Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy na emeryturze można pracować?

  urodzenia czy wykonywanego zawodu: emerytura w wieku powszechnym (art. 24), emerytura w wieku powszechnym przyznawana z urzędu zamiast pobieranej renty z tytułu niezdolności do pracy (...)

 • Wniosek o przyznanie wcześniejszej emerytury

  zatrudnienie w dniu osiągnięcia uprawniającego wieku. Wcześniejsza emerytura nie jest też uzależniona od tego, czy ubezpieczony zgłasza wniosek w dniu, w którym osiąga wymagany (...)

 • Emerytura nauczycielska

  znaczenie ma tu okres pracy w szczególnych warunkach, o którym mowa w art. 88 ust. 1 ustawy Karta Nauczyciela. Pracą w szczególnych warunkach jest właśnie praca nauczyciela (...)

 • Porada prawna na temat wczesniejsza emerytura w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wczesniejsza emerytura w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Okres pracy w szczególnych warunkach i charakterze

  , że w czasie jego odbywania pobierane było wynagrodzenie lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego. emerytura, praca w szczególnych warunkach, praca w szczególnym charakterze, urlop (...)

 • Wczesniejsza emerytura dla rencisty

  złożyli wniosek o przekazanie środków zgromadzonych na rachunku w otwartym funduszu emerytalnym, za pośrednictwem Zakładu, na dochody budżetu państwa; 2) warunki do uzyskania emerytury (...)

 • Wcześniejsza emerytura dla urodzonych między 31 grudnia 1948 a 1 stycznia 1969

  przez 6 miesięcy, chyba że w dniu zgłoszenia wniosku o emeryturę są uprawnieni do renty z tytułu niezdolności do pracy. 3.Spełnienia warunków, o których mowa w ust. 2, (...)

 • Wniosek o wcześniejszą emeryturę

  stanowisko pracy w poszczególnych okresach. Dowody z dokumentów dotyczących zatrudnienia i zarobków powinny być dołączone do wniosku w oryginale. Jeżeli niektóre dokumenty zostały już wcześniej (...)

 • Praca w pełnym wymiarze - definicja

  obowiązków pracownika (sygn. III SA/LU 242/10). Ponadto w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników (...)

 • Emerytura nauczyciela

  uprawniające  do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Do okresów nieskładkowych zalicza się okres nauki w szkole wyższej na jednym kierunku, pod warunkiem ukończenia tej nauki, w wymiarze (...)

 • Staż pracy w rolniczej spółdzielni produkcyjnej a emerytura

  rozstrzygający - zachodzi zasadnicza różnica między pracą wykonywaną w ramach stosunku pracy a pracą  świadczoną w ramach stosunku członkostwa w rolniczej spółdzielni (...)

 • Wniosek o przyznanie emerytury

  pracy ulegnie rozwiązaniu z końcem roku, okoliczność ta najprawdopodobniej w ogóle nie będzie brana pod uwagę i Pańskie zatrudnienie w ogóle nie zostanie wzięte pod uwagę. Wskazał (...)

 • Okresy zatrudnienia w górnictwie

  co najmniej 25 lat. Wyjaśnienie pojęcia "stale i w pełnym wymiarze czasu pracy" należy szukać w przepisach Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 roku w (...)

 • Zawieszenie egzekucji pobranych świadczeń z funduszu alimentacyjnego

  opłacał alimentów należy uznać za wysoce naganne. Nie zwalnia to jednak sądu od oceny obecnej sytuacji wnioskodawcy i jego rodziny w kontekście przesłanek wynikających z art. 68 ust. (...)

 • Kto sfinansuje emeryturę w razie niewypłacalności pracodawcy?

  państwa członkowskie, a po drugie – być zapewniane w pełnej wysokości. System ochrony taki jak system rozpatrywany w sporze przed sądem krajowym jest sprzeczny z art. 8 dyrektywy 80/987. W (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane