Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  ustania wypowiedzianego stosunku prawnego, lokator jest uprawniony, według swojego wyboru, bądź do powrotu do lokalu na dotychczasowych warunkach bądź do żądania od właściciela zapłaty (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić.

  podwyżkę czynszu. W doktrynie wskazuje się jednak, iż „w związku (…) z tym, że oznaczenie czynszu jest elementem przedmiotowo istotnym umowy najmu, brak akceptacji przez najemcę (...)

 • Okres zalegania z czynszem a wypowiedzenie - opinia prawna

  do zapłaty zaległości. Uznając, że zaległość była nadal za koniec lipca (kilka dni), sierpień, wrzesień i październik, (czyli więcej niż 3 m-ce) Wynajmujący wysłał 20.11 list do Najemcy (...)

 • Porada prawna na temat wezwanie do zaplaty czynszu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wezwanie do zaplaty czynszu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania cywilnego

  do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). § 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, radcą (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  ustawowy obowiązek wystąpić do gminy o podniesienie stawek czynszu do odpowiedniego poziomu. Zasadniczo jednak czynsz ten nie może być wyższy w skali roku, niż 4 % wartości odtworzeniowej (...)

 • Umowa dzierżawy a podatki

  Czy w umowie dzierżawy gruntu rolnego można zawrzeć zapisy, że: - w przypadku niezapłacenia czynszu rozwiązuje się umowę po miesiącu od upłynięcia terminu? Czy konieczne jest wcześniejsze wezwanie (...)

 • Problemy z najemcą

  . Jedynym sposobem pozostaje wypowiedzenie umowy najmu oraz wezwanie najemcy do zapłaty zaległego czynszu. W przypadku nie zastosowania się do wezwania, pozostaje droga postępowania (...)

 • Prawa lokatora mieszkania komunalnego

  drogę postępowania sądowego. W takiej sytuacji wezwanie najemcy do zapłaty zaległych należności jest działaniem wystarczającym. Do egzekucji komorniczej może dojść dopiero wówczas, (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu na czas oznaczony

  obowiązuje i zaproponował podpisanie nowej, lecz z dwukrotnie większym czynszem. Mnie na to nie stać. Lokalu do dzisiaj nie opuściłem, a wczoraj otrzymałem przedsądowe wezwanie do opuszczenia (...)

 • Właścicielu, sprawdź, jakie masz prawa wobec najemcy

  w stosunku do komornika. Jeżeli sąd orzeknie o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego, sąd nakazuje wstrzymanie wykonania opróżnienia lokalu do czasu złożenia przez gminę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Kara za przejazd bez biletu

  Witam! Chcialabym poprosic kogos o rade. Jestem osoba pelnoletnia uczacze sie i nie pracuje. 12.07.2004 r. dostalam wezwanie do przedsadowej zaplaty za (...)

 • Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

  w czerwcu 2006 roku otrzymałam mandat za przjazd autobusem miejskim bez waznego biletu. W listopadzie 2004 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty długu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane