Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skuteczność podania wniesionego za pomocą faksu

  terminie 7 dni podanie będzie pozostawione bez rozpoznania (art. 64 § 2 kpa). podanie, fax, podpis, brak, wezwanie, uzupełnienie

 • Nowe zasady ogólne w postępowaniu administracyjnym

  – w celu przyspieszenia uzyskania tego stanowiska – zwołać posie­dzenie w trybie współdziałania. W posiedzeniu tym uczestniczyć mogą oba organy, jak też strona. Wezwanie strony (...)

 • Jak odzyskać niesłusznie pobraną składkę zdrowotną?

  ewentualnie podważać stanowisko organu wyrażone w trybie art. 37 § 1 k.p.a.”. Zatem w pierwszej kolejności konieczne jest wezwanie prezesa NFZ do usunięcia naruszenia prawa. Dopiero (...)

 • Porada prawna na temat wezwanie kpa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wezwanie kpa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • ZUS cofnął mi zasiłek chorobowy.

  kwestii. Z opisu stanu faktycznego oraz przesłanego dokumentu wynika, iż ZUS przesłał do Pana wezwanie na badanie lekarskie. Według twierdzeń ZUS wezwanie to zostało odebrane przez Pana, a (...)

 • Uzupełnisz wniosek o żądaną decyzję

  braków formalnych (wezwanie z art. 64 § 2  K.p.a. jest kierowane do strony, kiedy postępowanie administracyjne nie zostało jeszcze wszczęte i dotyczy kwestii formalnych). W (...)

 • Wezwanie do usunięcia naruszeń

  , wezwanie do usunięcia naruszeń, skarga, odwołanie

 • Bezczynność organu w kwestii uzupełnienia decyzji

  , to będzie Pan mógł skorzystać tylko ze skargi, o której mowa w dziale VIII kpa lub ze skargi na bezczynność organu. W tym drugim przypadku konieczne jest wcześniejsze wezwanie (...)

 • Wznowienie postępowania administracyjnego

  7 KPA? Zgodnie z art. 145a § 1 kodeksu postępowania administracyjnego można żądać wznowienia postępowania, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności aktu normatywnego z Konstytucją, (...)

 • skarga na bezczynność ANR

  zadania publiczne wykonuje dany oddział. Z poważaniem zespół e-prawnik.pl bezczynność, sąd, wezwanie

 • Pełnomocnik w postępowaniu administracyjnym

  organ mógł wydać decyzję negatywną dla strony na tej podstawie, iż nie stawiła się ona na wezwanie do złożenia wyjaśnień? Czy można uznać za doręczone wezwanie do stawiennictwa wysłane (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)

 • Wezwanie na policję

  Nie wiem czy to tutaj dokładnie powinno się znaleźć więc jeśli się pomyliłem to z góry przepraszam. Mam pytanie na temat wezwania na policje i (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Odszkodowanie

  Jestem zatrudniona w zakladzie pracy na 3/4 etatu.Trzy tygodnie temu w domu złamałam rękę.Czy po zakończeniu L-4 mogę ubiegać sie o jakieś odszkodowanie?I (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane