Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  uzyskać także dane o tym, jakim stylem jazdy porusza się dany kierowca, gdzie się zatrzymuje, gdzie tankuje, gdzie je. Istnieje więc ryzyko, że za pomocą monitorowania lokalizującego (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  pochodzi ono od męża matki. Domniemania tego nie stosuje się, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji. § 2. Jeżeli dziecko urodziło się (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  się, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji.§ 2. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem trzystu dni od ustania lub unieważnienia (...)

 • Porada prawna na temat wczasy pod gruszą po jakim czasie się należą

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wczasy pod gruszą po jakim czasie się należą, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania karnego

  doręcza się stronom. § 4. Jeżeli ustawa nie zwalnia od równoczesnego sporządzenia uzasadnienia, orzeczenie doręcza się lub ogłasza wraz z uzasadnieniem; w wypadku określonym w art. 98 § (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  miejsca, w których przebywają osoby pozbawione wolności. Ma on prawo wstępu w każdym czasie, bez ograniczeń, do tych zakładów, aresztów i miejsc oraz poruszania się po ich terenie, (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  zwolnić po odbyciu dwóch trzecich kary. § 2. Skazanego określonego w art. 37 § 1 pkt 2 i 5 można warunkowo zwolnić po odbyciu trzech czwartych kary. § 3. Przepis § 1 (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  ogon i zjeżoną sierść. Nie wolno krzyczeć w jego kierunku, lecz stanowczym tonem powiedzieć „NIE" i zachowywać się tak, jakbyś się go nie bało.  Nie wolno wpatrywać się (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  LUB POZOSTAJĄCEJ POD OPIEKĄArt. 598[1]. § 1. W sprawach o odebranie osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką prokuratorowi doręcza się odpis (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  nie ponosi odpowiedzialności. § 2. Przepis powyższy stosuje się odpowiednio do przedsiębiorstw lub zakładów wytwarzających środki wybuchowe albo posługujących się takimi środkami. (...)

 • Kodeks karny

  powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami, zakaz zbliżania się do określonych osób lub zakaz opuszczania (...)

 • Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?

  socjalnych, wczasy pod gruszą, urlop, ZFŚS

 • Kodeks karny wykonawczy

  nie przyznaje się w takim zakresie, w jakim została ona udzielona z innych źródeł. § 14. Dysponent Funduszu kontroluje prawidłowość wydatkowania dotacji otrzymanych z Funduszu pod (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  obliczania zachowku uwzględnia się także spadkobierców niegodnych oraz spadkobierców, którzy spadek odrzucili, natomiast nie uwzględnia się spadkobierców, którzy (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  . § 2. Przepisu § 1 nie stosuje się w przypadku, gdy postępowanie kończy się układem lub zostaje z innych przyczyn uchylone albo umorzone.   Likwidacja Rozdział 5 Spółka partnerska (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  upadłości.3. Domniemywa się, że rzeczy znajdujące się w posiadaniu upadłego w dniu ogłoszenia upadłości należą do majątku upadłego. Oddział IIIWyłączenia z masy upadłości Art. (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  należą mu się z kraju zamieszkania, otrzymuje emeryturę lub rentę z kilku krajów, ale mieszka jeszcze w innym - świadczenia zdrowotne należą mu się w kraju, gdzie najdłużej (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  czas dłuższy niż lat dziesięć poczytuje się po upływie tego terminu za zawarty na czas nie oznaczony. § 2. Najem zawarty między przedsiębiorcami na czas dłuższy niż lat trzydzieści (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  uzupełnienie listy wierzytelnościArt. 260. 1. Po uprawomocnieniu się postanowienia sędziego-komisarza w sprawie sprzeciwu, a w razie jego zaskarżenia, po uprawomocnieniu (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 78 - 129)

  . 95 [1]. 1. Do fonogramów stosuje się odpowiednio przepis art. 21 ust. 1, chyba że nadawanie odbywa się na podstawie umowy z uprawnionym. 2.  Do fonogramów i wideogramów stosuje (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  sposób życia oraz zachowanie się po popełnieniu przestępstwa.§ 3. Zawieszenia wykonania kary nie stosuje się do sprawcy określonego w art. 64 § 2, chyba że zachodzi (...)

 • Wczasy pod gruszą

  , wczasy profilaktyczno - lecznicze, pobyt w sanatorium lub właśnie wczasy krajowe zorganizowane przez pracowników we własnym zakresie (wczasy pod gruszą). Regulamin Zakładowego (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  . Oddział 5Zatrudnienie Art. 121. § 1. Skazanemu zapewnia się w miarę możliwości świadczenie pracy.§ 2. Skazanego zatrudnia się na podstawie skierowania do pracy albo umożliwia się (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  wypełnienia polecenia żąda darczyńca lub jego spadkobiercy, obdarowany może zwolnić się przez wydanie przedmiotu darowizny w naturze w takim stanie, w jakim przedmiot ten się znajduje. (...)

 • Kodeks cywilny

  się warunku, następują skutki takie, jak by warunek się ziścił.§ 2. Jeżeli strona, której zależy na ziszczeniu się warunku, doprowadzi w sposób sprzeczny z zasadami współżycia (...)

 • Świadczenie urlopowe z KN a inne świadczenia

  , wczasy profilaktyczno - lecznicze, pobyt w sanatorium lub właśnie wczasy krajowe zorganizowane przez pracowników we własnym zakresie (wczasy pod gruszą). Regulamin ten powinien (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

  Według ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP byłej małżonce rozwiedzionej z żołnierzem zawodowym przysługuje lokal zamienny (tzw. rozkwaterowanie). (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane