego na rozprawie głównej złożyć wniosek, o którym mowa w art. 46 § 1 Kodeksu karnego. Jest to wniosek o naprawienie szkody. Wniosek o naprawienie szkody jest alternatywnym (...)

 • Wydawanie odpisów aktów stanu cywilnego

  jako kuzynka do właściwych USC i uzyskać odpisy, dysponując jedynie pismem sądowym wzywającym mnie do oznaczenia ich imiennie do sprawy spadkowej oraz ich zwykłym pełnomocnictwem pisemnym (...)

 • Mieszkanie komunalne

  zostało wcześniej. Co do zasady bowiem nie obowiązują w tej chwili już przepisy, które nadawały tego typu uprawnienia, iż każdemu kto jest zainteresowany gmina ma obowiązek „przydzielić” (...)

 • Orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania

  będzie utrudniał sprawę podziału i sąd skieruje mój wniosek do odrębnego postępowania, a skoro tak chcę zapytać: 1. Czy wobec tego mogę złożyć wniosek o rozstrzygnięcie co do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane