Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  przedmiocie zarządzenia wykonania kary aresztu przysługuje zażalenie. Warunkowe zawieszenie kary aresztu Rozdział IV Art. 45. § 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu (...)

 • Kodeks karny 2014 - duże zmiany już niebawem?

  zawieszenie kary pozbawienia wolności, jeżeli orzeczono ją w wymiarze nie przekraczającym roku a w wypadku przestępstwa nieumyślnego – kary 2 lat. Można również zawiesić (...)

 • Kodeks karny 2014 - duże zmiany już niebawem?

  samoistna. Nowy artykuł określa, że sąd może orzec warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności, jeżeli orzeczono ją w wymiarze nie przekraczającym roku a w wypadku przestępstwa (...)

 • Porada prawna na temat warunkowe zawieszenie kary

  Nie szukaj dłużej informacji na temat warunkowe zawieszenie kary, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przesłanki warunkowego zawieszenia kary

  i o warunkowe zawieszenie kary? Fakt wytoczenia sprawy rozwodowej przez Pana małżonkę, zgodnie z przepisami Kodeksu karnego wykonawczego, nie powinien mieć wpływu na udzielenie Panu przepustki

 • Zawieszenie wykonania kary

  wykonania kary znajduje zastosowanie w przypadkach określonych w art. 60 par. 3-5 kpk. Warunkowe zawieszenie wykonania kary ma taki skutek, iż sprawca znajduje się w okresie próby. (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ) warunkowe zawieszenie wykonania kary, c) warunkowe zwolnienie.§ 3. Środkami zabezpieczającymi są:1) umieszczenie w zakładzie zamkniętym; 2) umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym; (...)

 • Wykonanie kary uprzednio zawieszonej

  , kara, warunkowe zawieszenie wykonania kary, wykonanie kary, przesłanki

 • Osadzenie w ZK a choroba wieńcowa

  zawieszeniu”, czyli warunkowe zawieszenie wykonywania kary, stosuje się w przypadku, gdy sąd dojdzie do wniosku, iż wystarczy to do osiągnięcia celów kary, a w szczególności (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  ) składanie wniosków o warunkowe zwolnienie i o odwołanie warunkowego zwolnienia, 6) składanie wniosków o zarządzenie wykonania kary, której wykonanie warunkowo zawieszono, oraz o wykonanie (...)

 • NIK o systemie dozoru elektronicznego

  stopień dolegliwości i kontroli niż dotychczas stosowane środki probacyjne (takie jak np. warunkowe zawieszenie kary). Przy wykonywaniu kar w tym systemie nie dochodzi do negatywnych skutków

 • Warunkowe zawieszenie wykonania kary - czyli \"kara w zawiasach\"

  czerwca 1997 r. - Kodeks karny wykonawczy (Dz. U. 1997 r., Nr 88, poz. 557, ze zmianami) cele kary, warunkowe zawieszenie wykonania kary, grzywna, dozór, obowiązki, okres próby, (...)

 • Prezydent podpisał nowelizację kodeksu karnego

  powodów – oczekuje ok. 70 000 osób. W Polsce 50 proc. osadzonych to skazani, którym odwieszono warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności. W strukturze orzekanych kar zwraca (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  ) warunkowe zawieszenie wykonania kary może nastąpić niezależnie od przesłanek określonych w art. 69 § 1-3 Kodeksu karnego, przy czym nie stosuje się go do kary pozbawienia (...)

 • Odwieszenie zawieszonej kary

  obowiązku lub orzeczonego środka karnego. warunkowe zawieszenie wykonania kary pozbawienia wolności, okres próby, warunkowe zawieszenie, zawieszenie, kara, odwieszenie (...)

 • Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności

  to wystarczające dla osiągnięcia wobec sprawcy celów kary, a w szczególności zapobieżenia powrotowi do przestępstwa. Warunkowe zawieszenie wykonania kary pozbawienia wolności (...)

 • Podstawy orzeczenia wyroku w zawieszeniu

  ograniczenia wolności oraz kary grzywny). Możliwe jest więc warunkowe zawieszenie wykonania kary za przestępstwo, za które dolna granica kary wynosi 2 lata, jeżeli sąd (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  niewykonania kary sprawca nie popełni ponownie przestępstwa; przepisy art. 71-76 stosuje się odpowiednio.§ 6. Nadzwyczajne złagodzenie kary polega na wymierzeniu kary poniżej dolnej (...)

 • Kodeks karny

  . 71-76 stosuje się odpowiednio.§ 6. Nadzwyczajne złagodzenie kary polega na wymierzeniu kary poniżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia albo kary łagodniejszego rodzaju według (...)

 • Odwieszenie wykonania kary

  nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych. W chwili obecnej zatem do oceny sądu należy, czy zarządzi on w stosunku do Pana wykonanie kary, która została uprzednio warunkowo zawieszona. (...)

 • Czasem na klauzulę trzeba poczekać

  Sąd karny zastosował wobec oskarżonej warunkowe zawieszenie wykonania kary i jednocześnie na mocy art. 72 § 2 k.k. nałożył na nią obowiązek naprawienia szkody. Nie określił terminu, (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  prawnego, po odbyciu przez niego co najmniej połowy tej części kary, po której mógłby być warunkowo przedterminowo zwolniony lub połowy kary nieprzekraczającej 6 miesięcy.§ 2. Przyznanie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  niezgodności z prawem, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.§ 2. Skargi rozpoznaje sąd właściwy zgodnie z art. 3. W sprawach dotyczących odbywania kary pozbawienia wolności, kary aresztu, kary (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  orzeczenia kary ograniczenia wolności sąd przesyła odpis orzeczenia podmiotowi zatrudniającemu wskazanemu przez właściwy organ samorządu terytorialnego, który jest organem założycielskim (...)

 • Zawieszenie odwieszonego wyroku

  . Zatem tylko w tym przypadku może dojść do ponownego zawieszenia odwieszonej kary pozbawienia wolności. zawieszenie kary pozbawienia wolności, odwieszenie kary, kara, pozbawienie (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  . § 1. W razie uniewinnienia oskarżonego, umorzenia lub warunkowego umorzenia postępowania, warunkowego zawieszenia wykonania kary, wymierzenia kary pozbawienia wolności odpowiadającej co (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odwieszony wyrok

  oczymalem dwa wyroki po 1roku w zawieszeniu na 4 l i kuratoa spolecznego ,nie lwkcewazylem warunkow warunkowego zawieszenia wyroku ale nie mialem pracy (...)

 • Warunkowe zawieszenie kary

  Mam pytanie. Mój mąż ma odroczony wyrok na łączny okres 1 roku. Rok mija 07 czerwca 2013r. Kiedy należy złożyć wniosek o warunkowe zawieszenie (...)

 • Paserstwo jaka kara

  Jaka kara grozi za paserstwo, proszę o każdą opinię (borowik13) Karę za przestpstwo paserstwa umyślnego i nieumyślnego określa Kodeks Karny mjagi2 (...)

 • problem z prawem

  Dostalem termin do stawienia sie na odbycie kary pozbawienia wolnosci osiem miesiecy ,jak moge tego uniknac ,czy ktos jest w stanie mi pomoc??? (olo) Jeśli (...)

 • Grzywna zamiast więzienia

  Mój znajomy ma wyrok, wyrok jest już prawomocny. Chciałem się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość, aby zamienić ten wyrok na grzywnę lub prace (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane