Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rynki rolne

  między innymi przekazuje kompetencje i zadania w zakresie organizacji rynku wina z Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa do Agencji Rynku Rolnego. W nowelizowanej ustawie z dnia 22

 • Nowe zadania IJHARS na rynku wina

  głównie rozporządzenia Rady (WE) Nr 479/2008 z dnia 29 kwietnia 2008 roku  w sprawie wspólnej organizacji rynku wina, zmieniające rozporządzenia (WE) nr 1493/1999, (WE) nr 1782/2003, (...)

 • Będzie można bez ograniczeń produkować wino gronowe...

  uprawę w naszym kraju odmian zakwalifikowanych do wyrobu wina gronowego w Unii Europejskiej. Projekt zezwala też na wzbogacanie, czyli dodanie cukru, do winogron, moszczu i wina gronowego przez (...)

 • Porada prawna na temat wina

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wina, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Piwo i wino może być różnie opodatkowane

  opodatkowaniem piwa i wina może pośrednio chronić piwo, produkowane przede wszystkim w Szwecji, na niekorzyść wina, przede wszystkim przywożonego z innych państw członkowskich, co byłoby (...)

 • Kiedy pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia?

  a nie deliktową. Jest tak dlatego, że wina kontraktowa wynika z konkretnego stosunku prawnego (w tym przypadku umowy o pracę, regulaminu), zaś wina deliktowa wynika z czynu niedozwolonego. Nie (...)

 • Sprowadzanie towarów z innych państw UE a akcyza

  cenę odpowiadającą dostarczonej mu ilości wina oraz część kosztów transportu obliczoną proporcjonalnie do wspomnianej ilości wina. B. F. Joustra nie wykonuje tych czynności w ramach działalności

 • Wina - kodeks pracy

  godzi się na to z całą świadomością. Wina umyślna jest zawsze wynikiem świadomego działania pracownika zmierzającego do wyrządzenia szkody3. Wina nieumyślna pracownika występuje wtedy, (...)

 • W jakich przypadkach nie trzeba rejestrować firmy?

  wyrabiają mniej niż 100 hektolitrów wina w ciągu roku gospodarczego. Oznacza to, że rolnik produkujący mniej niż 100 hektolitrów wina w ciągu roku gospodarczego nie musi rejestrować (...)

 • Kiedy odpowiada się za czyn zabroniony, a kiedy za niewykonanie umowy?

  ). Podstawa prawna: Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami) odpowiedzialność deliktowa, kontraktowa, delikt, zasada winy, zasada ryzyka, wina (...)

 • Czy można obciążyć kosztami pracownika za źle wykonaną pracę?

  wyrządzonej szkody, jednak nie może ono przewyższać kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia przysługującego pracownikowi w dniu wyrządzenia szkody (art. 119 k.p.). Jeśli wina pracownika jest umyślna, (...)

 • Szkoda na osobie, czyli o odszkodowaniu za utratę zdrowia

  świadomość naganności czynu (wina) oraz ma zamiar jego popełnienia i dąży do tego, tj. chce go popełnić albo przewidując możliwość jego popełnienia godzi się na to. Natomiast wina jest (...)

 • Produkcja wina

  Jakie nowe przepisy dotyczą rynku wina?Ustawa z dnia 23 stycznia 2009 r. o zmianie ustawy o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina obowiązuje od 27

 • Projektowane zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi

  gronowe, wina gronowe musujące lub półmusujące, wina gronowe musujące gazowane lub półmusujące gazowane, wina gronowe likierowe). Zgodnie z przedkładanym projektem, (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  wyrobów nie przekracza 100%, wina niemusujące – łącznie 4 litry, piwo – 16 litrów; - płyn do papierosów elektronicznych: 50 mililitrów – w przypadku podró

 • Samoskazanie oskarżonego w procesie karnym

  kosztów procesu. Uzasadnienie takiego wniosku ogranicza się do wskazania dowodów świadczących o tym, że okoliczności popełnienia czynu i wina oskarżonego nie budzą wątpliwości (...)

 • Przesłanka orzeczenia rozwodu z orzekaniem o winie

  , rodzinne, wyrok rozwodowy, wina w rozkładzie pożycia, wyrok z orzekaniem o winie

 • Można dobrowolnie poddać się odpowiedzialności za przestępstwo skarbowe

  uzasadnieniu kierowanego do sądu wniosku organu dowodów, z których wynika, iż okoliczności popełnienia czynu i wina sprawcy nie budzą wątpliwości. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 8 (...)

 • Wina nieumyślna

  .) (tak SN w wyroku z 8 lipca 1998 r., III CKN 574/97, LexPolonica nr 353516)” pisze Bieniek. wina nieumyślna, koncepcje winy

 • Reklama wina

  przeciwdziałaniu alkoholizmowi, nowelizacja, zmiana, reklama wina

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracownika.

  wobec pracownika i uzyskania odszkodowania (art. 55 § 11 KP) jest wina umyślna lub rażące niedbalstwo pracodawcy. W konsekwencji nie można mówić o ciężkim naruszeniu przez pracodawcę (...)

 • Zamieszkiwanie w mieszkaniu podczas rozwodu

  przeprowadzki. rozwód, wina, małżeństwo, mieszkanie, wspólne mieszkanie

 • Rozwód bez orzekania o winie

  winnego nie jest ograniczony czasowo (5 lat).   rozwód, wina, alimenty, orzekanie, zgodny wniosek stron, małżonkowie

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  wynoszącej 80 % i więcej – 0,5 litra lub alkohol i napoje alkoholowe o mocy objętościowej alkoholu nieprzekraczającej 22 % - 0,5 litra, i wina niemusujące – 0,5 litra, i piwo – 2 (...)

 • Odpowiedzialność właściciela zwierząt za szkody

  zmniejszeniu majątku poszkodowanego (tu potłuczone szyby w oknach). Także za ten czyn może się Pani domagać od osoby odpowiedziaanej odszkodowania. wina w nadzorze, szkoda, odszkodowanie, strata, (...)

 • Stawki podatku akcyzowego przy imporcie alkoholu

  pomocą węzłów lub spinek, albo wykazujące nadciśnienie wynoszące co najmniej 3 bary, spowodowane obecnością dwutlenku węgla w roztworze.  Producentem wina, w rozumieniu ustawy, jest podmiot (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

  moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane