Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  wywłaszczeniu nieruchomości stanowi podstawę do dokonania wpisu w księdze wieczystej. Wpisu dokonuje się na wniosek starosty, wykonującego zadanie z zakresu administracji rządowej, lub organu (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  wniosek dotyczy.§ 2. Wyrok z uzasadnieniem doręcza się stronie i podmiotowi, o którym mowa w art. 416, które złożyły wniosek na podstawie art. 422. Przepis art. 100 § (...)

 • Rozgraniczenie a powództwo negatoryjne

  przestępstwo z art. 277 kk.W razie wszelkich wątpliwości, prosimy o kolejne pytania. powództwo negatoryjne, rozgraniczenie, ustalenie granic, sporne granice, nieruchomość, droga, służebność, (...)

 • Porada prawna na temat wniosek ustalenie granic

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek ustalenie granic, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak dostać e-dowód?

  możesz wnioskować o e-dowód dla dziecka lub podopiecznego. E-dowody odbiorą więc osoby, które złożą wniosek o nowy dokument 4 marca i później. Jeżeli złożysz wniosek (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  kategorie podmiotów, stąd w każdym przypadku przed zgłoszeniem wniosku o udzielenie informacji warto zapoznać się ze statusem podmiotu, do którego wniosek składamy. Niezbędne jest: ustalenie

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  ) osobiście w placówce ZUS lub pocztą Żeby złożyć wniosek osobiście lub pocztą, należy wypełnić odpowiedni wniosek. Wniosek o emeryturę w formie gotowego papierowego druku (...)

 • Kodeks wyborczy

  obszarze gminy bez zameldowania na pobyt stały wpisywani są do rejestru wyborców, jeżeli złożą w tej sprawie w urzędzie gminy pisemny wniosek. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię (...)

 • rozgraniczenie nieruchomości

  . 29-29, szczegóły postępowania reguluje rozporządzenie wykonawcze. Podstawową intencje ustawodawcy wyraża art. 29: Art.29.1.Rozgraniczenie nieruchomości ma na celu ustalenie przebiegu ich (...)

 • Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

  osobistych. Wnioseko wydanie dowodu osobistego Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego wymaga osobistego stawiennictwa wnioskodawcy. Wniosek ten wygląda tak: Wniosek o wydanie dowodu osobistego. (...)

 • Nadużywanie władzy rodzicielskiej

  małoletnich dzieci w orzeczeniu rozwodowym. władza rodzicielska, nadużywanie, dzieci, rodzice, kontakty, utrudnianie, ograniczenie, pozbawienie, wniosek, sąd, ustalenie kontaktów, ustalenie (...)

 • Jak rozszerzono prawo do obrony koniecznej?

  przekroczenia granic obrony koniecznej nadal będzie przedmiotem postępowania karnego prowadzonego w prokuraturze. Do prokuratora będzie więc należało ustalenie, czy zachodzą przesłanki wyłączające

 • Nadzwyczajne złagodzenie kary w kodeksie karnym

  wniosek prokuratora także władny jest ustalić „istotność” przedstawionych przez skruszonego sprawcę informacji. W przedstawionym przypadku mamy do czynienia wyważeniem interesów (...)

 • Sposoby nabywania nieruchomości przeznaczonych na cele publiczne

  odszkodowania ustala się według stanu i wartości wywłaszczonej nieruchomości w dniu wydania decyzji o wywłaszczeniu. Ustalenie wysokości odszkodowania następuje po uzyskaniu opinii rzeczoznawcy majątkowego

 • Gdy sąsiad naruszył granice Twojej działki - opinia prawna

  administracyjnego w trybie art. 92 i nast. ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. naruszenie granic, nieruchomość, działka, sąsiad, prawo sąsiedzkie

 • Wniosek o ustalenie warunków zabudowy

  ) wniosek o wydanie decyzji w sprawie warunków zabudowy powinien zawierać określenie granic terenu objętego wnioskiem, przedstawionych na kopii mapy zasadniczej lub, w przypadku jej braku, na (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  „Rodzina 500+" -> Utwórz nowy wniosek w MENU po lewej stronie. Wniosek możesz też wyszukać w zakładce Usługi lub w Dokumentach roboczych w skrzynce Dokumenty i wiadomości. Wniosek

 • Kodeks postępowania cywilnego

  właściwemu. § 5. Sąd uwzględni wniosek, jeżeli udział adwokata lub radcy prawnego w sprawie uzna za potrzebny. § 6. Wniosek o ustanowienie adwokata lub radcy prawnego, zgłoszony po raz (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . Powództwo o ustalenie macierzyństwa wytacza dziecko przeciwko matce, a jeżeli matka nie żyje - przeciwko kuratorowi ustanowionemu przez sąd opiekuńczy.§ 3. Matka wytacza powództwo o ustalenie (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  wydanie orzeczenia o niepełnosprawności? Trzeba złożyć wniosek Wydanie orzeczenia następuje na wniosek. Druk wniosku o wydanie orzeczenia osoba zainteresowana otrzymuje w siedzibie właściwego (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  ;Sąd opiekuńczy wszczyna postępowanie na wniosek przysposabiającego. § 2. Wniosek ten należy zgłosić w sądzie opiekuńczym właściwym dla osoby przysposabiającego lub osoby mającej (...)

 • Jak złożyć wniosek o „500+” oraz wniosek o świadczenie „Dobry Start” na PUE ZUS?

  zastosowanie opcji „Eksportuj".  Krok 4 – podpisz i wyślij wniosek na PUE ZUS Wniosek na PUE można podpisać jednym z trzech sposobów: kwalifikowanym podpisem elektronicznym, profilem

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  do sądu rozumie się również składany ustnie do protokołu pozew, wniosek wszczynający innego rodzaju postępowanie lub inny wniosek, jeżeli podlega opłacie. W postępowaniu dotyczącym (...)

 • Jak złożyć apelację od wyroku sądu karnego?

  niesprawiedliwe, podlega ono zmianie na korzyść oskarżonego albo uchyleniu niezależnie od granic zaskarżenia i podniesionych zarzutów. W postępowaniu przed sądem odwoławczym zasadniczo obowiązuje (...)

 • Konsekwencje naruszenia cudzego gruntu – opinia prawna

  przypadku ewentualnego postępowania sądowego w sprawie ustanowienia drogi koniecznej, prowadzonego na wniosek sąsiada. W umowie zostanie więc określony sposób korzystania z nieruchomości obciążonej

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  decyzji. Decyzja wydawana jest na wniosek kierowany do właściwego organu (wójta, burmistrza albo prezydenta miasta). Wniosek o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane