Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak poprawnie i skutecznie wypełnić weksel – czyli elementy składowe weksla?

  weksla powinny zawierać pewne elementy składowe, które poniżej omówimy. Jakie elementy składowe powinien zawierać weksel własny a jakie trasowany? Weksel trasowany i własny (...)

 • Poprawne określenie wystawcy weksla

  najpierw poszukuje wierzyciel środków w firmie a w razie ich braku może sięgnąć do majątku osobistego właściciela firmy. weksel, deklaracja wekslowa, weksel własny, weksel trasowany

 • Ustawa prawo wekslowe

  . 69. W razie zmiany tekstu wekslu osoby, które weksel podpisały po dokonaniu zmiany, odpowiadają według brzmienia tekstu zmienionego; osoby, które weksel poprzednio podpisały

 • Porada prawna na temat weksel trasowany

  Nie szukaj dłużej informacji na temat weksel trasowany, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Weksel niezupełny (in blanco)

  Czy posiadając weksel in blanco i wypisując go weksel ten przestaje być in blanco? Czym różni się weksel in blanco od weksla wypisanego? Weksel niezupełny (in blanco) to weksel, (...)

 • Co to jest weksel, czy i jak może on zabezpieczyć płatność

  ;żne dla różnych rodzajów weksli.   ##baner## Rodzaje weksli Możemy wyróżnić : weksel własny weksel trasowany   Ten, kto podpisuje weksel (wystawca), (...)

 • Miejsce płatności weksla

  określone, zastosować należy odpowiednie przepisy prawa wekslowego. Ustawa różnicuje to miejsce w zależności od rodzaju weksla. Weksel trasowany zgodnie z art. 2 ustawy płatny jest w (...)

 • Czy podrobienie weksla in blanco jest zagrożone taką samą kara jak podrobienie pieniędzy?

  występować jako niezupełny własny i jako niezupełny trasowany. Weksel własny – dokumentuje bezwarunkowe przyrzeczenie zapłaty, a weksel trasowany bezwarunkowe polecenie (...)

 • Weksel trasowany

  weksel trasowany, trasat, wystawca, remitent

 • Warunki ważności weksla

  zawierać: nazwę "weksel" w samym tekście dokumentu, w języku, w jakim go wystawiono, przyrzeczenie bezwarunkowe zapłacenia oznaczonej sumy pieniężnej, oznaczenie terminu płatności

 • Dochodzenie należności zabezpieczonych wekslem

  – czyli co możesz dodatkowo zamieścić na wekslu? W jaki sposób możesz szybko uzyskać wyrok przeciwko dłużnikowi? Nakaz zapłaty. prawo wekslowe, weksel własny, weksel trasowany, (...)

 • Weksel trasowany z zastrzeżeniem oprocentowania

  weksel trasowany, oprocentowanie, weksel z zastrzeżeniem, weksel płatny za okazaniem, wystawca, remitent, akceptant

 • Weksel trasowany nie na zlecenie

  weksel trasowany, nie na zlecenie, trasat, wystawca, remtent

 • Umowa z odroczeniem zapłaty

  notarialnego, a zobowiązanie do przeniesienia własności, którego wykonaniem jest ta właśnie umowa, powinno być w tym akcie wymienione. Zabezpieczeniem zawarcia tej umowy może być weksel gwarancyjny (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane