Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa prawo wekslowe

  , czy przyjął on weksel, czy nie, a także na wystawcę lub na każdą inną osobę, wekslowo zobowiązaną. Osoby te mogą weksel dalej indosować.Art. 12.  Indos (...)

 • Klauzula na wekslu

  to weksel nie na zlecenie. Jak wskazał W. Opalski w Komentarzu - Prawo wekslowe i czekowe, Warszawa 1999 Wydawnictwa Prawnicze PWN, Komosa Tadeusz, Opalski Wiesław, \"W wekslu własnym (...)

 • Klauzula wekslowa nie na zlecenie

  było klauzuli \"nie na zlecenie\" będziemy musieli zapłacić. Oczywiście względem nieuczciwego kontrahenta przysługuje nam stosowne roszczenie. Jeśli jednak weksel zawierał klauzulę (...)

 • Porada prawna na temat weksel nie na zlecenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat weksel nie na zlecenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Weksel trasowany nie na zlecenie

  weksel trasowany, nie na zlecenie, trasat, wystawca, remtent

 • Jak poprawnie i skutecznie wypełnić weksel – czyli elementy składowe weksla?

  osoby, na której rzecz lub na której zlecenie zapłata ma być dokonana, nie jest wekslem i nie może być podstawą wydania wekslowego nakazu zapłaty. Bezwzględnie (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  powinien był je spełnić, gdyby dający zlecenie spełnił świadczenie. § 2. Jeżeli umowa zawarta pomiędzy dającym zlecenie i klientem ma być wykonywana częściami, agent nabywa prawo (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  umorzy postępowanie co do rzeczy nie sprzedanej lub nie przejętej na własność. Art. 878. Jeżeli dłużnik lub dozorca odmawia wydania rzeczy nabywcy, komornik na wniosek (...)

 • Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność

  pieniądze jakiejś osobie, co do której nie jest pewny, że je odda na czas). Weksel nadaje się do tego celu doskonale z kilku powodów. Jeśli osoba będąca w posiadaniu weksla (...)

 • Elementy weksla

  weksel. Z treści pytania wynika, że brak  jest na wekslu pełnego oznaczenia osoby remitenta. Jednak wskazany weksel może być uznany za weksel in blanco, czyli weksel, (...)

 • Weksle w stosunku pracy

  taki nie będzie mógł powoływać się ani na ograniczoną odpowiedzialność, ani na sytuację, że pracodawca wypełnił weksel na sumę zamiast 1000 zł na kwotę (...)

 • Jakie są sposoby realizacji weksla?

  razie różnicy sum, napisanych kilkakrotnie literami lub kilkakrotnie liczbami, weksel jest ważny na sumę mniejszą.   Weksel może być płatny za okazaniem, w pewien czas po (...)

 • Poprawne określenie wystawcy weksla

  wystawiony zarówno na firmę jak i na właściciela firmy. Należy to na wekslu zaznaczyć. Podpisuje go i tak właściciel a gdy firma posiada osobowość prawną podpisują taki weksel (...)

 • Czy prezes zarządu spółki jest uprawniony do wystawienia weksla własnego w imieniu reprezentowanej przez niego spółki? – opinia prawna

  usługę, której nie oznaczył na wekslu, ani na żadnym dokumencie „okołowekslowym”. Weksel zawierał klauzulę „bez protestu”. Prezes Kowalski był (...)

 • Klauzule wekslowe - czyli co możesz dodatkowo zamieścić w wekslu?

  indosowania weksla (zbywania) określaną również jako klauzula nie na zlecenie. Weksel z klauzulą „nie na zlecenie” nazywany jest wekslem imiennym (...)

 • Wypełnienie weksla in blanco

  należy dodatkowo umieścić klauzulę „nie na zlecenie”. weksel in blanco, deklaracja, formularz urzędowy, porozumienie, zbycie weksla, nie na zlecenie, (...)

 • Dochodzenie należności z weksla

  nakazu zapłaty przez sąd polski w postępowaniu nakazowym. Dodatkowym ułatwieniem dla wierzyciela jest zwolnienie go z obowiązku dokonywania protestu. weksel, protest, weksel własny, weksel (...)

 • Wpisanie klauzuli bez protestu w wekslu in blanco

  wszystkich obligatoryjnych elementów weksel, stwarza domniemanie, że istnieje takie porozumienie co do wypełnienia weksla. Upadnie ono, gdy porozumienia nie zawarto, jeżeli dłużnik wydał weksel (...)

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Co to jest umowa zlecenie? W umowie zlecenie przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. Zobowiązanie biorącego zlecenie (...)

 • Zachowek od obdarowanego - opinia prawna

  . Weksel, o którym mowa w zleceniu ma charakter dokumentu na zlecenie, może więc być następnie przeniesiony na dalsze osoby w drodze indosu z tym skutkiem, że nabywca uzyskuje (...)

 • Określenie daty i miejsca płatności weksla

  płatności. Oznaczenie musi być takie, żeby na jego podstawie można było określić miejscowość, w której zapłata ma nastąpić. Przez miejsce płatności należy rozumieć określoną geograficznie (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  rozliczeniu na ogólnych zasadach. Podatnik przyjął zlecenie na wybudowanie mostu. W ramach wykonania tego zlecenia z uwagi na gabaryty elementów budowlanych podatnik (...)

 • Warunki ważności weksla

  mieszkać, a nie chcę jeździć do innych miast (jest to także zabezpieczenie na wypadek ewentualnego sporu, który mógłby się toczyć tam, gdzie będzie mi najwygodniej). Czy prawo dopuszcza (...)

 • Warunki formalne weksla własnego

  prawnych wynikających z art. 102 prawa wekslowego. Kolejność poszczególnych elementów treści weksla nie ma decydującego znaczenia. weksel, weksel własny, warunki formalne, (...)

 • Formy zabezpieczenia wierzytelności

  oraz wpis hipoteki w księdze wieczystej – hipoteka powstaje z chwilą wpisu w księdze. Na czym polega przewłaszczenie na zabezpieczenie? Mniej spotykanym sposobem zabezpieczenia jest tzw

 • Gwarancja bankowa

  , że: „Bank udzielający gwarancji bankowej nie może skutecznie powołać się – w celu wyłączenia lub ograniczenia przyjętego na siebie obowiązku zapłaty 0- na zarzuty wynikające (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Weksel in blanco

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane