Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie fundusze europejskie przeznaczone są na zatrudnienie i integrację społeczną?

  Programy Regionalne i Program Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 2.7. Usługi społeczne Osoby będące w trudniejszej sytuacji często korzystają także z dodatkowych usług oferowanych przez różne

 • Z jakich funduszy europejskich mogą skorzystać organizacje pozarządowe?

  dotyczy społeczności romskiej, to właściwy będzie z kolei Program Wiedza Edukacja Rozwój (www. power.gov.pl). Finansowanie tych form wsparcia przewidują Programy Regionalne i Program (...)

 • Wiedza o seksie od podstawówki

  planowanie rodziny, refundacja antykoncepcji, antykoncepcja, nauka, wiedza o seksie, ciąża, nieletnia matka

 • Porada prawna na temat wiedza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wiedza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wiedza sędziego a wysokość alimentów

  Czy sędzia orzekający w sprawie o podwyższenie / obniżenie alimentów dysponuje jakimiś materiałami typu tabele, wykazy itp. zawierającymi orientacyjne koszty utrzymania dziecka w funkcji np. jego wieku, (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  danych osobowych i na bieżąco przekazywać mu wszystkie informacje związane z wykonywaniem jego zadań. Wiedza inspektora ma więc obejmować informacje o każdej sprawie dotyczącej przetwarzania

 • Reforma edukacji

  ;przekonaniu, że wiedza i umiejętności zawodowe w równym stopniu jak kształcenie ogólne powinny dać możliwość uzyskania wykształcenia na poziomie średnim, a w dalszej

 • Jakie elementy powinna zawierać dokumentacja transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi?

  klientów, know-how, wiedza techniczna. Ponoszone ryzyka  W trakcie realizacji transakcji strony ponoszą różnorodne ryzyka w różnym stopniu w zależności od pełnionych przez (...)

 • Szkolenia a czas pracy - opinia prawna

  szkolenia była taka, że umiejętności czy wiedza nabyte w jego trakcie są przydatne tylko w obecnym zakładzie pracy.Podsumowując: Pracownicy powinni otrzymać za piątek normalne wynagrodzenie. Nie (...)

 • Ważność i konsekwencje umowy w sprawie szkolenia zawartej z pracodawcą - opinia prawna

  nadużyciem ze strony pracodawcy i może być uznane za niezgodne z zasadami współżycia społecznego, a w konsekwencji – za nieważne. Trudno natomiast jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy dana (...)

 • Biuro Kariery pomoże

  całą pewnością wiedza tu zdobyta zachęci uczestników do poszukiwania pracy za granicą. Czysty zyskSzkolenia organizowane przez uczelniane Biura Karier mają trzy ważne zalety. Po pierwsze: jedynym

 • Lewica apeluje o wznowienie prac nad "planowaniem rodziny"

  niż 6 miesięcy. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl planowanie rodziny, refundacja antykoncepcji, antykoncepcja, nauka, wiedza o seksie, ciąża, nieletnia matka

 • Jak odliczyć VAT od nabycia know-how? Nie wystarczy faktura

  , zawarte w unijnym rozporządzeniu z 2004 roku, przyjmowane jest przez polskie organy podatkowe. I tak, w myśl tych definicji, know-how to wiedza technologiczna i techniczna z dziedziny przemysłowej

 • Upadłość konsumencka

  Sejmowych, Infos nr 12(36), 26 czerwca 2008; PAP].Jak wskazano w prezentacji A. Gąsiorowskiej z badań "Wiedza i postawy konsumentów wobec upadłości" przeprowadzonych w listopadzie 2008 r. (...)

 • Inauguracja projektu promującego politykę równouprawnienia

  podział ról nie jest lepszy. "Do realizowania jej potrzebna jest wola polityczna i wiedza. Wola polityczna u nas jest, skoro jesteśmy w UE, ale czy jest wiedza?" - pytała Fuszara. (...)

 • Państwowy zasób kadrowy

  osób reprezentujących wszystkie kluby parlamentarne, których wiedza, doświadczenie i autorytet dają rękojmię prawidłowej realizacji zadań Rady. Z kolei kadencja tak powołanych członków

 • Fundusze europejskie na start firmy

  ;dzkiego urzędu pracy. Dlaczego tam? Bo to on wybiera instytucje, które mogą przyznać dotacje na start firmy. Finansowanie w tym zakresie przewiduje Program Wiedza Edukacja Rozwój

 • Prawo do bycia zapomnianym

  , a potem usuwać z nich pojedyncze rekordy i „backupować” bazy zmniejszone o ten rekord, chociaż jest to dość czasochłonny proces. Niezbędna jest także wiedza, komu w czasie trwania wspó

 • Jak żyć z HIV i AIDS w Polsce?

  istnieje skuteczna terapia antyretrowirusowa, wiedza o drogach zakażenia HIV ratuje życie!  Fakty dotyczące zakażenia HIV Nie zakazisz się HIV: mieszkając z osobą zakażoną; korzystając ze (...)

 • Współuprawnieni i współzobowiązani - czyli co to jest solidarność?

  jednak, wierzyciel może zastrzec, iż zachowuje przeciwko nim swe prawa. Zastrzeżenie to powinno być uczynione w umowie nowacji. Zgoda, czy nawet wiedza pozostałych współdłużników o (...)

 • Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  to on powinien umieć ocenić czy uzyskana przez pracownika wiedza w trakcie świadczenia pracy, może narazić go na stratę w sytuacji podjęcia przez pracownika działalności konkurencyjnej. Zasygnalizowania (...)

 • Preferencyjne pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej

  na zlecenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.  Do końca kwietnia 2017 roku z Krajowego Funduszu

 • Zwolnienie się sprzedawcy od ustawowej odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady sprzedanej rzeczy

  ogóle wiedział lub mógł wiedzieć o tym, że sprzedawana rzecz jest wadliwa. odpowiedzialność, rękojmia, wada, sprzedawca, zwolnienie, umowa spzedaży, sprzedaż, wadliwość, wiedza, (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  takim zakresie, w jakim nabywca o nich wiedział. Wiedza nabywcy może wynikać z różnych źródeł, np. z aktu notarialnego, na podstawie którego nabył udział w nieruchomości wspó

 • Przelew wierzytelności

  przechodzą na nabywcę wszelkiej związane z nią prawa. Dla zawarcia takiej umowy co do zasady nie jest konieczna zgoda dłużnika, ani nawet jego wiedza o przelewie. W poprzez dokonanie umowy przelewu

 • Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Pomocy Idea i Pogromcy długów Ultimo

  Witam, Zwracam się z prośbą o pomoc. Wiem, że już takie tematy były poruszane na forum ale niestety nie dokońca wiem co odpisać firmie ultimo. (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • niesłuszna windykacja

  witam mam takowy problem, Pewnego pięknego poranka stwierdzilem że zobaczę czy przyszedł mi zwrot podatkowy, i zabaczyłem tam sześćset zł na minusie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane