Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wierzyciel alimentacyjny

  21/90 2Uchwała Składu Siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego - Izba Cywilna, z dnia 16 kwietnia 1977 r., III CZP 14/77 wierzyciel, alimentacyjny

 • Egzekucja świadczeń alimentacyjnych

  wszcząć egzekucje i prowadzić ją ze wszystkich składników majątkowych poza nieruchomościami. Ponadto wierzyciel alimentacyjny może złożyć wniosek o egzekucję bez względu na właściwość (...)

 • prawa wierzyciela alimentacyjnego

  , gdy wierzyciel alimentacyjny nie wskazywał sposobu egzekucji, ani majątku dłużnika, z którego ma być prowadzona odnosi się także do egzekucji z ułamkowej części nieruchomości. Argument (...)

 • Porada prawna na temat wierzyciel alimentacyjny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wierzyciel alimentacyjny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karalność niepłacenia alimentów

  zaległości alimentacyjne (wynika to chociażby z treści par. 3 art. 209 - tylko wierzyciel alimentacyjny może uzyskać świadczenie rodzinne bądź zaliczkę alimentacyjną). Przy czym zgodnie (...)

 • Roszczenie z tytułu zaliczki alimentacyjnej

  podstawy z osobna. Nawet jeżeli wierzyciel alimentacyjny (była małżonka) wystąpi z wnioskiem o wykreślenie z rejestru dłużników, może ona wnioskować tylko o wykreślenia wpisu dokonanego (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?

  , a w miarę potrzeby także środków wychowania (obowiązek alimentacyjny) obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo   Art. 129. § 1. Obowiązek alimentacyjny obciąża (...)

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?

  października 2011 r., II FSK 631/10, w którym wskazano, że niedostatek nie musi wią- zać się z sytuacją, w której wierzyciel alimentacyjny nie ma żadnych środków utrzymania, (...)

 • Zabezpieczenie alimentów na nieruchomości

  wniosku do komornika i egzekwowanie alimentów. Wierzyciel alimentacyjny nie musi wskazywać sposobu egzekucji, ale może to zrobić. Może wskazać, by komornik przeprowadził egzekucję z (...)

 • Czy ojciec alkoholik może ubiegać się od nas alimentów na siebie?

  alimentacyjny) nie ma żadnych środków utrzymania, lecz także wówczas, gdy osoba uprawniona nie może w pełni zaspokoić swoich usprawiedliwionych potrzeb (zob.: wyrok …). (Jędrejek (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  szkody powinien zwrócić koszty leczenia i pogrzebu temu, kto je poniósł. § 2. Osoba, względem której ciążył na zmarłym ustawowy obowiązek alimentacyjny, może żądać od

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane