Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  przedmiocie zarządzenia wykonania kary aresztu przysługuje zażalenie. Warunkowe zawieszenie kary aresztu Rozdział IV Art. 45. § 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu (...)

 • Kodeks karny 2014 - duże zmiany już niebawem?

  zawieszenie kary pozbawienia wolności, jeżeli orzeczono ją w wymiarze nie przekraczającym roku a w wypadku przestępstwa nieumyślnego – kary 2 lat. Można również zawiesić (...)

 • Kodeks karny 2014 - duże zmiany już niebawem?

  samoistna. Nowy artykuł określa, że sąd może orzec warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności, jeżeli orzeczono ją w wymiarze nie przekraczającym roku a w wypadku przestępstwa (...)

 • Porada prawna na temat warunkowe zawieszenie kary

  Nie szukaj dłużej informacji na temat warunkowe zawieszenie kary, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przesłanki warunkowego zawieszenia kary

  i o warunkowe zawieszenie kary? Fakt wytoczenia sprawy rozwodowej przez Pana małżonkę, zgodnie z przepisami Kodeksu karnego wykonawczego, nie powinien mieć wpływu na udzielenie Panu przepustki

 • Zawieszenie wykonania kary

  wykonania kary znajduje zastosowanie w przypadkach określonych w art. 60 par. 3-5 kpk. Warunkowe zawieszenie wykonania kary ma taki skutek, iż sprawca znajduje się w okresie próby. (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  ) warunkowe zawieszenie wykonania kary, c) warunkowe zwolnienie.§ 3. Środkami zabezpieczającymi są:1) umieszczenie w zakładzie zamkniętym; 2) umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym; (...)

 • Wykonanie kary uprzednio zawieszonej

  , kara, warunkowe zawieszenie wykonania kary, wykonanie kary, przesłanki

 • Osadzenie w ZK a choroba wieńcowa

  zawieszeniu”, czyli warunkowe zawieszenie wykonywania kary, stosuje się w przypadku, gdy sąd dojdzie do wniosku, iż wystarczy to do osiągnięcia celów kary, a w szczególności (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  ) składanie wniosków o warunkowe zwolnienie i o odwołanie warunkowego zwolnienia, 6) składanie wniosków o zarządzenie wykonania kary, której wykonanie warunkowo zawieszono, oraz o wykonanie (...)

 • NIK o systemie dozoru elektronicznego

  stopień dolegliwości i kontroli niż dotychczas stosowane środki probacyjne (takie jak np. warunkowe zawieszenie kary). Przy wykonywaniu kar w tym systemie nie dochodzi do negatywnych skutków

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odwieszony wyrok

  oczymalem dwa wyroki po 1roku w zawieszeniu na 4 l i kuratoa spolecznego ,nie lwkcewazylem warunkow warunkowego zawieszenia wyroku ale nie mialem pracy (...)

 • Warunkowe zawieszenie kary

  Mam pytanie. Mój mąż ma odroczony wyrok na łączny okres 1 roku. Rok mija 07 czerwca 2013r. Kiedy należy złożyć wniosek o warunkowe zawieszenie (...)

 • Paserstwo jaka kara

  Jaka kara grozi za paserstwo, proszę o każdą opinię (borowik13) Karę za przestpstwo paserstwa umyślnego i nieumyślnego określa Kodeks Karny mjagi2 (...)

 • problem z prawem

  Dostalem termin do stawienia sie na odbycie kary pozbawienia wolnosci osiem miesiecy ,jak moge tego uniknac ,czy ktos jest w stanie mi pomoc??? (olo) Jeśli (...)

 • Grzywna zamiast więzienia

  Mój znajomy ma wyrok, wyrok jest już prawomocny. Chciałem się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość, aby zamienić ten wyrok na grzywnę lub prace (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane