Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  wywłaszczeniu nieruchomości stanowi podstawę do dokonania wpisu w księdze wieczystej. Wpisu dokonuje się na wniosek starosty, wykonującego zadanie z zakresu administracji rządowej, lub organu (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  wniosek dotyczy.§ 2. Wyrok z uzasadnieniem doręcza się stronie i podmiotowi, o którym mowa w art. 416, które złożyły wniosek na podstawie art. 422. Przepis art. 100 § (...)

 • Rozgraniczenie a powództwo negatoryjne

  przestępstwo z art. 277 kk.W razie wszelkich wątpliwości, prosimy o kolejne pytania. powództwo negatoryjne, rozgraniczenie, ustalenie granic, sporne granice, nieruchomość, droga, służebność, (...)

 • Porada prawna na temat wniosek ustalenie granic

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wniosek ustalenie granic, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak dostać e-dowód?

  możesz wnioskować o e-dowód dla dziecka lub podopiecznego. E-dowody odbiorą więc osoby, które złożą wniosek o nowy dokument 4 marca i później. Jeżeli złożysz wniosek (...)

 • Czym jest informacja publiczna?

  kategorie podmiotów, stąd w każdym przypadku przed zgłoszeniem wniosku o udzielenie informacji warto zapoznać się ze statusem podmiotu, do którego wniosek składamy. Niezbędne jest: ustalenie

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  ) osobiście w placówce ZUS lub pocztą Żeby złożyć wniosek osobiście lub pocztą, należy wypełnić odpowiedni wniosek. Wniosek o emeryturę w formie gotowego papierowego druku (...)

 • Kodeks wyborczy

  obszarze gminy bez zameldowania na pobyt stały wpisywani są do rejestru wyborców, jeżeli złożą w tej sprawie w urzędzie gminy pisemny wniosek. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię (...)

 • rozgraniczenie nieruchomości

  . 29-29, szczegóły postępowania reguluje rozporządzenie wykonawcze. Podstawową intencje ustawodawcy wyraża art. 29: Art.29.1.Rozgraniczenie nieruchomości ma na celu ustalenie przebiegu ich (...)

 • Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

  osobistych. Wnioseko wydanie dowodu osobistego Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego wymaga osobistego stawiennictwa wnioskodawcy. Wniosek ten wygląda tak: Wniosek o wydanie dowodu osobistego. (...)

 • Nadużywanie władzy rodzicielskiej

  małoletnich dzieci w orzeczeniu rozwodowym. władza rodzicielska, nadużywanie, dzieci, rodzice, kontakty, utrudnianie, ograniczenie, pozbawienie, wniosek, sąd, ustalenie kontaktów, ustalenie (...)

 • Jak rozszerzono prawo do obrony koniecznej?

  przekroczenia granic obrony koniecznej nadal będzie przedmiotem postępowania karnego prowadzonego w prokuraturze. Do prokuratora będzie więc należało ustalenie, czy zachodzą przesłanki wyłączające

 • Nadzwyczajne złagodzenie kary w kodeksie karnym

  wniosek prokuratora także władny jest ustalić „istotność” przedstawionych przez skruszonego sprawcę informacji. W przedstawionym przypadku mamy do czynienia wyważeniem interesów (...)

 • Sposoby nabywania nieruchomości przeznaczonych na cele publiczne

  odszkodowania ustala się według stanu i wartości wywłaszczonej nieruchomości w dniu wydania decyzji o wywłaszczeniu. Ustalenie wysokości odszkodowania następuje po uzyskaniu opinii rzeczoznawcy majątkowego

 • Gdy sąsiad naruszył granice Twojej działki - opinia prawna

  administracyjnego w trybie art. 92 i nast. ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. naruszenie granic, nieruchomość, działka, sąsiad, prawo sąsiedzkie

 • Wniosek o ustalenie warunków zabudowy

  ) wniosek o wydanie decyzji w sprawie warunków zabudowy powinien zawierać określenie granic terenu objętego wnioskiem, przedstawionych na kopii mapy zasadniczej lub, w przypadku jej braku, na (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  „Rodzina 500+" -> Utwórz nowy wniosek w MENU po lewej stronie. Wniosek możesz też wyszukać w zakładce Usługi lub w Dokumentach roboczych w skrzynce Dokumenty i wiadomości. Wniosek

 • Kodeks postępowania cywilnego

  właściwemu. § 5. Sąd uwzględni wniosek, jeżeli udział adwokata lub radcy prawnego w sprawie uzna za potrzebny. § 6. Wniosek o ustanowienie adwokata lub radcy prawnego, zgłoszony po raz (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . Powództwo o ustalenie macierzyństwa wytacza dziecko przeciwko matce, a jeżeli matka nie żyje - przeciwko kuratorowi ustanowionemu przez sąd opiekuńczy.§ 3. Matka wytacza powództwo o ustalenie (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  wydanie orzeczenia o niepełnosprawności? Trzeba złożyć wniosek Wydanie orzeczenia następuje na wniosek. Druk wniosku o wydanie orzeczenia osoba zainteresowana otrzymuje w siedzibie właściwego (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  ;Sąd opiekuńczy wszczyna postępowanie na wniosek przysposabiającego. § 2. Wniosek ten należy zgłosić w sądzie opiekuńczym właściwym dla osoby przysposabiającego lub osoby mającej (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  do sądu rozumie się również składany ustnie do protokołu pozew, wniosek wszczynający innego rodzaju postępowanie lub inny wniosek, jeżeli podlega opłacie. W postępowaniu dotyczącym (...)

 • Jak złożyć apelację od wyroku sądu karnego?

  niesprawiedliwe, podlega ono zmianie na korzyść oskarżonego albo uchyleniu niezależnie od granic zaskarżenia i podniesionych zarzutów. W postępowaniu przed sądem odwoławczym zasadniczo obowiązuje (...)

 • Konsekwencje naruszenia cudzego gruntu – opinia prawna

  przypadku ewentualnego postępowania sądowego w sprawie ustanowienia drogi koniecznej, prowadzonego na wniosek sąsiada. W umowie zostanie więc określony sposób korzystania z nieruchomości obciążonej

 • Wymogi prawne dla usytuowania tymczasowego obiektu budowlanego - opinia prawna

  decyzji. Decyzja wydawana jest na wniosek kierowany do właściwego organu (wójta, burmistrza albo prezydenta miasta). Wniosek o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  pobytu tej osoby, jeżeli pozwalają na to okoliczności. Wniosek należy złożyć do właściwego urzędu gminy. Można go składać również za pośrednictwem organu gminy właściwego ze względu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane