Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa prawo wekslowe

  Art. 105. Z dniem wejścia w życie prawa niniejszego traci moc rozporządzenie Prezydenta Rzeczpospolitej z dnia 14 listopada 1924 r. o prawie wekslowym (Dz. U. R. P. Nr 100, poz. 926) (...)

 • Wyłudzenie bezzwrotnej dotacji przez bezrobotnego

  zabezpieczenia zwrotu przez podmiot zwrotu przez bezrobotnego środków otrzymanych na podjęcie działalności gospodarczej może być poręczenie, weksel z poręczeniem wekslowym (...)

 • Poręczenie wekslowe

  :   Ustawa z dnia 28 kwietnia 1936 r. prawo wekslowe (Dz. U. 1936 r., Nr 37, poz. 282)   weksel, aval, avalista, przedłużek

 • Porada prawna na temat weksel z poręczeniem wekslowym aval wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat weksel z poręczeniem wekslowym aval wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Poręczenie wekslowe

  , gdy posiada Pan (Pani) weksel z podpisem poręczyciela, zasadnym jest wystosowanie wezwania do zapłaty z weksla do poręczyciela. Poręczenia wekslowego (avalu) dokonuje się poprzez podpis (...)

 • weksel

  Podpisałem żyrowałem weksle osobie(ajent żabki) weksel był zabezpieczeniem powierzonego mieniaCzy mogę się wycofać z tego żyrowania po jakimś czasie np. po 3 miesiącach Zgodnie z (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  zabezpieczeniu wraz z odsetkami za zwłokę, w formie: 1) gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej;  2) poręczenia banku;  3) weksla z poręczeniem wekslowym banku;  4) (...)

 • Zwrot weksli poręczycielowi

  Bank wziął na zabezpieczenie kredytu 4 sztuki weksli in blanco z poręczeniem wekslowym. Jeden z nich wypełnił na całą kwotę niespłaconego kredytu przez dłużnika głównego (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane