Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy podrobienie weksla in blanco jest zagrożone taką samą kara jak podrobienie pieniędzy?

  z góry oznaczyć wysokości tych roszczeń lub terminu płatności. Ze względu na cel wystawienia weksel in blanco nosi czasami nazwę weksla gwarancyjnego lub kaucyjnego, bądź depozytowego. Weksel

 • Abstrakcyjność zobowiązania wekslowego

  sytaucji weksel taki zabezpiecza roszczenia A w stosunku do B o zapłątę. A bedzie mógł wypełnić weksel tylko wówczas, gdy B nie zapłaci za dostarczony towar. Jeżeli jednak A wypełni weksel (...)

 • Weksel znaleziony lub otrzymany w drodze darowizny

  dochodzić praw z weksla przeciw wystawcy. weksel, weksel in blanco, indos, porozumienie, dobra wiara

 • Porada prawna na temat weksel in blanco

  Nie szukaj dłużej informacji na temat weksel in blanco, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wpisanie klauzuli bez protestu w wekslu in blanco

  go brakującymi składnikami np. sumą wekslową, datą płatności. Weksel in blanco to dokument nie zawierający wszystkich koniecznych cech weksla takich jak: 1) nazwa "weksel" w samym tekście (...)

 • Poprawne uzupełnienie weksla in blanco

  Jak uzupełnić weksel in blanco i jaki dokument sporządzić, aby móc przenieść prawa do niego na rzecz osoby trzeciej - nazywa się to, jak przypuszczam, indosowanie weksla. Weksel in blanco (...)

 • Weksel in blanco a termin przedawnienia

  listopada 2010 roku, sygn. akt V CSK 142/10, Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna, Zbiór Dodatkowy 2011 - Numer D, poz. 73 weksel in blanco, uzupełnienie, przedawnienie, upływ terminu

 • Wypełnienie weksla in blanco

  formularza). Jeżeli weksel in blanco wypełniono ponad sumę opłaty skarbowej, uwidocznionej na urzędowym formularzu weksla - nie stanowi to dowodu, iż weksel wypełniono niezgodnie z porozumieniem (...)

 • Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność

  niepełnoletni i podpisał weksel bez zgody opiekuna). Sposobem zabezpieczenia płatności jest wystawienie weksla własnego lub weksla in blanco. Weksel in blanco Weksel własny (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  . 69. W razie zmiany tekstu wekslu osoby, które weksel podpisały po dokonaniu zmiany, odpowiadają według brzmienia tekstu zmienionego; osoby, które weksel poprzednio podpisały

 • Zwrot weksla in blanco

  określającego jej zobowiązanie, jeśli nie jest już zobowiązana do jego spełnienia. weksel, weksel in blanco, zwrot weksla, zwrot deklaracji

 • Wypełnienie weksla in blanco

  Nabyłam w drodze indosu weksel in blanco od firmy X. Chciałabym go uzupełnić zgodnie z deklaracją wekslową. Mam pewne wątpliwości czy indos in blanco mógł zostać dokonany. W deklaracji (...)

 • Elementy weksla

  weksel. Z treści pytania wynika, że brak  jest na wekslu pełnego oznaczenia osoby remitenta. Jednak wskazany weksel może być uznany za weksel in blanco, czyli weksel, (...)

 • Weksle w stosunku pracy

  ponoszonej przez pracownika? Dogodnym środkiem i dość często stosowanym jest weksel. Najczęściej stosowaną i najtańszą formą weksla jest weksel in blanco. Jego wystawienie polega (...)

 • Wpisanie klauzuli bez protestu w wekslu in blanco

  . Weksel in blanco może być wypełniony elementami obligatoryjnymi, od których zależy ważność wekslu. Zgodnie z rozpowszechnionym poglądem, weksel in blanco wypełniony niezgodnie (...)

 • Weksel niezupełny (in blanco)

  Czy posiadając weksel in blanco i wypisując go weksel ten przestaje być in blanco? Czym różni się weksel in blanco od weksla wypisanego? Weksel niezupełny (...)

 • Abstrakcyjność zobowiązania wekslowego

  - lub, że uprawnionym z weksla jest każdy jego posiadacz - indos in blanco - bez wskazania osoby uprawnionej. Weksel in blanco do dokument wekslowy (blankiet), który zostaje opatrzony jedynie (...)

 • Przedawnienie roszczeń z weksla in blanco

  płatności na konkretny dzień 5 sierpnia 2006 r. Następnego dnia zacznie się bieg trzyletniego terminu przedawnienia. weksel, in blanco, weksel własny, pożyczka, przedawnienie

 • Poprawne wypełnienie weksla in blanco

  Firma posiada weksel in blanco, który zawiera tylko podpis wystawcy. Brak jest porozumienia wekslowego. O jakie elementy Firma może uzupełnić weksel? Jaka jest procedura oraz terminy dochodzenia

 • Data wystawienia a uzupełnienie weksla

  tego weksla przez osobę uprawnioną.  Z przedstawionej w pytaniu sytuacji wynika, że wierzyciel wypełnił weksel in blanco wystawiony w dniu 15 lipca 2003r., oznaczając w nim datę płatności

 • Dochodzenie należności zabezpieczonych wekslem

  – czyli co możesz dodatkowo zamieścić na wekslu? W jaki sposób możesz szybko uzyskać wyrok przeciwko dłużnikowi? Nakaz zapłaty. prawo wekslowe, weksel własny, weksel trasowany, weksel (...)

 • Przedawnienie zobowiązania wekslowego

  życie ustawy antyodsetkowej? Należy przede wszystkim pamiętać, że weksel in blanco powinien być wypełniony zgodnie z porozumieniem. Zgodnie z prawem wekslowym, weksel bez oznaczenia (...)

 • Co to jest weksel in blanco, jaka jest procedura jego podpisania i ściągalności?

  ;uzgodniony przez strony. Prawidłowo wypełniony weksel oznacza, iż wierzyciel może na jego podstawie dochodzić należności w postępowaniu nakazowym. weksel, weksel in blanco

 • Opłata skarbowa od weksla wystawionego w 2006 r.

  Dłużnik wystawił weksel in blanco w miesiącu wrześniu 2006 roku z deklaracją wekslową do kwoty 150.000 zł z opłatą skarbową 0,40 zł, jako zabezpieczenie transakcji. W 2007 roku. W 2007 (...)

 • Klauzula bez protestu a nakaz zapłaty

  in blanco, weksel bez protestu, przedstawienie do wykupu

 • Weksel bez deklaracji wekslowej

  Będąc wierzycielem posiadam należność oraz weksel poręczony in blanco. Niestety nie posiadam deklaracji wekslowej. Czy sam weksel bez deklaracji wekslowej ma jakiegolwiek znaczenie, czy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Weksel in blanco

  Przy zawieraniu umowy o pracę pracodawca uzależnił moje zatrudnienie od podpisania weksla in blanco. Wtedy nie mając innego wyjścia podpisałem go. (...)

 • Weksel in blanco - jak wypełnić prawidłowo?

  Bardzo proszę o pomoc. Jak powinien być przygotowany / wypełniony częściowo weksel in blanco składany wraz z deklaracją wekslową jako zabezpieczenie (...)

 • Szantaż wekslem in blanco

  Co zrobić, gdy w przypadku spłacenia dłużnikowi należności nie oddał mi weksla, a teraz żąda ode mnie potwornych kwot. Weksel in blanco potwierdzony (...)

 • Nieuzyskany bankowy tytuł egz., a weksel in blanco

  Witam wszystkich. W skrócie: był wzięty kredyt na samochód w banku poprzez toważystwo finansowe.Zabezpieczeniem był sądowy zastaw rejestracyjny (...)

 • In Blanco

  Podpisalem ostatnimi czasy weksel in blanco u pracodawcy teraz mysle ze byla to zla decyzja czy mozliwe jest zazadanie zwrotu tego weksla badz uniewaznienie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane