Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wierzyciel alimentacyjny

  21/90 2Uchwała Składu Siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego - Izba Cywilna, z dnia 16 kwietnia 1977 r., III CZP 14/77 wierzyciel, alimentacyjny

 • Egzekucja świadczeń alimentacyjnych

  wszcząć egzekucje i prowadzić ją ze wszystkich składników majątkowych poza nieruchomościami. Ponadto wierzyciel alimentacyjny może złożyć wniosek o egzekucję bez względu na właściwość (...)

 • prawa wierzyciela alimentacyjnego

  , gdy wierzyciel alimentacyjny nie wskazywał sposobu egzekucji, ani majątku dłużnika, z którego ma być prowadzona odnosi się także do egzekucji z ułamkowej części nieruchomości. Argument (...)

 • Opinia prawna na temat wierzyciel alimentacyjny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wierzyciel alimentacyjny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karalność niepłacenia alimentów

  zaległości alimentacyjne (wynika to chociażby z treści par. 3 art. 209 - tylko wierzyciel alimentacyjny może uzyskać świadczenie rodzinne bądź zaliczkę alimentacyjną). Przy czym zgodnie (...)

 • Roszczenie z tytułu zaliczki alimentacyjnej

  podstawy z osobna. Nawet jeżeli wierzyciel alimentacyjny (była małżonka) wystąpi z wnioskiem o wykreślenie z rejestru dłużników, może ona wnioskować tylko o wykreślenia wpisu dokonanego (...)

 • Zabezpieczenie alimentów na nieruchomości

  wniosku do komornika i egzekwowanie alimentów. Wierzyciel alimentacyjny nie musi wskazywać sposobu egzekucji, ale może to zrobić. Może wskazać, by komornik przeprowadził egzekucję z (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  szkody powinien zwrócić koszty leczenia i pogrzebu temu, kto je poniósł. § 2. Osoba, względem której ciążył na zmarłym ustawowy obowiązek alimentacyjny, może żądać od

 • Dochodzenie alimentów z zagranicy

  (orzeczenie już zostało wydane). Postępowanie w sprawie o uznanie lub wykonanie orzeczenia podlega prawu Państwa wezwanego (Tunezja). Wierzyciel alimentacyjny, który w Państwie pochodzenia korzystał (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  wszczęcie egzekucji (szczególnie jeśli zniesiona została wspólność majątkowa między małżonkami), wskazując świadczenie, które ma być spełnione i sposób egzekucji (od 1 czerwca 2005 r. wierzyciel (...)

 • Złośliwy wniosek o egzekucję alimentów

  , dłużnik alimentacyjny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane