Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  wierzytelność, która nie wymaga zgłoszenia, wierzytelność taką umieszcza się na uzupełniającej liście wierzytelności.2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio, gdy po zatwierdzeniu (...)

 • Lista wierzytelności

  dokumentów złożonych na usprawiedliwienie wierzytelności. Sekretarz sądu wydaje dokument z zaznaczeniem na nim, w jakiej sumie wierzytelność została uznana. Jeżeli wierzytelność została (...)

 • Ustalenie listy wierzytelności

  kosztami postępowania egzekucyjnego), a jeżeli wierzytelność jest niepieniężna lub wyrażona w pieniądzu zagranicznym należy podać jej wartość w walucie polskiej , kategorię, w jakiej wierzytelność (...)

 • Porada prawna na temat wierzytelność

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wierzytelność, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przelew wierzytelności

  jednak, że przelew takiej wierzytelności może nastąpić pod warunkiem jej powstania. Oznaczona wierzytelność cechuje się tym, iż wiadomo dokładnie kto jest wierzycielem a kto dłużnikiem, kiedy (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  wierzytelność, z mocy której dłużnikowi, przeciwko któremu toczy się postępowanie egzekucyjne, jako właścicielowi ma być wydana nieruchomość, komornik odda wydaną nieruchomość (...)

 • Zgłaszanie wierzytelności

  zgłosić wierzytelność do sędziego-komisarza. Jednakże w tym przypadku zgłoszenie ma tylko taki skutek, że wierzyciel uczestniczy w odrębnym podziale sumy uzyskanej ze sprzedaży. Wierzytelność (...)

 • Ustawa o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  ;Zastawem rejestrowym można zabezpieczyć wierzytelność pieniężną wyrażoną w pieniądzu polskim lub walucie obcej. Art. 6. Wierzytelność przyszła lub warunkowa może być zabezpieczona (...)

 • Co to jest hipoteka i jak ją ustanowić?

  to, o jakiej jej odmianie mówimy, zabezpiecza generalnie oznaczoną wierzytelność w jej zasadniczej postaci. Wierzytelność tę często nazywa się kapitałem. Zgodnie z ustawą, hipoteka (...)

 • Postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej

  uznaniu;  kategorię, w jakiej wierzytelność podlega zaspokojeniu;  istnienie i rodzaj zabezpieczenia wierzytelności;  czy wierzytelność jest uzależniona od warunku;  czy

 • Zatwierdzenie, prostowanie i uzupełnienie listy wierzytelności

  wierzytelność zgłoszono po terminie wyznaczonym do zgłoszenia wierzytelności lub została ujawniona po tym terminie wierzytelność, która podlega zgłoszeniu z urzędu, wierzytelność (...)

 • Zaliczenie własnej wierzytelności na poczet ceny

  wierzytelność lub jej część, jeżeli znajduje ona pokrycie w cenie nabycia. Zaliczeniu podlega wierzytelność lub jej część (np. wierzytelność hipoteczna), jeżeli znajduje pokrycie (...)

 • Jak podzielić pieniądze uzyskane w egzekucji?

  pozostałej po zaspokojeniu należności z wyższym pierwszeństwem do ogólnej sumy tych kwot.   2. Wierzytelność sporna i warunkowa   Sumę wydzieloną na zaspokojenie wierzytelności, (...)

 • Zaliczenie własnej wierzytelności na poczet ceny

  , którego wierzytelność znajduje pokrycie w cenie nabycia, nabywca może tę wierzytelność zaliczyć na poczet ceny. Zgoda wierzyciela powinna być stwierdzona dokumentem z podpisem urzędowo (...)

 • Nowoczesne sposoby windykacji

  pozostać zarówno po stronie kupującego jak i sprzedającego wierzytelność. Gdyby zatem ryzyko pozostało po stronie hurtownika sprzedającego wierzytelność, to kwota wypłacona mu przez (...)

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  . 1. Wierzyciel, którego wierzytelność jest stwierdzona tytułem wykonawczym, określonym w przepisach o postępowaniu egzekucyjnym, może na podstawie tego tytułu uzyskać hipotekę

 • Alimenty a regres

  sytuacji, gdy wierzytelność jest ściśle powiązana z osobą wierzyciela. Co to znaczy, że wierzytelność jest powiązana ściśle? Moim zdaniem każda wierzytelność jest ściśle powiązana (...)

 • Kategorie wierzytelności w masie upadłości

  wierzytelności; 4) kategorię, do której wierzytelność ma być zaliczona; 5) zabezpieczenia przywiązane do wierzytelności oraz oświadczenie, w jakiej prawdopodobnie sumie wierzytelność nie (...)

 • Zajęcie wierzytelności Urzędu Skarbowego

  , iż wierzytelność istniejąca to wierzytelność konkretna, osadzona w ramach określonego stosunku zobowiązaniowego pomiędzy zindywidualizowanymi podmiotami, mająca sprecyzowaną treść. Oczywiste (...)

 • Spłata długu przez przelew wierzytelności

  przypadał na dzień 5 kwietnia. Z kolei dłużnikowi Y przysługiwała wierzytelność w stosunku do X , której termin płatności wypadał na dzień 15 kwietnia. X przelał wierzytelność na osobę (...)

 • Cesja wierzytelności przedawnionych

  on również dokonać jej potrącenia, gdyż potrącenie przedawnionej wierzytelności jest dopuszczalne, jeżeli w pierwszej chwili, gdy potrącenie było dopuszczalne, wierzytelność ta jeszcze się nie (...)

 • Potrącenie wierzytelności upadłego z wierzytelnością wierzyciela

  . Komentarz, Kraków 2006, s. 275, wierzytelność, upadłość, wierzyciel

 • Potrącenie wierzytelności

  .  Dz.U.2014.121, ze zmianami). wierzytelność, umowa, potrącenie, czynność jednostronna

 • Zgłoszenie wierzytelności w upadłości

  potwierdzającego wierzytelność? Czy jest nim kopia faktury? Zgodnie z art. 236 ust. 1 Prawa upadłościowego i naprawczego wierzyciel osobisty (czyli taki którego wierzytelność nie jest (...)

 • Potrącenie zajętej wierzytelności

  dłużnik stał się wierzycielem swego wierzyciela dopiero po dokonaniu zajęcia albo gdy jego wierzytelność stała się wymagalna po tej chwili, a przy tym dopiero później niż wierzytelność (...)

 • Cesja wierzytelności - przelew

  przeniesiona. cesja, przelew, wierzyciel, dłużnik, dług, wierzytelność, forma

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zlecę odzyskanie długu.

  Ubojnia drobiu poszukuje chętnych do odzyskania bezzaliczkowo długu w wysokości ponad 125000 zł od firmy IKA sp. z oo z Kłodzka oraz od prezesa tej (...)

 • Czym jest hipoteka kaucyjna?

  * Hipoteka kaucyjna może występować w postaci hipoteki umownej, jak i przymusowej; * Hipoteka kaucyjna nie może zabezpieczać wierzytelności, której (...)

 • Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

  Witam serdecznie, posiadam wierzytelność z sądową klauzurą wykonalności,niestety komornik nawet nie" kiwnął palcem" aby cokolwiek zrobić (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane