Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wymeldowanie z mieszkania ojca

  zamieszkuje, nie może Pani zostać wymeldowana. Warunki dopuszczalności wymeldowania określa ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz.U. 1984 r., Nr 34, poz. 174). Zgodnie z (...)

 • Wymeldowanie lokatora

  wymeldowania określonych w ustawie o ewidencji ludności i dowodach osobistych, powstanie możliwość wymeldowania tych osób z mieszkania. Zgodnie z art. 15 ust. 2 tej ustawy (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, zwana ustawą MdM, określa warunki udzielenia finansowego wsparcia w związku z zakupem z nabyciem (...)

 • Porada prawna na temat warunki wymeldowania z mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat warunki wymeldowania z mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna

  Stan faktyczny Wymeldowanie osoby z mojego mieszkania, tak aby odbyło się to z urzędu. Chcę dowiedzieć się jak to zrobić, aby ta osoba nie mogła wykonać żadnych ruchów, np. na złość (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  dzieciństwa zamieszkiwało wraz z matką. Sąd bierze pod uwagę przede wszystkim więź emocjonalną danego rodzica z dzieckiem. Pewne znaczenie mają też warunki bytowe dziecka (w tym warunki (...)

 • Wymeldowanie lokatora z lokalu

  miejsca pobytu stałego". Natomiast wymeldowania z miejsca pobytu czasowego trwającego do 2 miesięcy przed upływem okresu zgłoszonego przy zameldowaniu dokonuje się ustnie. Wymeldowania (...)

 • Dobrowolne opuszczenie lokalu a wymeldowanie

  Sądu Administracyjnego z dnia 19 lutego 2002 r., sygn. akt  V SA 1917/2001 czytamy (podkr. pochodzą od redakcji), iż opuszczenie bez wymeldowania miejsca pobytu stałego, jako jedna z (...)

 • Wymeldowanie lokatorów przez właściciela

  Jestem właścicielką mieszkania hipotecznego wykupionego od gminy. W tym lokalu oprócz mnie przebywają zameldowane na pobyt stały jeszcze trzy osoby. Z powodów finansowych i rodzinnych jestem (...)

 • Wymeldowanie współlokatorów przez lokatora

  dowodach osobistych. Zgodnie z art. 15 ust. 2 tej ustawy organ gminy wydaje na wiosek strony lub z urzędu decyzję w sprawie wymeldowania osoby gdy spełnione zostaną następujące warunki: (...)

 • Opuszczenie lokalu a wymeldowanie

  mieszkania oznacza, że traci prawo do tego mieszkania (czy też dobrowolnie zrzeka sie prawa do mieszkania w tym lokalu) i mogę wystąpić do gminy z wnioskiem o jego wymeldowanie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane