Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  zatrzymanie osoby, co do której ma być złożony wniosek o wydanie, po czym niezwłocznie składa wniosek zgodnie z art. 593 i 594.  Art. 596. Osoba wydana nie może być bez zgody (...)

 • Kodeks karny

  ;ceniu o okres odpowiadający liczbie uiszczonych stawek dziennych z zaokrągleniem do pełnego dnia.Art. 72. § 1. Zawieszając wykonanie kary, sąd może zobowiązać skazanego do:1) informowania (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  ) do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, wówczas na podstawie art. 191 kodeksu karnego, może Pani zgłosić do Prokuratury, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - są (...)

 • Porada prawna na temat wniosek do prokuratury groźby karalne wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek do prokuratury groźby karalne wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fałszywe oskarżenie o popełnienie przestępstwa

  . Telefonował do mnie policjant informując o tym, że oszustka ta złożyła zawiadomienie, jakobym kierował do niej telefonicznie groźby karalne. Uważam, że osoba ta zmyśliła, (...)

 • Osoba znajoma zniesławiła mnie na Facebooku.

  realizacji znamion przestępstwa groźby karalnej. Niezależnie od powyższego, w Pańskiej sytuacji, z uwagi na spełnienie przez sprawcę groźby tj. pomówienia i zniesławienia Pana za (...)

 • Ocena złożonego wniosku o popełnieniu przestępstwa

  użycie przemocy (raczej nie jest nim w rozumieniu kk samo krzyczenie na dziecko) lub groźby bezprawnej. Nie wiemy w stosunku do kogo prokuratura oceniał, że nie popełniono przestępstwa groźby (...)

 • Znamiona przestępstwa gróźb karalnych

  następuje na wniosek pokrzywdzonego, należy złożyć wniosek o ściganie do prokuratury. W sprawach o przestępstwa ścigane na wniosek, postępowanie z chwilą złożenia (...)

 • Groźba karalna

  karnego stanowi występek. W doktrynie prawa karnego określane jest mianem groźby karalnej. Ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. W tym stanie rzeczy, w sytuacji obawy, iż do (...)

 • Doprowadzenie do upadłości spółki przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego - opinia prawna

  publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, który poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do (...)

 • Fałszywe zawiadomienie o przestępstwie

  klatki schodowej, aż do wyjścia z niej. Teściowa zwyczajnie kazała mi odejść i zamknęła drzwi. Dzięki nagraniu oraz zaznaniu świadka postępowanie o groźby karalne zostało umorzone, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane