Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Widzenia z dzieckiem a obecność konkubiny

  ciążył obowiązek takiego utrzymywania kontaktów z dzieckiem, aby nie pozostawało to w sprzeczności z postanowieniem sądowym. widzenia z dzieckiem, obecność (...)

 • Zabezpieczenie widzenia z dzieckiem

  : Co zrobić, gdy postępowanie sądowe się wlecze – skarga na bezczynność sądu zabezpieczenie, widzenia z dzieckiem, spotkania, rozwód

 • Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

  W wyroku sądu zabezpieczającego na czas sprawy rozwodowej widzenia z moim dzieckiem, żona zobowiązana została do trzech spotkań w tygodniu ze mną i z dzieckiem. Po tygodniu (...)

 • Porada prawna na temat widzenia z dzieckiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat widzenia z dzieckiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odstępstwo od zasad widywania się z dzieckiem

  chwili chore i nie może wychodzić z domu matki. Czy mogę domagać się widzenia z dzieckiem w mieszkaniu matki? Określenie sposobu widywania się z dzieckiem w wyroku (...)

 • Tymczasowe ustalenie widzeń z dzieckiem a rozwód

  kwestią uznania sądu pozostaje ustalenie, czy małżonek faktycznie utrudnia wykonanie wydanego przez sąd zarządzenia.  zarządzenie tymczasowe, postępowanie rozwodowe, widzenia z (...)

 • Czy mogę rządać żeby spotkania ojca z dzieckiem odbywał się tylko u mnie w domu?

  moge rzadac zeby spotkania ojca z dzieckiem odbywal sie tylko u mnie w domu? Sporządzona dla Pani opinia została oparta przede wszystkim na przepisach ustawy z dnia 25 lutego 1964r. kodeks (...)

 • Zawieszenie postępowania a sprawa rozwodowa

  postępowanie rozwodowe, to od tej pory wszelkie sprawy związane z tym postępowaniem (także więc kwestie zabezpieczenia widzeń z dzieckiem w trakcie trwania procesu) będą leżeć w gestii (...)

 • Posiedzenie przy drzwiach zamkniętych a niejawne

  sąd wezwie ją do osobistego stawiennictwa. Wtedy strona (użytkownik) będzie musiał stawić się na taką rozprawę. zażalenie, prawo rodzinne, rozwód, widzenia z dzieckiem, niejawność (...)

 • Orzeczenie separacji a kontakty z dziećmi

  . Orzeczenie separacji zamiast rozwodu nie utrudnia z prawnego punktu widzenia kontaktów z dzieckiem. Utrudnianie kontaktów z dziećmi nie jest w opisanej sytuacji przesłanką (...)

 • Przestępstwo nieudzielenia pomocy

  Żona wyprowadziła się z dzieckiem z naszego mieszkania i złożyła pozew o rozwód. W czasie widzenia się z dzieckiem w moim domu zatrułem się lekami i straciłem (...)

 • Doręczenie wydanego przez sąd postanowienia

  dotyczące sposobu widzenia się z dzieckiem jest dla Pana wiążące. postępowanie cywilne, postanowienia, doręczenia,, proces cywilny, kodeks postępowania cywilnego

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  tego momentu jest traktowany jakby był jego naturalnym dzieckiem. Jest to instytucja o niezwykłej doniosłości. Z jednej strony bowiem zapewnia dzieciom osieroconym lub z innych powodów (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  słuchaczem zakładu kształcenia nauczycieli w rozumieniu przepisów o systemie oświaty i nie jesteś objęty obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym z innego tytułu, jesteś studentem lub uczestnikiem

 • Mieszkanie wspólne małżonków

  boi się męża, już była wzywana policja w sytuacji zagrożenia. Żona ma zamiar złożyć pozew o rozwód. Żona nie chce uniemożliwiać widzenia się z dzieckiem, ale nie chce, aby mąż (...)

 • Prawomocność wyroku sądowego

  Sąd w wyroku rozwodowym nie wpisał ustalonej przez strony w czasie rozprawy kwestii mojego widzenia się z dzieckiem w czasie wakacji letnich. Na wniosek stron sąd zarządził uzupełnienie (...)

 • Egzekwowanie prawa do widzeń z dzieckiem

  kontaktów (art. 113 § 1 KRO). Nie ma przy tym znaczenia fakt, czy rodzice są małżeństwem, czy żyją w rozłączeniu. Kontakty z dzieckiem obejmują w szczególności przebywanie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  niemożliwe, egzekucja może być prowadzona z majątku wspólnego. Niemożność zaspokojenia z majątku odrębnego skazanego stwierdza się w protokole.§ 2. Egzekucja z majątku wspólnego (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  pracy, składnik ten wyłącza się z podstawy wymiaru zasiłku. Zasada ta ma zastosowanie np.. do wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia czy innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie (...)

 • Matka nie będzie mogła utrudniać ojcu kontaktu z dzieckiem

  małoletnim dzieckiem, często powierzając ją matce. Ojcu pozostawione jest więc prawo do widywania się z dzieckiem, a i to może być utrudnione, jeśli matka umyślnie pozbawia możliwości (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  . Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.) (dalej: k.p.),  - ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. (...)

 • Kontakty dziadków z wnukami

  kłóci się z interesem dziecka, ale jest ono dla jego dobra." Uregulowanie tej kwestii na drodze sądowej nie ingeruje w zakres władzy rodzicielskiej, gdyż prawo do osobistej styczności z (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  podatnika z pozarolniczej działalności gospodarczej osób fizycznych są zasady, wynikające z ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. (...)

 • Wyznaczony sposób kontaktu z dzieckiem

  uprawomocnieniu się. W związku z powyższym należy stwierdzić, że dana osoba może w każdej chwili zwrócić się do sądu o zmianę warunków widzenia się rodzica z dzieckiem. (...)

 • Utrudnienia widywania dziecka

  tym przypadku zarzucić żonie, że przez utrudnianie widywania się z dzieckiem, uniemożliwia mu wykonywanie pieczy nad dzieckiem. Jeżeli nie odniesie to żadnego skutku, Pani brat będzie (...)

 • Uwaga! Nasze dzieci w niebezpieczeństwie

  koordynacji przy opracowywaniu i wprowadzaniu) ustaw związanych z realizacją praw dziecka, a także ośrodka współpracującego z NGO oraz mediami podejmującymi tę problematykę;brak spójnego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • widzenia z dzieckiem

  Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną (...)

 • Widzenia ojca z dzieckiem.

  Mój mąż zostawił mnie z 3 miesięcznym dzieckiem. Teraz wniósł o rozwód i domaga się widzeń z dzieckiem. Ja mu widzeń nie bronię ale nie pozwalam (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Widzenia z dzieckiem?

  Witam! Mam wielki problem, dokładniej chodzi o to, iż z moją byłą narzeczona mamy synka ma już prawie 3 latka, a osobiście odkąd się narodził (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane