Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  załączników do wniosku nie może przekroczyć 3,5 MB; można dołączyć do wniosku maksymalnie 5 plików; nazwy plików nie mogą zawierać polskich znaków (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  emerytury zwrócił się zainteresowany, urodzony przed 1 stycznia 1949 r., który udowodnił okresy ubezpieczenia: w Polsce w latach 1965-1977, w Polsce w latach (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  wymagane do nabycia prawa do polskiej emerytury po uwzględnieniu okresów ubezpieczenia przebytych w Szwecji (5 lat) i w Holandii (10 lat). Instytucja polska obliczy wysokość (...)

 • Porada prawna na temat wbe emerytury w 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat wbe emerytury w 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy na emeryturze można pracować?

  grudnia 1948 r., które osiągną wiek uprawniający do emerytury w latach 2009-2013, jeżeli nie pobierają emerytury w systemie tzw. zdefiniowanego świadczenia i nie były członkami (...)

 • Zmiany w emeryturach i rentach oraz ubezpieczeniu emerytalno-rentowym

  wymiaru emerytury lub renty Jeżeli podstawy wymiaru emerytury lub renty nie można ustalić zgodnie z zasadami określonymi w ustawie lub w rozporządzeniu wykonawczym Rady Ministrów

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  za granicę w celach naukowych, dydaktycznych lub szkoleniowych, stypendia za rozwiązywanie zadań badawczych i wdrożeniowych oraz przyznawane studentom studiów dziennych stypendia za wyniki (...)

 • Prawo do renty po zmianach

  jednak prawo do renty, gdyż została uznana za całkowicie niezdolną do pracy, spełnia warunek posiadania wymaganego okresu, w jej przypadku co najmniej 5 lat okresów składkowych i nieskładkowych (...)

 • Emerytura dla twórców i artystów

  okresów ubezpieczenia, podstawy wymiaru składek oraz okresów i kwot zasiłków wypłaconych z ubezpieczenia chorobowego. Wyjaśnienie ostatniej okoliczności jest (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rodzica, w stosunku do którego orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów, a także rodzica pozostającego w związku małżeńskim, jeżeli jego małżonek (...)

 • Do dziś wybierasz: pensja czy emerytura

  emerytury jest niższa niż przed przeliczeniem. Nowela zapewnia im w takiej sytuacji, że świadczenie będzie wypłacane w wysokości dotychczasowej, a nie niższej. Przeliczenie świadczenia (...)

 • Zmiany w emeryturach, zobacz czy cię dotyczą

  . osób w Polsce – podkreślał Bronisław Komorowski podpisując ustawę. Będą to ci, którzy pobierali emeryturę i pracowali jednocześnie w okresie od 8 stycznia 2009 roku do (...)

 • Praca na emeryturze. Od dziś dorobisz więcej

  . Teraz wszyscy otrzymają podwyżkę w takiej samej wysokości – niezależnie od tego, jak wysokie emerytury pobierają. O 71 zł wzrosną w marcu nie tylko świadczenia z FUS, lecz również (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  otrzymującą dodatek w wysokości: 15% (20%*) dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 1-osobowym,  12% (15%*) dochodów gospodarstwa domowego – (...)

 • Emerytury dziś i jutro...

  ) – zastąpił dotychczasowy druk ZUS-ER-WGP-01, wskazanie/ zmiana osób uposażonych, które nabędą prawo do wypłaty gwarantowanej (nowy symbol – EWG-W) – zastąpił

 • Ubezpieczenia i świadczenia wypadkowe

  warunków pracy można stwierdzić bezspornie lub z wysokim prawdopodobieństwem, że została ona spowodowana działaniem czynników szkodliwych dla zdrowia występujących w środowisku (...)

 • Projekt zmian w ustawie o emeryturach i rentach

  osiągnęli: okres zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze wymaganym w przepisach dotychczasowych, do nabycia prawa do emerytury w wieku niższym (...)

 • Jak długo pobieramy emerytury?

  Polacy żyją coraz dłużej, co oznacza, że coraz dłużej pobierają emerytury. Nowy raport ZUS Z najnowszego raportu ZUS „Analiza wyników badania okresów pobierania (...)

 • Ile może dorobić emeryt

  przepisów o działalności gospodarczej lub innych przepisów szczególnych;  2) twórcę i artystę;  3) osobę prowadzącą działalność w zakresie wolnego (...)

 • Wypłacą zawieszone emerytury

  zaległej emerytury będzie suma zawieszonych świadczeń w okresie od 1 października 2011 r. do 21 listopada 2012 r. z uwzględnieniem waloryzacji i odsetek określonych przepisami prawa (...)

 • Od marca dostaniesz wyższą emeryturę

  również rolników ubezpieczonych w KRUS czy byłych policjantów i żołnierzy. Zawdzięczamy to waloryzacji świadczeń, jaką przeprowadzono 1 marca. ZUS szacuje, że (...)

 • Czy będzie przysługiwał mi nadal zasiłek opiekuńczy pomimo pobierania emerytury?

  Opiekuję się moją mamą. Z tego tytułu otrzymuje zasiłek opiekuńczy. W tym roku przechodzę na emeryturę. Czy będę mogła nadal pobierać ten zasiłek? Odpowiedź na Pani pytanie znajdujemy w (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  , wyższą stawkę. Pamiętajmy, że nie trzeba opłacać każdego odbiornika z osobna. Podane stawki są takie same niezależnie od liczby używanych odbiorników w domu lub w samochodzie. Wysokość (...)

 • Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie emerytur

  , nabyły prawo do emerytury bez żadnych dodatkowych ograniczeń. We wniosku do Trybunału senatorowie napisali, że ingerencja prawa w istniejący stan majątkowy dziesiątek tysięcy emerytów, (...)

 • Masz emeryturę? Możesz stracić 160 zł

  . Wprowadzi je nowelizacja ustawy, która została przyjęta na ostatnim posiedzeniu rządu. Co się zmieni? Teraz emerytura rośnie wszystkim o ustalony procent. W praktyce oznacza to, że najbiedniejsi

 • Odprawa emerytalna

  , którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Jak wskazuje się w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane