Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedsądowe dochodzenie należności

  w trybie uproszczonym? Czy ponaglenia lub wezwania do zapłaty skierowanie via e-mail wywołują jakiś skutek prawny? Czy pisemne przedsądowe wezwanie do zapłaty może zostać skierowane (...)

 • Likwidacja niepodjętych depozytów

  dnia doręczenia wezwania do odbioru uprawnionemu lub wezwania. Co istotne, do likwidacji niepodjętych depozytów istniejących w dniu wej­ścia w życie projektowanej ustawy mają (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  obowiązków, pismo uznaje się za doręczone pod dotychczasowym adresem. Obowiązek stawiania się na wezwania z urzędu Jesteś obowiązany, na wezwanie organu podatkowego, do (...)

 • Porada prawna na temat wezwanie do zap��aty za nadgodziny wzor wezwania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wezwanie do zap��aty za nadgodziny wzor wezwania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak i kiedy depozyty będą likwidowane?

  prawa ma następować w razie niepodjęcia depozytu przez uprawnionego, mimo upływu terminu do odbioru depozytu.  Termin do odbioru depozytu wynosi zaś 3 lata od dnia doręczenia wezwania (...)

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  odnosi się do formy pisma, w tym do formularza. Ewentualne wątpliwości mogłoby rodzić się przy wykładni ustępów 2 i 3 paragrafu 1. Doktryna jednak przesądza, że ustęp 2 odnosi się (...)

 • Egzekucja z wynagrodzenia za pracę - jak przebiega?

  przebiega egzekucja z wynagrodzenia za pracę? Komornik przystępuje do egzekucji z wynagrodzenia za pracę przez zajęcie. Zajęcie to polega na zawiadomieniu dłużnika, że do wysokości (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  wygranych lub przez podmioty wykonujące monopol Państwa, po dopuszczeniu ich do eksploatacji i użytkowania przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych. 5. Koszty dopuszczenia (...)

 • Prawa występującego wspólnika

  wezwanie do zapłaty oraz czy wysyłam to wezwanie na adres nowej spółki czy adres wspólników. Co zrobić, jeśli wspólnik nie odpowie na wezwanie? Czy pozostaje wtedy tylko droga (...)

 • Weksel in blanco

  realizacji weksla, to zakładając, że wezwanie wyślę z datą 20 grudnia 2005 roku, jaką powinnam przyjąć datę płatności i czy liczyć ją od dnia skierowania wezwania, czy od dnia doręczenia (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  ich do ewidencji, a dane te nie podlegają według przepisów ustawy wpisowi do ewidencji, dokumenty zawierające te dane składa się do akt ewidencyjnych.  Art. 26.  1. Wpis (...)

 • Procedura złożenia skargi na uchwałę Rady gminy

  w kwestii adresata wezwania istnieją rozbieżności w orzecznictwie i doktrynie. Obecnie wątpliwość ta sprowadza się do problemu, czy wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, dokonanego (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  pliku JPK_VAT bez wezwaniado 25. dnia po zakończeniu danego miesiąca. Jeśli rozliczał się do tej pory metodą kwartalną, to również musi przesyłać JPK_VAT co miesiąc. Przykład: Do (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  , sprawdzając, czy spełnione zostały ustawowe warunki wymagane do uzyskania patentu, może wezwać zgłaszającego postanowieniem do nadesłania w wyznaczonym terminie, pod rygorem umorzenia postępowania, (...)

 • Uzyskanie sądowego nakazu zapłaty

  gospodarczą (pomiędzy przedsiębiorcami) to powód powinien dołączyć do pozwu odpis reklamacji lub wezwania do dobrowolnego spełnienia żądania i oświadczenia co do stanowiska (...)

 • Co zrobić jak klient nie płaci mi za wykonane usługi? Jak prawidłowo przygotować wezwanie?

  sądem dowód próby ugodowego rozwiązania sporu. ##baner## Wezwanie do zapłaty to nic innego jak pismo kierowane do dłużnika, ponaglające do zapłaty wierzytelności. Prawo (...)

 • Pełnomocnik - wykaz majątku i doręczenia

  termin, czy jednak dostanę kolejne wezwanie "na za tydzień" a później poślą za mną list gończy? Czy jeśli zapłacę już część zaległych podatków, może to być uznane za (...)

 • Jak prowadzone jest postępowanie w związku z nieuczciwym wykorzystywaniem przewagi kontraktowej?

  może spowodować, że UOKiK uzna ją za legalną. Przedsiębiorca nie musi odnosić się do tego wezwania, brak wyjaśnień z jego strony może jednak spowodować, że UOKiK uzna za (...)

 • Doręczenie wezwania

  wezwanie do zapłaty? Aby wypowiedzieć najemcy umowę najmu bez zachowania terminów wypowiedzenia, należy wysłać wezwanie. Natomiast sam pozew o zapłatę czynszu nie musi być poprzedzony (...)

 • Data doręczenia wezwania a odroczenie rozprawy

  posiedzeniu jawnym należy zawsze doręczyć wezwanie na następne posiedzenie. Wezwanie powinno być doręczone co najmniej na tydzień przed posiedzeniem. W wypadkach pilnych termin ten może być (...)

 • Jaki jest termin spełnienia świadczenia, gdy nie określa go umowa - opinia prawna

  natychmiastowym.(...) W praktyce czas niezbędny dłużnikowi do niezwłocznego wykonania zobowiązania kształtować się będzie niejednolicie. Spełnienie świadczenia stosownie do wezwania (...)

 • Doręczenie wezwania i nakazu zapłaty

  nakazu, jaką jest wezwanie dłużnika do zapłaty wraz z pisemnym oświadczeniem dłużnika o uznaniu długu. Następnie, wezwanie do zapłaty musi nastąpić, jeśli o nakaz stara (...)

 • Procedura wobec Polski za nieprzyjmowanie „uchodźców”

  zadecydowała dziś o wszczęciu postępowań w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego i skierowaniu do tych trzech państw członkowskich wezwania do usunięcia uchybienia. Dalsze (...)

 • Kara umowna w obrocie gospodarczym - opinia prawna

  potwierdzenie nadania bądź potwierdzenie otrzymania wezwania, gdyż odpis wezwania trzeba będzie dołączyć do ewentualnego pozwu w tej sprawie. W razie braku zapłaty, można wnieść (...)

 • Jak doręcza się pisma w postępowaniu karnym?

  do wezwania. Jeżeli przesyłka ma być doręczona takiej osobie, za pośrednictwem przełożonego, do przesyłki dołącza się dwa formularze pokwitowania odbioru dla adresata oraz (...)

 • Doręczenie wezwania o zapłatę listem poleconym

  pełnomocnictwa tym osobom do odbioru korespondencji, listonosz pewnie nawet takowego nie zażądał. Zgodnie z art. 61 § 1 kodeksu cywilnego oświadczenie, jakim jest wezwanie do dłużnika (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Wezwanie do zapłaty - list zwykły

  Otrzymałem wezwanie do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane