Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawa występującego wspólnika

  ). Ostateczne wezwanie do zapłaty (stosowane jeśli termin płatności już upłynął) powinno obejmować informacje dotyczące: kogo wzywamy do zapłaty, z jakiego tytułu, (...)

 • Faktura VAT a wezwanie do zapłaty

  odbioru. Odrębne od faktury VAT wezwanie do zapłaty jest szczególnie istotne w sytuacji, gdy faktura zawiera jakiekolwiek błędy. Dłużnik często stwierdza przed sądem, iż zapłaciłby (...)

 • Przedsądowe dochodzenie należności

  kilka miesięcy. Zwykłe monity i ponaglenia wysłane do nierzetelnego klienta jako e-mail nie pomagają. Również przedsądowe wezwanie do zapłaty skierowane za pośrednictwem poczty (...)

 • Porada prawna na temat wezwanie do zapłaty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wezwanie do zapłaty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Doręczenie wezwania i nakazu zapłaty

  nakazu, jaką jest wezwanie dłużnika do zapłaty wraz z pisemnym oświadczeniem dłużnika o uznaniu długu. Następnie, wezwanie do zapłaty musi nastąpić, jeśli (...)

 • Doręczenie oświadczenia osobie prawnej

  przyjęcia listu twierdząc, że nie są do tego upoważnieni przez szefa, a szefa nigdy nie ma w w pracy. Wezwanie do zapłaty, wedle przepisów ogólnych kodeksu cywilnego, uważa (...)

 • Kiedy żądać zapłaty kary umownej? - opinia prawna

  wezwanie do zapłaty. Wezwanie do zapłaty należy przesłać lub dostarczyć w taki sposób, aby zapewnić sobie potwierdzenie nadania bądź potwierdzenie otrzymania (...)

 • Uzyskanie sądowego nakazu zapłaty

  środków na rachunku bankowym. Samo wezwanie do zapłaty z załączonym potwierdzeniem odbioru stanowi podstawę do wytoczenia powództwa w postępowaniu upominawczym. Ponadto, (...)

 • Kara umowna w obrocie gospodarczym - opinia prawna

  ewentualnym wystąpieniem na drogę sądową dobrze jest podjąć inne próby uzyskania kwoty należności, w szczególności poprzez wezwanie do zapłaty. Wezwanie należy przesłać (...)

 • Wezwanie do zapłaty jako dowód

  podstawowych dany identyfikacyjnych. Czy takie wezwanie do zapłaty może być dowodem w sprawie o zapłatę przed sądem? Zgodnie z art. 479[12] § 1 kpc powód powinien dołączyć do (...)

 • Ostateczne wezwanie do zapłaty

  Otrzymałem z sądu wezwanie do usunięcia braków formalnych pozwu w sprawie gospodarczej, w którym sąd wzywa do złożenia ostatecznego wezwania pozwanego do zapłaty w terminie (...)

 • Dowód doręczenia wezwania dłużnikowi

  podkreślić, iż wezwanie do zapłaty, o jakim mowa w tym przepisie, to wezwanie dłużnika przez wierzyciela do zapłaty, nie zaś wezwanie dokonywane przez organ (...)

 • Klauzule na fakturze

  postanowień co do terminu zapłaty, roszczenie o nią staje się wymagalne po wezwaniu przez wierzyciela. W związku z powyższym pojawiły się wątpliwości czy wystawienie faktury należy traktować (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  się wymagalne. 4. Bieg przedawnienia zawiesza się na okres od dnia wniesienia reklamacji lub wezwania do zapłaty do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację lub wezwania do zapłaty (...)

 • Wyegzekwowanie odsetek ustawowych

  wystarczającym dokumentem zobowiązującym go do zapłaty, czy może muszę wystawić jeszcze jakiś dodatkowy dokument (fakturę na odsetki)? Wezwanie do zapłaty jest wtedy (...)

 • Zwrot pożyczki stwierdzonej wyłącznie przelewami

  umowę pożyczki (jak wspomniałem, nie ma żadnego dokumentu określającego termin zwrotu, są tylko bankowe potwierdzenia przelewów), czy też od razu mogę wysłać mu wezwanie do zapłaty (...)

 • Wezwanie do zapłaty a możliwość rozłożenia na raty

  telefoniczny z kancelarią adwokacką, od której otrzymała Pani wezwanie do zapłaty w celu uzgodnienia planu spłaty przedmiotowego długu. Całkowite ignorowanie zaistniałej sytuacji (...)

 • Wezwanie do zapłaty - przedsiębiorca

  wierzyciel (po upływie terminu płatności) powinien wysłać do dłużnika kolejne wezwanie do zapłaty obejmujące niewymagalne wcześniej faktury? Czy załączenie do pozwu (...)

 • Weksel in blanco

  , in blanco, zawiadomienie, wezwanie do zapłaty

 • Faks jako dowód w postępowaniu

  Czy wezwanie do zapłaty i pełnomocnictwo wysłane faksem można uznać jako dowód, że dłużnik wiedział o wezwaniu do zapłaty i pełnomocnictwie? Czy oświadczenie przyznania (...)

 • Potwierdzenie odbioru wezwania

  Jaka jest podstawa prawna faktu, iż wezwanie do zapłaty ma być doręczone z potwierdzeniem odbioru? Nie ma przepisu prawnego, który by nakazywał, aby wezwanie do zapłaty (...)

 • Rozliczenie zaliczek w umowie zlecenia

  rozliczone po zarejstrowaniu umowy w ZUS. W styczniu 2001 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty opiewające na kwotę, której nie byłam w stanie zwrócić. W maju br otrzymałam przedsądowe (...)

 • Wezwanie do zapłaty a pozew

  udowodnić przy pomocy jakichkolwiek, ale wiarygodnych środków, to ryzykuje, że sąd nie uwzględni jego żądań, co w efekcie powoduje oddalenie powództwa.  dobrowolne wezwanie do zapłaty, (...)

 • Przedprocesowe wezwanie do zapłaty

  przedprocesowe wezwanie do zapłaty, w którym zakreślił ostateczny termin spełnienia świadczenia, może wystąpić na drogę procesu sądowego. Jeżeli wierzyciel w wezwaniu takim (...)

 • Wezwanie do zapłaty

  popadł w zwłokę. Wierzyciel nie ma więc już obowiązku ponownie wzywać dłużnika do zapłaty, jest uprawniony natomiast do wniesienia do sądu pozwu o zapłatę zaległej sumy (...)

 • Odpowiedzialność wspólników spółki jawnej

  do dobrowolnej zapłaty skierowane do spółki. Jeżeli natomiast chce Pan w jednym pozwie wystąpić także przeciwko wspólnikom, to wydaje się, że należy takie wezwanie skierować (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane