Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto i kiedy na wcześniejszą emeryturę? - opinia prawna

  tego wieku. emerytura, ubezpieczenia społeczne, wiek emerytalny, praca w szkodliwych warunkach

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli

  Do kogo odnoszą się zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli ? Zasadom zatrudniania i zwalniania nauczycieli podlegają: nauczyciele, wychowawcy oraz inni pracownicy pedagogiczni publicznych

 • Karta Nauczyciela (art. 47 - 102)

  wojewodach dla nauczycieli wszystkich szkół na terenie województwa. 2. Drugą instancją w sprawach dyscyplinarnych nauczycieli jest odwoławcza komisja dyscyplinarna przy ministrze (...)

 • Opinia prawna na temat wiek emerytalny nauczycieli

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wiek emerytalny nauczycieli, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura dla ubezpieczonych urodzonych przed dniem 1 stycznia 1949 r.

  wydobywania rud uranu, batalionach budowlanych,mianowanych nauczycieli akademickich,osób uprawnionych do renty z tytułu niezdolności do pracy z tytułu wypadku przy pracy, w drodze do pracy lub z pracy, (...)

 • Wcześniejsza emerytura osoby urodzonej przed 1949 r. - opinia prawna

  następujące warunki: osiągnęli wiek emerytalny wynoszący co najmniej 60 lat dla kobiet i co najmniej 65 lat dla mężczyzn, mają okres składkowy i nieskładkowy wynoszący co najmniej 15 (...)

 • Wcześniejsza emerytura nauczyciela

  emeryturach i rentach: wiek 55/60 lat (kobiety/mężczyźni), staż pracy 20/25 lat, z czego 15 lat w oświacie, na mocy art. 88 Karty nauczyciela: gdzie wiek nie ma znaczenia, ale trzeba mieć 30 (...)

 • Zatrudnienie nauczyciela emeryta

  Nauczyciela. Ustawa ta jednak nie wprowadza żadnych ograniczeń co do mozliwości zatrudniania nauczycieli-emerytów w szkołach. emerytura, nauczyciele, emerytura dla nauczyciela, wiek, wiek (...)

 • Pierwsze czytanie projektu Ustawy o emeryturach pomostowych

  większość osób objętych emeryturami pomostowymi osiągnie wiek emerytalny i przejdzie na emeryturę w powszechnym systemie.W pierwszych latach około 5 tys. osób rocznie rozpoczyna (...)

 • Prawo nauczyciela do świadczeń przedemerytalnych

  świadczenia rehabilitacyjnego prawo do świadczenia powstaje z dniem zaprzestania pobierania tego zasiłku lub świadczenia.   świadczenia przedemerytalne, emerytura, zasiłek, wiek emerytalny

 • Nowe umiejętności na rzecz nowych miejsc pracy

  rynku pracy znaczny ubytek osób z powodu przechodzenia na emeryturę, głównie z racji ciągle jeszcze trwającego wchodzenia w wiek emerytalny liczebnego, powojennego wyżu demograficznego i równoczesnego

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Wiek emerytalny

  Witam Czy jest cos może już wiadomo w sparwie wieku emerytanlnego mundurowych od kiedu wchodzi zmiana i o ile ten wiem zostanie przedłużony?Z góry (...)

 • OFE jakie zmiany od nowego roku

  Witam Jakie zmieny nastąpią jeśli chodzi o otwary fundusz emerytalny w nowym roku?Czego sie spodziewać?Z góry dziękuję Jest całkiem (...)

 • Zwolnienia za wiek ?!

  Pracodawcy nie będą mogli wypowiedzieć stosunku pracy urzędniczkom, które osiągnęły wiek emerytalny, tj. 60 lat. Tak wynika ze zmiany ustawy o (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane