Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  ustania wypowiedzianego stosunku prawnego, lokator jest uprawniony, według swojego wyboru, bądź do powrotu do lokalu na dotychczasowych warunkach bądź do żądania od właściciela zapłaty (...)

 • Okres zalegania z czynszem a wypowiedzenie - opinia prawna

  do zapłaty zaległości. Uznając, że zaległość była nadal za koniec lipca (kilka dni), sierpień, wrzesień i październik, (czyli więcej niż 3 m-ce) Wynajmujący wysłał 20.11 list do Najemcy (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). § 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, radcą (...)

 • Opinia prawna na temat wezwanie do zaplaty czynszu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wezwanie do zaplaty czynszu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  ustawowy obowiązek wystąpić do gminy o podniesienie stawek czynszu do odpowiedniego poziomu. Zasadniczo jednak czynsz ten nie może być wyższy w skali roku, niż 4 % wartości odtworzeniowej (...)

 • Umowa dzierżawy a podatki

  Czy w umowie dzierżawy gruntu rolnego można zawrzeć zapisy, że: - w przypadku niezapłacenia czynszu rozwiązuje się umowę po miesiącu od upłynięcia terminu? Czy konieczne jest wcześniejsze wezwanie (...)

 • Problemy z najemcą

  . Jedynym sposobem pozostaje wypowiedzenie umowy najmu oraz wezwanie najemcy do zapłaty zaległego czynszu. W przypadku nie zastosowania się do wezwania, pozostaje droga postępowania (...)

 • Prawa lokatora mieszkania komunalnego

  drogę postępowania sądowego. W takiej sytuacji wezwanie najemcy do zapłaty zaległych należności jest działaniem wystarczającym. Do egzekucji komorniczej może dojść dopiero wówczas, (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu na czas oznaczony

  obowiązuje i zaproponował podpisanie nowej, lecz z dwukrotnie większym czynszem. Mnie na to nie stać. Lokalu do dzisiaj nie opuściłem, a wczoraj otrzymałem przedsądowe wezwanie do opuszczenia (...)

 • Brak zapłaty czynszu dzierżawnego

  zapłaty zaległego czynszu. Powołany przepis znajduje zastosowanie w sytuacji opisanej w pytaniu. W istocie wezwanie dzierżawców do zapłaty nie jest warunkiem niezbędnym do skutecznego (...)

 • Właścicielu, sprawdź jakie masz prawa wobec najemcy

  oddaje mu rzeczy na przechowanie na koszt eksmitowanego, bądź zarządza ich przeniesienie do przyznanego mu lokalu. Jeśli zaś wezwanie eksmitowanego do odbioru rzeczy okaże się bezskuteczne, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Kara za przejazd bez biletu

  Witam! Chcialabym poprosic kogos o rade. Jestem osoba pelnoletnia uczacze sie i nie pracuje. 12.07.2004 r. dostalam wezwanie do przedsadowej zaplaty za (...)

 • Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

  w czerwcu 2006 roku otrzymałam mandat za przjazd autobusem miejskim bez waznego biletu. W listopadzie 2004 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty długu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane