Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wczasy pod gruszą

  , wczasy profilaktyczno - lecznicze, pobyt w sanatorium lub właśnie wczasy krajowe zorganizowane przez pracowników we własnym zakresie (wczasy pod gruszą). Regulamin Zakładowego (...)

 • Świadczenie urlopowe z KN a inne świadczenia

  , wczasy profilaktyczno - lecznicze, pobyt w sanatorium lub właśnie wczasy krajowe zorganizowane przez pracowników we własnym zakresie (wczasy pod gruszą). Regulamin ten powinien (...)

 • Opodatkowanie "wczasów pod gruszą"

  Czy od kwoty wypłaconej pracownikowi z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na \"wczasy pod gruszą\" należy potrącić, oprócz podatku dochodowego, także składki na ubezpieczenie (...)

 • Porada prawna na temat wczasy pod gruszą

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wczasy pod gruszą, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dofinansowanie wypoczynku

  . Formularz taki może być sporządzony przez pracodawcę we własnym zakresie. Więcej informacji na temat zasad wypłacania dofinansowania krajowego wypoczynku znajdzie Pani/Pan w poradzie: Wczasy pod (...)

 • Świadczenie urlopowe z ZFŚS

  świadczenia urlopowego w wysokości odpowiadającej odpisowi podstawowemu na fundusz. Świadczenie należy się corocznie pracownikowi przed rozpoczęciem co najmniej 14 dniowego urlopu. Wczasy pod (...)

 • Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?

  pracownikom po niższej cenie. Jedną z form wypoczynku są tzw. „wczasy pod gruszą”, czyli wakacje planowane i opłacane samodzielnie przez pracownika, a następnie refundowane – (...)

 • Fałszywe wczasy \"pod gruszą\"

  : www.policja.pl / Gorzów Wlkp., 23 lipca 2008 pracownik, wyłudzenie, dofinansowanie do wypoczynku, oszustwo, fałszowanie dokumentów, rachunków, wczasy

 • Wypłata świadczeń urlopowych

  Na jaką ustawę mam się powołać, aby móc skorzystać z refundacji z tytułu "wczasy pod gruszą", jeśli pracodawca dokonuje odpisy na Fundusz Świadczeń Socjalnych? Czy refundacja jest (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  ramach ZFŚS wspiera pracownika poprzez dofinansowanie wypoczynku, tzw. wczasy pod gruszą, to winien on usunąć dane z ubiegłych lat. Zgodnie bowiem z zasadą minimalizacji danych, pracodawca (...)

 • Wczasy "pod gruszą" a składki na ZUS

  Ile wynosi świadczenie urlopowe za wczasy "pod gruszą"? Czy pracodawca ma obowiązek je wypłacać? Czy jest ono obciążone składkami na ZUS oraz podatkiem dochodowym? Świadczenie urlopowe (...)

 • Wniosek o dofinansowanie krajowego wypoczynku dzieci organizowanego we własnym zakresie (wczasypod gruszą”)

  Niniejszy dokument zawiera wniosek pracownika o przyznanie mu od pracodawcy dofinansowania do wypoczynku z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. wniosek, wczasy pod gruszą, zakładowy (...)

 • ZFŚS i świadczenie urlopowe

  zakresie zasad wypłacania świadczeń i gromadzenia środków na Funduszu. ZFŚS, świadczenie urlopowe, pracodawca, wczasy pod gruszą

 • Egzekucja ze świadczenia urlopowego

  Czy dotacja z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na wczasy pod gruszą (wypłacana wraz z wynagrodzeniem) podlega egzekucji z tytułu egzekucyjnego z wynagrodzenia o pracę? W doktrynie (...)

 • Obóz zimowy z dofinansowaniem i bez podatku

  ). Zwolnieniem objęte są także wydatki na przejazdy związane z takim wypoczynkiem lub pobytem na leczeniu. W ramach tego zwolnienia nie są objęte dopłaty na tzw. „wczasy pod gruszą" (...)

 • Reklamacja wycieczki. Jak ją złożyć?

  PRAWNA: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz U z 2004 r. nr 223, poz. 2268 z późn. zm.). reklamacja, wycieczka, biuro podróży, wczasy

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  . Zwolnienie w ramach tych norm można stosować do dowolnego połączenia różnych rodzajów alkoholu i napojów alkoholowych, o których mowa w lit. a i b, pod warunkiem, że suma (...)

 • ZFŚS dla pracownika na urlopie wychowawczym

  Pracownica, która przebywa na urlopie wychowawczym złożyła wniosek o wypłatę świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w postaci \"wczasów pod gruszą\" za rok 2011.W regulaminie (...)

 • Świadczenia socjalne pracodawcy

  Pracowałem w Zakładzie Pracy Chronionej przez 3 lata. Otrzymywałem bony przed świętami Bożego Narodzenia. Od 2 lat nic, ani bonów, ani dofinansowania do wczasów pod gruszą. Czy pracodawca (...)

 • Kradzież paliwa - wyrok nakazowy

  , przewidzianym dla postępowania w sprawach o wykroczenia. Wyrok nakazowy nie będzie więc w ogóle już brany pod uwagę. W toku rozprawy konieczne będzie m. in. wykazanie, iż niezwłocznie (...)

 • Nieobecność szefa podczas kontroli ZUS

  społecznych określa rozdział 10 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Ustawa przewiduje możliwość przeprowadzenia kontroli pod nieobecność płatnika składek. Kontrola taka może być jednak (...)

 • Wypadek na wakacjach. Jak leczyć się najtaniej?

  , dowodów zapłaty i metki z ceną z opakowań lekarstw. e-prawnik.pl EKUZ, ubezpieczenie, wakacje, wczasy

 • Wspólny front dla bezpieczeństwa podróżujących

  : www.mswia.gov.pl wycieczki, turyści, wyjazdy, urlopy, wczasy, zagrożenia, przemyt narkotyków, przestępczość narkotykowa, bezpieczeństwo podróżujących

 • Kupujesz wycieczkę - pamiętaj!

  numerem telefonu 0 800 800 008.  Źródło: www.uokik.gov.pl UOKiK, rejestr klauzul niedozwolonych, umowy, konsument, turysta, wycieczka, wczasy, wyjazdy, urlop, biuro podrózy, wahania kursów walut

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wczasy pod gruszą

  Witam Kiedy pracodawca powinien utworzyć fundusz świadczeń socjalnych, a dokładnie chodzi mi o dofinansownia do urlopu?Będę wdzieczny za informacje (...)

 • MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

  Według ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP byłej małżonce rozwiedzionej z żołnierzem zawodowym przysługuje lokal zamienny (tzw. rozkwaterowanie). (...)

 • Fundusz socjalny

  W moim zakładzie kwota świadczeń socjalnych jest zależna od dochodu na osobę, a nie jak w wielu innych firmach - stała kwota niezależnie od dochodu, (...)

 • Świadczenie urlopowe 2012,

  Dzień dObry. Pracuje w firmie liczącej 23 pracowników, jednak część osób pracuje na pół etatu. Czy przysługuje mi w przyszłym roku świadczenie (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane