Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  , które mogą nastąpić lub następują po przeprowadzeniu rozprawy - tj. postanowienia o stwierdzeniu nabyciu spadku, postanowienia w przedmiocie działu spadku, postanowienia o (...)

 • Spadek z dobrodziejstwem inwentarza a długi w ZUS

  jest sumienne wskazanie wszystkich przedmiotów wchodzących do spadku po zmarłym mężu.Prosimy także pamiętać o tym, iż odrzucenie spadku może być w niektórych (...)

 • Wykup nieruchomości należącej do spadku przez jednego spadkobiercę - opinia prawna

  udziałem w przedmiocie należącym do spadku oraz zbycie udziału w spadku. Rozporządzenie udziałem w przedmiocie należącym do spadku dotyczy zbycia udziału w ściśle określonym (...)

 • Opinia prawna na temat wniosek do sadu o odrzucenie spadku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek do sadu o odrzucenie spadku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podział masy spadkowej będącej przedmiotem współwłasności – opinia prawna

  spadku. Mając jednak na uwadze dążenie Klienta do pozbycia się udziału w masie spadkowej, w analizowanym przypadku można zaproponować, aby wniosek o dział spadku zawierał (...)

 • Odrzucenie spadku w imieniu małoletniego

  Odrzucono spadek skutecznie spadek, z zachowaniem terminu 6 miesięcy. Teraz dziedziczą moje małoletnie dzieci. Złożony został wniosek do sądu o zgodę na odrzucenie spadku (...)

 • Odrzucenie spadku przez dzieci

  , te osoby również musiałyby odrzucić spadek. Oświadczenie o odrzuceniu spadku może byc złożone w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym każdy ze spadkobierców dowiedział sie o tytule (...)

 • Spis inwentarza

  rozsypujące sie meble, złożyłem tez wniosek w sadzie o przyjecie spadku. Czy muszę samodzielnie złożyć wniosek do sadu odnośnie sporządzenia spisu inwentarza (...)

 • Notarialne poświadczenie dziedziczenia

  odniesieniu do tego samego spadku zostało wydane postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, zarejestrowania dwa lub więcej aktów poświadczenia dziedziczenia w odniesieniu (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • Jak przenieść spadek na osobę nie będąca spadkobiercą - opinia prawna

  dochodzą  spadkobiercy ustawowi.  Jednakże należy rozróżnić wniosek o stwierdzenie nabycia spadku od działu spadku. Należy pamiętać, iż po wniesieniu do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odrzucenie spadku - jakie koszta?

  witam, czy odrzucenie spadku u notariusza coś kosztuje? tzn czy musze isc do notariusza czy wystarczy ze powiem ze odrzucam? niestety potwierdzenie odrzucenia (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane