Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przyczyny rozkładu pożycia małżeńskiego

  zostać stwierdzony, gdy między małżonkami pozostała jedynie więź gospodarcza, co podyktowane było szczególnymi okolicznościami. Więź gospodarcza nie oznacza po prostu wspólnego (...)

 • Wspólne pożycie

  . Więź gospodarcza oznacza wspólne prowadzenie przez małżonków gospodarstwa domowego i takie zaspokajanie wzajemnych potrzeb, by ich stopa życiowa była jednakowa. Więź psychiczna oznacza (...)

 • Rozwód a utrzymana więź gospodarcza

  gospodarcza, wspólne mieszkanie

 • Porada prawna na temat więź gospodarcza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat więź gospodarcza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zaspakajanie potrzeb rodziny

  wykazanie przed sądem całkowitego i zupełnego rozkładu małżeństwa. By wykazać całkowitość i zupełność rozkładu należy udowodnić, iż między małżonkami wygasła więź fizyczna, uczuciowa (...)

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  duchowa, wyrażająca się w nastawieniu emocjonalno – uczuciowym do partnera, więź fizyczna, polegająca na prowadzeniu współżycia płciowego oraz więź gospodarcza, której (...)

 • Różnice pomiędzy orzeczeniem rozwodu a separacją

  lub gdy żąda tego małżonek wyłącznie winny rozkładowi pożycia. Stanowi o tym art. 56 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. rozwód, separacja, ustanie, pożycie, trwałe, więź gospodarcza, (...)

 • Rozdzielność majątkowa i rozwód a renta rodzinna

  , wspólność majątkowa, ustanie, więź gospodarcza, duchowa,

 • Brat nie wstąpi w stosunek najmu

  inna trwała więź gospodarcza i uczuciowa? W odpowiedzi SN podjął uchwałęFaktyczne wspólne pożycie, w rozumieniu art. 691 § 1 k.c., oznacza więź łączącą dwie osoby (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu

  wymienionych w art. 691 § 1 k.c., także wtedy gdy łączyła go z najemcą więź gospodarcza i uczuciowa.”Wydaje się, że Sąd Najwyższy do grona osób pozostających we „wspólnym (...)

 • Wstąpienie spadkobiercy w stosunek najmu - opinia prawna

  najemcą więź gospodarcza i uczuciowa." Analizując obowiązujący stan prawny należy stwierdzić, że w chwili obecnej nie jest możliwe wstąpienie w stosunek najmu wnuka zmarłego najemcy lokalu.Wniosek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Jak to rozwiązać?

  Witam. Jestem 5 lat po ślubie. Mam 3,5 roczną córeczkę. Ponad rok temu moje małżeństwo zaczęło się sypać (nie będę się wdawał w szczegóły). (...)

 • zawieszenie postępowania w sprawie o rozwód

  Złożyłam pozew o rozwód bez orzekania o winie podając jako powód rozpadu małżeństwa nadużywanie alkoholu przez męża. Na pierwszej sprawie nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane