Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Samowolna budowa

  budowlane stosownym postanowieniem oraz nakłada na inwestora obowiązek przedłożenia w terminie 30 dni określonych dokumentów. pozwolenie na budowę, samowola, legalizacja samowoli, dom, (...)

 • Kompetencje Inspektora Nadzoru Budowlanego - opinia prawna

  Stan faktyczny Inwestor uzyskał pozwolenie na użytkowanie naszego budynku w grudniu 2002 r. Pozwolenie zostało uzyskane tylko na podstawie zgłoszenia do urzędu bez kontroli, wtedy (...)

 • Zatrudniony cudzoziemiec - opinia prawna (Opinia sporządzona w oparciu o nieobowiązującą ustawę o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu)

  stałego pobytu. Opinia prawna Wojewoda, czyli organ właściwy do wydania zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony (tzw. zezwolenie na pobyt czasowy), nie ma podstaw do tego, by Pana (...)

 • Porada prawna na temat wiata pozwolenie na budowe oparta na oborze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wiata pozwolenie na budowe oparta na oborze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zakończenie inwestycji a wniosek o zwrot VAT

  inwestycji niezbędne jest posiadanie pozwolenia na użytkowanie budynku wydane przez Inspektorat Nadzoru Budowlanego.   zwrot podatku VAT, budynek mieszkalny, zakończenie budowy, pozwolenie (...)

 • Mniej formalności przy budowie

  zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki. Nowelizacja dopuszcza budowę bez pozwolenia na (...)

 • Budowa wiaty

  nie wpływała na utrudnienie w korzystaniu z nieruchomości sąsiedniej (np. dostęp do światła dziennego). pozwolenie, wiata, zgłoszenie, odległość, warunki, wielkość

 • Zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń

  robót wymaga uzyskania pozwolenia na budowę (a więc np. dobudowanie kondygnacji), rozstrzygnięcie w sprawie zmiany sposobu użytkowania następuje w decyzji o pozwoleniu na budowę. Co do kwestii (...)

 • Reforma edukacji

  trwają prace nad przygotowaniem nowych rozwiązań mających na celu podniesienie jakości wsparcia udzielanego uczniom w procesie kształcenia i wychowania. Ma to się odbyć w oparciu o rzetelną i trafną

 • Wykreślenie budynku z ewidencji zabytków.

  ;rkowych wymaga nie tylko pozwolenia na budowę, ale także – przed wydaniem tej decyzji – uzyskania pozwolenia na te prace (pozwolenia na rozbiórkę) wydanego przez konserwatora

 • Postawienie wiaty otwartej, służącej jako zabezpieczenie dla samochodu przed deszczem

  zaliczona do obiektów małej architektury. Jednakże zgodnie z ustawą: Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: 2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Samowola budowlana_

  Zaklad energetyczny bez mojej zgody wybudowal na mojej dzilce budowlanej stacje transformatorowa oraz czesc linni przasylowej i slup wirowy. o jaka wysokosc (...)

 • Garaż blaszany-formalności

  Witam! Postanowiłam na własnej posesji postawić garaż blaszany na samochód osobowy, wiem już o tym ze trzeba mieć pozwolenie, zadzwoniłam do starostwa (...)

 • Sasiadowi przeszkadzaja okna

  Wbudowałem dom około 10 lat temu. Nie wykończyłem go bo brakło kasy. Dom od paru lat ma okna i zamkniety. Zamierzałem go teraz wytynkować i powoli (...)

 • Pytanie do osób, które wybudowały lub brały udział w budowie PARKINGU STRZEŻONEGO

  Witam Mam dosyć ważne dla mnie pytanie do osób prowadzących już parking strzeżony. Prawo Budowlane w Art 29.1 pkt 10) określa ilość miejsc parkingowych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane